30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Nedoručení do DS  (Přečteno 2453 krát)

am6

  • Příspěvků: 224
    • Zobrazit profil
Nedoručení do DS
« kdy: 19 Června 2016, 19:30:47 »

Ahoj,

nedavno mi přišel od jednoho orgánu dopis pozemní poštou určený mně jako OSVČ, přestože jako OSVČ mám zřízenou datovou schránku. Proto bych chtěl orgán trochu za to zbuzerovat abych se dostal na whitelist a příště bylo doručeno DS. Trochu jsem pohledal v zákoně a našel jsem § 17 odst. 1 zákon č. 300/2008 Sb.. Je to správný buzerační paragraf? A jakou by měl mít buzerační dopis formu?

Děkuji
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Nedoručení do DS
« Odpověď #1 kdy: 19 Června 2016, 19:56:17 »

Přebral jste dopis? Přebral. Má úřad doručeno? Má. Tak to neřešte.

Může se vám to hodit do budoucna.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 314
    • Zobrazit profil
Re:Nedoručení do DS
« Odpověď #2 kdy: 19 Června 2016, 21:06:18 »

Pokud je to úřad, u kterého se z nějakého důvodu nehodí sabotovat jejich zásilky (např. proto, že častěji chcete něco vy od nich než oni od vás, nebo z nějakého jiného důvodu jste rozhodnutý s nimi kooperovat), tak stačí prosté upozornění, forma volná. Tj. nejlíp tou datovkou jim poslat lejstro nadepsané např. "Upozornění", ve kterém na pár řádků vysvětlíte, že máte DS, a že to, co vám poslali papírově, byste byl rád, kdyby příště přišlo datovkou.

§ jste našel dobře, ale není nutné jim ho citovat, oni to moc dobře vědí.
IP zaznamenána