30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: autolékárna  (Přečteno 4192 krát)

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 653
    • Zobrazit profil
autolékárna
« kdy: 19 Února 2018, 10:12:29 »

Pouze osobní zkušenost spojená s koupí vozidla od našich sousedů ze SRN. Součástí vozidla byla též autolékárna. Jakožto správný vohnout jsem měl domácí lékárnu se "správným datem", nicméně mi bylo líto zjevně kvalitnějšího materiálu od sousedů, takže jsem to nějak zkompiloval dohromady. Přitom zjištěno, že  v balení ze SRN kromě širokých 8 cm obvazů  a nějakých čtvercových polštářků nic nemá nikde žádné datum. Tedy cca 6 ks uzších obvazů, trojcípé šátky, náplasti, náplasti s polštářky, folie. V té "domácí" mělo kromě nůžek datum všechno - i ta posraná izotermfolie (sice na vloženém listu, který jde vyndat, ale bylo tam).
S nostalgií vzpomínám, jak jsem poslední staré obvazy v takovém voskovém papíře s provázkem na roztržení obalu, cca 15 let po expiraci,  spotřeboval na svůj nakrojený palec bez jakékoliv obavy.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:autolékárna
« Odpověď #1 kdy: 19 Února 2018, 10:30:02 »

Stejna zkusenost, jen pred 10ti aktualizovana naplast a paska nelepila. Obehal jsem s tim lekarny s tim jestli by mi obmenili stary za novy a vsude me poslali do prdele s tim ze si to mam koupit na benzince cely. Pak pan v nemocnicni lekarne byl ochotny ze na to koukne a druhy den to prehazi ... no druhy den mi rekl ze to mam vse v poradku a vyhazel mi veci co dle legislativy nepotrebuju. No nechapal jsem ...
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

SimSon

  • Příspěvků: 384
    • Zobrazit profil
Re:autolékárna
« Odpověď #2 kdy: 19 Února 2018, 10:34:23 »

Podobna skusenost z AT: na autolekarne neni zadnej datum expirace. Staci ji jenom mit v aute, klidne i 20 let starou. Na expiraci se tady nehraje. A taky jeste nikdy zadnej polizeit nechtel mou autolekarnu videt...
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:autolékárna
« Odpověď #3 kdy: 19 Února 2018, 10:41:05 »

S koupí nového vozu po likvidaci starého jsem se stal majitelem celkem 4 lékáren (dvou od výrobce vozu a svou nových) a dvou vest (staré auto šlo na likvidaci). Nejnovější lékárnu mám v kufru na ukazování a ze zbylých jsem vyrobil pod řidiče i spolujezdce balíček, kde je vesta, dvoje rukavice, škrtidlo, maska a pár těch nahovnoobvazů a doplnil jsem to ještě obvazem vz.85 za 15kc/kus. Je to třicet let po expiraci a nemá to CE značku, ale je to stále funkční a je to velké jako zbylé 4 obvazy z lékárničky.

Nemyslím si, že máme u nás nějaký jiný policajty než jinde, ryba smrdí od hlavy. A když se navíc vedení policie podílí na přípravách zákonů...tak jsme asi fakt někde jinde než Němci.
IP zaznamenána

mala.panda

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 329
    • Zobrazit profil
Re:autolékárna
« Odpověď #4 kdy: 19 Února 2018, 15:56:06 »

Já jsem dostal k autu lékárnu ve které byla expirace u všeho, krom dvou obvazů, vyznačena papírkem nalepeným na obalu.Prodloužení doby expirace provedeno během cca 20 sekund. U těch obvazů je to bohužel natisklé přímo na sterilním obalu.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:autolékárna
« Odpověď #5 kdy: 19 Února 2018, 16:45:51 »

U gázy a obvazu na ránu to dává aspoň trošku smysl, kór v papíru…ale když je to slušně uložený a čistý, tak se tam nemá co jak dostat. Ostatně že někdo potenciálně dostane infekci (stejně ve špitále dostane koktejl na všechno) ho nemusí trápit, když po pěti minutách vykrvácí.

I když, na rozsáhlý poranění ty sranda lékárny stejně nejsou. Tak ještě dyž sem si tudle kuchnul dlaň, to obvaz ze staré autolékárny posloužil. Kdyby si někdo votevřel hrudník nebo břišní dutinu, tak je celá lékárna tak k smíchu. Ta je dobrá tak na končetiny.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

honza16

  • Příspěvků: 51
    • Zobrazit profil
Re:autolékárna
« Odpověď #6 kdy: 19 Února 2018, 19:44:56 »

Se sterilitou si nedělejte těžkou hlavu, vždyť i na obvazu je napsáno "Obvaz hotový nesterilní". :D
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:autolékárna
« Odpověď #7 kdy: 20 Února 2018, 09:06:08 »

Se sterilitou si nedělejte těžkou hlavu, vždyť i na obvazu je napsáno "Obvaz hotový nesterilní". :D
Koneckonců v nouzi se trhají i košile a rána je stejně plná bordelu. Akorát ten bělostný obvaz líp vypadá na těch 15-20 minut než dorazí sanitka.
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:autolékárna
« Odpověď #8 kdy: 20 Února 2018, 11:17:16 »

Tak hlavně lepší je špinavý prst přitlačený přímo na ránu, než špatně uvázaný čistý tlakový obvaz... Většina lidí s tím stejně neumí (stejně jako se na čas přidaly do lékárničky ty náústky po umělé dýchání) a nějaké datum expirace je pak už naprosto zanedbatelná záležitost.
IP zaznamenána

yyz9a1

  • Příspěvků: 259
    • Zobrazit profil
Re:autolékárna
« Odpověď #9 kdy: 21 Února 2018, 08:18:04 »

Se sterilitou si nedělejte těžkou hlavu, vždyť i na obvazu je napsáno "Obvaz hotový nesterilní". :D
Derilní obvaz mí cenu na operačním sále kde tím ovážou ránu po vyndaným slepáku.
U bouračky má pacient stejně v ráně narvanej všechen bordel ze silnice a auta, takže ho můžete ovázat klidně starým tričkem nebo hadrem od oleje  ;D
Když zastavíte krvácení - zbytek dořeší ve špitále.
Spíš než lékárna je důležité aby zachránce věděl co dělat.
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 653
    • Zobrazit profil
Re:autolékárna
« Odpověď #10 kdy: 21 Února 2018, 08:48:44 »

Tak hlavně lepší je špinavý prst přitlačený přímo na ránu, než špatně uvázaný čistý tlakový obvaz... Většina lidí s tím stejně neumí (stejně jako se na čas přidaly do lékárničky ty náústky po umělé dýchání) a nějaké datum expirace je pak už naprosto zanedbatelná záležitost.
Jenomže to je ryze praktická úvaha a díky za ni. Pochopitelně nelze vůbec porovnávat "neprošlou lékárnu" s praktickým uměním člověka poskytujícího první pomoc.
Jenomže myšlení fízla je jiné - on neumí, a ani k tomu není oprávněn, posoudit praktické dovednosti v první pomoci řidiče zastavovaného při "namátkové silniční kontrole" - za to ale umí číst, takže si umí  přečíst datum expirace lékárny. Poté umí vyplnit blok, inkasovat pokutu a splnit budovatelské cíle a plány ve výběru pokut.
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:autolékárna
« Odpověď #11 kdy: 21 Února 2018, 08:55:24 »

Kdyby to neuměl, tak toto fórum neexistuje ;)
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:autolékárna
« Odpověď #12 kdy: 21 Února 2018, 15:08:33 »

Ano, myslím, že aby za sebou poslední zhasnul, to je asi náš sen tady na fóru :)
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky