30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Výzva - překročení rychlosti silniční rychloměr SYDO - Slavkov u Brna (+10km)  (Přečteno 1574 krát)

feevercz

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil

Zdravím,
jako úplný zelenáč jsem dnes čerpal informace o možných postupech a z toho co jsem se tu dočetl bych rád vyzkoušel Helmuta.
Dnes mi došla výzva provozovateli vozidla k identifikaci řidiče.
Jelikož jsem fakt v této problematicke úplný nováček, rád bych si ověřil, že moje kroky budou správné:

2.6.23 - údajně spáchaný přestupek (80km/h po odečtení tolerance na 70) - směr na Slavkov u Brna
10.6.23 - orgán zasílá VÝZVA PROVOZOVATELI VOZIDLA (tento den se o přestupku dozvěděl)

1.) Nyní bych tedy zaslal odpověď, kde odmítnu řidiče identifikovat a zkusím nějakou návnadu pro odložení řízení před uplynutím 60ti dní.
2.) cca týden před uplynutím 60 dní zašlu práskačku, kde si vzpomenu, že řídil Helmut - občan třeba z Německa (musí to být reálný člověk?) s korespondenční adresou u mě doma - dám jeho jméno na schránku.

A budu čekat co se stane, když příjde příkaz k uhrazení provozovateli před uplynutím 60ti dní - podám Odpor (stačí bez důvodu? Nebo uvést, že bylo odloženo dříve, než dle zákona mělo být?).
Když příjde Helmutovi výzva, tak Helmut se dozná všemu - tímto by měl být pokoj, nebo na jaké další kroky se mám připravit? (zplnomocnění sebe, nahlédnutí do spisu, atd.)

Pokud je potřeba napsat další detaily, rád doplním.
Díky moc za čas zkušenějších, jsou to pro mě cenné informace, do teď jsem byl vždycky notorický platič a i při kontrole platné jízdenky revizorem se mi zvýší tep a rád bych tohle změnil a nebál se dál své nevědomosti.
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 422
    • Zobrazit profil

Ano, je možné zkusit nahodit udičku, jestli se úřad chytne na předčasné odložení. Čili něco ve smyslu "Vím, kdo řídil, ale protože osoba blízká, tak to úřadu nesdělím. Tím to považuji za vyřízené a už mi nepište."
Pokud se nic nestane, tak někdy před koncem července něco jako "Rozmyslel jsem si to, Helmut už není osoba blízká, už ho klidně udám, hajzla jednoho".
Adresa je lepší jinde, než doma. Schránku je třeba mít pod kontrolou.
Pokud by se úřad na udičku chytl, tak opravdu proti příkazu podat odpor a je vyhráno (šach-mat).
IP zaznamenána

feevercz

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil

Nedoporučujete teda dávat korespondenční Helmuta shodnou s mojí trvalou? Aktuálně mě bohužel neneapadá, jak to udělat jinak.

Každopádně jdu nahodit udičku s návnadou na osobu blízkou a dám vědět, jak to postupuje.
IP zaznamenána

signoflife

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 362
    • Zobrazit profil

Ano, je možné zkusit nahodit udičku, jestli se úřad chytne na předčasné odložení. Čili něco ve smyslu "Vím, kdo řídil, ale protože osoba blízká, tak to úřadu nesdělím. Tím to považuji za vyřízené a už mi nepište."
Pokud se nic nestane, tak někdy před koncem července něco jako "Rozmyslel jsem si to, Helmut už není osoba blízká, už ho klidně udám, hajzla jednoho".
Adresa je lepší jinde, než doma. Schránku je třeba mít pod kontrolou.
Pokud by se úřad na udičku chytl, tak opravdu proti příkazu podat odpor a je vyhráno (šach-mat).

Dělám to tak pravidelně a zatím se nikdo nechytil.
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 422
    • Zobrazit profil

Ano, pravděpodobnost, že by se.nekdo chytil, je velmi malá. Ale na druhou stranu to ničemu nevadí a náklady jsou zanedbatelné.
IP zaznamenána