30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Správní řízení, ústní jednání (mlhovky, žárovky, vesta)  (Přečteno 17541 krát)

FALCON

  • Příspěvků: 22
    • Zobrazit profil

Ahoj, mám své první správní řízení, které musím obstarat sám. Možná jsem se na to měl vysrat, ale byl jsem fakt naštvanej, že semnou chtěj řešit takovou kravinu.
Shrnu to, 28.6.2016 kontrola na popud rozsvícených mlhovek, pane řidiči to bude pokuta bla bla, já (naser si) rozuměj- nic platit nebudu, oznámit, nepodepíšu. Kontrola povinné výbavy proběhla neúspěšně (moje chyba, už jsem vybaven). Sepsání oznámení.
Oznámení na magistrát proběhlo docela rychle, 1.11.2016 přišel příkaz o uložení pokuty, podal jsem odpor.
Nyní jsem na 19.12.2016 pozván na ústní projednání.
Dnes jsem byl nahlédnout do spisu (bez předchozí domluvy), paní úřednice v tom má pořádek, všechno hezky srovnáno. Ve spisu toho moc nebylo, důležité jen -oznámení o přestupku (ten papír co se sepisuje na místě rukou)
-úřední záznam obou policajtů
a pak už jen příkaz o uložení pokuty, můj odpor a pozvánky k ústnímu jednání (mě a dvoum policajtům), záznam o určení úředních osob a jiné zbytečnosti.
To nejdůležitější přikládám.

Co myslíte, je cesta ven?









« Poslední změna: 13 Prosince 2016, 18:32:43 od FALCON »
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení, ústní jednání (mlhovky, žárovky, vesta)
« Odpověď #1 kdy: 12 Prosince 2016, 19:49:46 »

Až pojedete zase s mlhovkama a někdo na Vás bude svítit dálkovejma tak jsem to já.  ;)

Ve spise není žádné video, žádné foto?

Pořádně to anonymizujte, časy, místa, jména těch parazitů apod. a Vaše vozidlo, to není podstatné.
IP zaznamenána

mortas

  • Příspěvků: 151
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení, ústní jednání (mlhovky, žárovky, vesta)
« Odpověď #2 kdy: 12 Prosince 2016, 23:02:38 »

Mě se hrozně líbí.. jak ti pomahači neváhají do úředního záznamu (!!) bezostyšně napsat klasický "otvírák" který mají snad interními předpisy zakázán celou věčnost aneb " pane řídiči víte proč jsme vás zastavili" ? :-)) 
To že se stmívalo a nebylo třeba užít mlhovek zjistili jak? Mozkovým myšlením nebo je záznam z kamery vozidla... údaj z nějaké meteorologické stanice na místě apod.? Na tomto by se dalo točit..

 A svícení mlhovek zbytečně pokud na to počasí není je fakt občas čuňárna.. pro protijedoucí vozidela i vozidla za vámi - užil jsem si několika takových v sobotu :-(

PS: ty hrubky  v i / y jsou takéž úžasné - páni pomahači budou mít minimálně akademické vzdělání :-))
IP zaznamenána

FALCON

  • Příspěvků: 22
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení, ústní jednání (mlhovky, žárovky, vesta)
« Odpověď #3 kdy: 13 Prosince 2016, 01:09:37 »

Páni policisté těmi mlhovkami měli na mysli to, že svítím mlhovkami a to tak, že v diagnostice automobilu je nastaveno denní svícení, nýbrž automobil vyroben v roce 2006 žádné speciální světla pro denní svícení nemá tak prostě svítěj mlhovky. Což nikoho neoslňuje, kdyby to někoho zajímalo.

Jinak ve spise není ani zmínka o foto nebo video záznamu  :)

edit: screeny jsem upravil :))
IP zaznamenána

FALCON

  • Příspěvků: 22
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení, ústní jednání (mlhovky, žárovky, vesta)
« Odpověď #4 kdy: 13 Prosince 2016, 01:21:34 »

Mě se hrozně líbí.. jak ti pomahači neváhají do úředního záznamu (!!) bezostyšně napsat klasický "otvírák" který mají snad interními předpisy zakázán celou věčnost aneb " pane řídiči víte proč jsme vás zastavili" ? :-)) 
To že se stmívalo a nebylo třeba užít mlhovek zjistili jak? Mozkovým myšlením nebo je záznam z kamery vozidla... údaj z nějaké meteorologické stanice na místě apod.? Na tomto by se dalo točit..

 A svícení mlhovek zbytečně pokud na to počasí není je fakt občas čuňárna.. pro protijedoucí vozidela i vozidla za vámi - užil jsem si několika takových v sobotu :-(

PS: ty hrubky  v i / y jsou takéž úžasné - páni pomahači budou mít minimálně akademické vzdělání :-))

Zadní mlhovky nezapínam snad nikdy,  leda na dálnici, když vím že je zamnou velká mezera
IP zaznamenána

FALCON

  • Příspěvků: 22
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení, ústní jednání (mlhovky, žárovky, vesta)
« Odpověď #5 kdy: 18 Prosince 2016, 12:43:30 »

Nikdo neporadí?
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 146
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení, ústní jednání (mlhovky, žárovky, vesta)
« Odpověď #6 kdy: 18 Prosince 2016, 13:43:58 »

1. Z úředního záznamu jednoznačně vyplývá, že důvodem zastavení hlídkou bylo pouze to, aby se Vás zeptali, proč Vás zastavili. Tuto otázku Vám položili, aniž by Vás řádně poučili. Vy jste přesto projevil maximální vstřícnost a odpověděl jste jim podle skutečnosti. Až po teď úřední záznam nerozporujete. Poté svévolně změnili důvod zastavení na provedení dalších kontrol. A to nelze, neb další kontrola již nese prvky šikany a účelovosti… Vše bylo naprosto v pořádku a to ostatní si evidentně vymysleli dodatečně.
2. Musíte zjistit, zda-li existuje foto či video. Zřejmě nikoliv, pak můžete jejich výroky zpochybnit, stejně tak i zpochybnit vestu a náhradní žárovky. Vzhledem k jejich mizerné vyjadřovací schopnosti a množství gramatických chyb máte silné pochybnosti, zda-li jsou vůbec intelektuálně způsobilí posoudit, která světla vůbec svítila.
3. Jejich tvrzení je neprozkoumatelné v celém rozsahu. Nemají ve spise přiložen meteorologický záznam, nemají foto, nemají video, vše je jen založeno na jejich výpovědi, která nemá naprosto žádnou váhu. Jejich jednání naopak nese prvky šïkany a prohlásíte, že jejich výpověď je křivá a budete požadovat zahájení správního řízení s nimi pro jejich křivou výpověď = zneužití pravomocí úřední osoby!
 
Domnívám se, že SO zařadí na pořad dne výslech policistů, kteří zřejmě budou vyslechnuti bez Vaší přítomnosti. A tím završí dílo své sebezkázy.

Pro Vás je nejdůležitější na ústním jednání zjistit, co konkrétně mají proti Vám mimo Vám známý úřední záznam. K ničemu se vyjadřovat nemusíte, dáte si čas na prostudování předložených podkladů…

A příště prosím nesviťte mlhovkama, fakt hodně nepříjemně oslňují.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení, ústní jednání (mlhovky, žárovky, vesta)
« Odpověď #7 kdy: 18 Prosince 2016, 14:58:32 »

ViktoN to popsal dobře. Stručně, pokud nemají foto nebo video jste z toho venku. Povinnou výbavu máte kompletní, bez ní by jste si nedovolil vyjet, mlhovkama jste nesvítil, ty dva spolucestující na zadních sedadlech co jeli s Vámi Vám to určitě dosvědčí. Potom Vám vrátili doklady a popřáli Vám šťastnou cestu, o tom že chtěli něco zaplatit nic nevíte.
IP zaznamenána

FALCON

  • Příspěvků: 22
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení, ústní jednání (mlhovky, žárovky, vesta)
« Odpověď #8 kdy: 18 Prosince 2016, 16:37:45 »

Díky za pomoc, tak nějak jsem to plánoval popřít. Uvidíme jestli mají i video na kterém možná bude nějaké černé auto, které během otočení policistů na kruhovém objezdu vystřídalo mé auto poté co to první (které svítilo mlhovkami) zřejmě někam odbočilo a mé auto bude natáčeno již pouze zezadu.  :)

Jo a hned jak se oteplí tak z předních mlhovek vyndám žárovky abych již nikomu nevypaloval sítnice  :-[
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 146
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení, ústní jednání (mlhovky, žárovky, vesta)
« Odpověď #9 kdy: 18 Prosince 2016, 17:01:23 »

Mlhovky se hodí, když jsou potřeba (mlha, sníh, déšť, …), žárovky tam určitě nechte. A pak dejte vědět, jak jste dopadl v pondělí…
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení, ústní jednání (mlhovky, žárovky, vesta)
« Odpověď #10 kdy: 18 Prosince 2016, 17:54:45 »

Než vstoupíte do budovy parazitů zapněte nahrávání na mobilu, upozorňovat je na to nemusíte. Mluvte pomalu, v klidu, než začnete cokoliv říkat tak přemýšlejte. Nepřistupujte na žádné jejich návrhy že to lze vyřešit ještě blokovou pokutou za 300kč a tím to ukončit.

Mlhovky jsou od slova mlha. Klidně je používejte ale když je opravdu velice nízká viditelnost, což je v našich podmínkách jednou do půl roku. Rozsvícený mlhovky Vaše auto hezčí neudělaj a rychlejší to auto taky nebude. Good luck!
IP zaznamenána

FALCON

  • Příspěvků: 22
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení, ústní jednání (mlhovky, žárovky, vesta)
« Odpověď #11 kdy: 19 Prosince 2016, 20:18:20 »

Tak jsem dnes absolvoval ústní jednání, přišel jsem o pět minut dřív (bonzáci toho času nepřítomni), šli jsme rovnou na věc, sdělen přestupek (docela jsem se divil, že úřednice nemluvila o obvinění), poté otázka ve stylu "jak byste se k tomu vyjádřil", zbytečně jsem se nevyjadřoval a uvedl pouze to, že s údajným přestupkem nemohu souhlasit, protože se nestal, světly do mlhy jsem nesvítil.  A že si myslím, že mě policisté zastavili zřejmě pro to, aby se mě zeptali, zda vím proč mě zastavili. Přístup úřednice mi přišel profesionální, až na ten potutelný úsměv při snaze ze mě vymáčknout víc vyjádření :-) Na dotaz, jestli se hodlám vyjádřit k náhradním žárovkám a vestě jsem odpověděl negativně.
Nicméně před samým začátkem mi bylo umožněno opět nahlédnout do spisu, kdy na můj dotaz, zda přibyl nový materiál, bylo odpovězeno že pouze aktuální karta řidiče.
Možnost být přítomen výslechu svědků (dvou ndstržm.) jsem se vzdal.

Tentýž den (dnes odpoledne) mi dorazila do datové schránky "Výzva k seznámení s podklady pro rozhodnutí - vyrozumění  o výslechu svědka"
Tuto přikládám do přílohy, je zjevné že žádné hmotné důkazy (foto/video) shromážděny nebyly. Zároveň jsem dostal možnost seznámit se s veškerými podklady pro vydání rozhodnutí  a vyjádřit se k nim ve lhůtě do 6.1.2017. To se mi zdá celkem šikanující, protože mi jasně úřednice řekla, že je naposledy v práci do středy (21.12.16) a pak až po novém roce.




« Poslední změna: 19 Prosince 2016, 20:29:33 od FALCON »
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 898
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení, ústní jednání (mlhovky, žárovky, vesta)
« Odpověď #12 kdy: 19 Prosince 2016, 20:26:30 »

Absolutně nerozumím tomu, proč jste nechal pachy aby si s paní místo sepsali co se jim hodí místo toho abyste je postupně vyslechl a konfrontoval jejich výpovědi mezi sebou.
« Poslední změna: 19 Prosince 2016, 20:50:07 od pk202 »
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 146
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení, ústní jednání (mlhovky, žárovky, vesta)
« Odpověď #13 kdy: 19 Prosince 2016, 20:35:37 »

Takže 22. 12. se dostavíte k seznámení se k podkladům pro vydání rozhodnutí. Podklady si převezmete (respektive jejich kopii) a necháte k tomu sepsat protokol o převzetí podkladů, do kterého uvedete, že k seznámení s podklady a k prostudování náležitých zákonů si berete čas jeden měsíc (to znamená do 22. 1.) a teprve pak že se k tomu vyjádříte.
Pokud Vám to neumožní, vyžádáte si to písemně (a nezapomeňte nahrávat, nahrávat a nahrávat) a budete mít bod do odvolání, že neumožnili se seznámit s podklady k vydání rozhodnutí.
K možnosti Vaší přítomnosti výslechu svědků jste se vzdal do protokolu? Pokud ano, tak proč? Vždyť zrovna tohle mohl být pro Vás zlatý hřeb programu!!!
A pokud by výslech proběhnul bez Vás, pak by to byl velice hodnotný bod do odvolání!!!
Sakra chlape, Vy si ale škodíte…

Podle mého názoru profesionální přístup úřednice bude spočívati v tom, že prohlásí, že jste spáchal přestupky: svícení mlhovkama, absence žárovek a vesty…
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení, ústní jednání (mlhovky, žárovky, vesta)
« Odpověď #14 kdy: 19 Prosince 2016, 20:43:47 »

Nic na Vás nemaj, nic, místo toho aby jste to využil tak jste schopen to ještě prohrát.
IP zaznamenána