30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Smůla - rychlost 3 krát  (Přečteno 4072 krát)

novyhelmut

  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
[?] Smůla - rychlost 3 krát
« kdy: 08 Listopadu 2017, 12:33:25 »

Zdravím, před necelým měsícem jsem měl pech.... Nevšiml jsem si cedule "měřený úsek" a projel jsem 2 měřenými úseky asi 60km/h místo 50tky. Aby toho nebyl málo, tak 100 metrů od   cedule " konec mereného úseku"  stál radar a za dalších asi 100 metrů stála hlídka, která mne odchytla.  Mohl bych se proto zeptat, jak toto rešit případně co mi hrozí? Četl jsem, že kdybych ridil rychle, opily, bez papiru tak by se to rešilo soubehem a dostal bych jenom jeden prisnejší trest, ale takto mne čekají v nejhorším tresty 3 ?   Předem díky za tip
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 314
    • Zobrazit profil
Re:Smůla - rychlost 3 krát
« Odpověď #1 kdy: 08 Listopadu 2017, 14:17:42 »

Málo informací. Opravdu jste projel 2x úsekáč + radar s obsluhou? Nebo jen 1 úsekáč (tj. 2x kamera, na začátku a na konci) + radar s obsluhou? Viděl jsem i to, že opičáci stáli za úsekáčem, žádný svůj radar neměli, ale byli asi online napojení na ten automat a to, co se obvykle řeší přes odpustky a sprdel, chytali na místě a projednávali blokově s řidičem.

Ve vašem případě, pokud ta 3 místa, kde došlo k měření, jsou nějak rozumně blízko, tak bych to hodnotil dokonce ne jako souběh, ale jako jediný skutek. Každopádně i kdyby se to bralo jako více skutků, tak benefit společného projednání a trestu by byl k dispozici. Nepíšete ale, co se stalo poté, co vás hlídka odchytla. Oni řešili i ty úsekáče? Nebo jste vzal blok?
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 010
    • Zobrazit profil
Re:Smůla - rychlost 3 krát
« Odpověď #2 kdy: 08 Listopadu 2017, 19:44:16 »

A už něco přišlo nebo jste něco platil?
IP zaznamenána

novyhelmut

  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
Re:Smůla - rychlost 3 krát
« Odpověď #3 kdy: 09 Listopadu 2017, 14:55:40 »

Jednalo se o Litomyšl. Zde jsou bohužel 2 úseky téměř hned za sebou ( 2 úseky = 4 kamery). Policisté pak měli bohužel vlastní radar. S přestupkem jsem souhlasil, zaplatil :(  Teď mi volala "známá", že mi dojdou  2 přestupky za tu rychlost v úsecích. Ty bych ideálně platit nechtěl a pak nějak argumentoval v navazujícím řízení.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 314
    • Zobrazit profil
Re:Smůla - rychlost 3 krát
« Odpověď #4 kdy: 09 Listopadu 2017, 15:43:08 »

Projetí více radarů blízko za sebou na jeden zátah je, alespoň dle mého hodnocení, jeden skutek (buď vyloženě jeden dále nečlenitelný skutek, nebo pokračování v přestupku s více dílčími útoky, hmotněprávně bráno ale také za jeden skutek). Za který jste již byl potrestán a toto pravomocné rozhodnutí vytváří překážku pro další řízení.

Jediná komplikace je, že ty úsekáče se pravděpodobně budou řešit v režimu odpustek->sprdel. Abyste mohl argumentovat tím, že jde o součást skutku, za který jste již byl potrestán, musíte připustit, že jste řídil vy, a tím riskovat v případě jiného náhledu na věc body a záznam v kartě řidiče (což by nenastalo ani v případě zaplacení odpustku, ale ani při překlopení na sprdel).

Tedy nejdřív vyčkejte, co přijde, a pak se rozhodněte, případně dejte sem. Nejste-li bodově ohrožen, tak tohle za boj stojí. Šance jsou slušné a manévrovací prostor značný, i kdyby např. SO polemizoval s tím, zda jde o pokračování v přestupku, lze v takovém případě zase požadovat upuštění od uložení správního trestu podle § 43(1) PřesZ s ohledem na to, že nebylo konáno společné řízení.
IP zaznamenána

novyhelmut

  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
Re:Smůla - rychlost 3 krát
« Odpověď #5 kdy: 09 Listopadu 2017, 19:08:37 »

děkuji za radu.  V okamžiku kdy připustím, že jsem auto řídil tak mojí jedinou argumentací bude to, že se jedná o jeden skutek? Nebo mám ještě jinou/další možnost? Protože Helmuta použít nelze a nějaký návod na zpochybnění stacionárních radarů jsem tady nenašel...
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 010
    • Zobrazit profil
Re:Smůla - rychlost 3 krát
« Odpověď #6 kdy: 09 Listopadu 2017, 19:50:29 »

Tohle bych řešil, až něco přijde a taky podle toho co přijde.
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Smůla - rychlost 3 krát
« Odpověď #7 kdy: 18 Listopadu 2017, 15:55:46 »

Zajistěte spis, možná bude možností víc, ale ta, co popisuje hh má dle mého názoru největší šanci na úspěch.
Helmuta by použít šlo, dokud je to ve fázi výzvy, ale přesto bych vsadil na jeden skutek.
« Poslední změna: 18 Listopadu 2017, 15:57:28 od IZS »
IP zaznamenána