30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Rozvoz jídla - zásobování, méně než 3 minuty žlutá čára, kraj křižovatky + bota  (Přečteno 3033 krát)

p1992

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil

Ahoj Všem,
předem se omlouvám, zda už tu je takové téma, ale probíral jsem se fórem pár hodin a nenašel jsem nic, co by mi vyloženě pomohlo (asi nebyl nikdo takovej idiot jako já :D).

Jezdím v Praze rozvoz jídla. Potřeboval jsem vyzvednout jídlo v jedné restauraci na P1 a jelikož nikde nebylo místo (jednosměrka, parkování na obou stranách), tak jsem to na blikačky postavil na roh, ke žluté čáře... jen chci upozornit, že jsem nečuměl zadkem do křižovatky, nikomu jsem nebránil v průjezdu/manévrování (projela okolo sanitka v pohodě), prostě jen na konci chodníku. Auto z venku označené všude magnetama s logem firmy a nápisama "rozvoz jídel", za sklem velká cedule ZÁSOBOVÁNÍ - ROZVOZ JÍDLA (žádnej vyjetej papír z tiskárny, ale profi plastová karta z tvrdýho plastu s logem firmy), já oblečenej ve firemní bundě a triku a v ruce box s logem... fakt i úplnej ignorant by poznal, že jdu jen pro jídlo a že tam fakt nehodlam parkovat.

Nicméně... nebyl jsem pryč ani 3 minuty (vím dle mobilu). Vrátím se k autu... chci nastartovat a paní od MP mi klepe na okno, že mam botu (kdy to do háje stihli :-O?) a že nikam nejedu... tak jsem jí ukázal ceduli zásobování + označení auta + upozornil na blikačky, že jsem byl jen vyzvednout jídlo a že zase jedu a že jsem tam nebyl ani tři minuty. Nicméně paní mi arogantně sdělila, že pokud nejsem složka IZS nebo vládní činitel, že tam nemám co dělat, a že na víc jsem si nezkontroloval vozidlo před jízdou a napálila mi rovnou nejvyšší sazbu = 2000 Kč. Neuhradil jsem na místě, vypsala mi složenku.

Kdyby jednala nějak slušně - profesionálně... a třeba dala nějakou symbolickou pokutu (třeba 200-400), tak to sem asi nepíšu, ale nehodlám platit hned max.sazbu jenom proto,že jí manžel evidentně ráno nedal  >:( >:( >:( >:( . Na firmě mi řekli, že MP nás tolerujou, pokud někde fakt nepřekážíme třeba tramvaji a tak, avšak neporadili už jak se bránit, tak se ptám/prosím o radu Vás vážení?

Dá se na to nějak odvolat, nějak to napadnout či se úplně vyhnout úhradě, případně nějak rapidně snížit výši pokuty třeba na 500?

Na zaplacení mám 15 dní, takže než dostanu výzvu, asi to bude trvat.

Předem moc moc děkuji za pomoc a odpovědi.
IP zaznamenána

SimSon

  • Příspěvků: 384
    • Zobrazit profil

...Neuhradil jsem na místě, vypsala mi složenku...

A vy ste tu slozenku PREVZAL??? Paneboze...
IP zaznamenána

p1992

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil

Ano. Bez toho mi odmítala vrátit doklady... ale pršelo a ta složenka mi před ní upadla na zem a není moc čitelná...

PS: pouceni pro psani na foru jsem si uz precetl, ale bohuzel az po prestupku =(
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil

A vy jste jí na to skočil. Tak třeba měla celý den radost, že si na nějakém naivním chudákovi nahonila ego. Nechci říkat, že vám to patří, ale...

Důvod, proč jste zde nenašel pomoc je možná ten, že s pravomocným příkazem na místě se toho příliš dělat nedá - doufám, že jste při tolika hodinách studia pochopil alespoň to, že správný postup (pro příště) je nic nepodepisovat, vše nahrávat a trvat na správním řízení.

Možnosti jsou ve vašem případě velmi omezené. Na snížení sazby zapomeňte (jednou z mnoha podmínek pro vydání příkazu na místě je souhlas s výší pokuty), jedinou možností by byl přezkum příkazu na místě (dle § 101 PřesZ).
Vedle složenky jste musel dostat i zmíněný příkaz (vydaný dle § 91 a 92 PřesZ), nahrajte ho sem a uvidíme, co se dá dělat, na zahájení přezkumného řízení je 6 měsíců.

Nějaký audio/video záznam máte?
Co všechno jste podepsal?
« Poslední změna: 06 Října 2020, 17:38:01 od IZS »
IP zaznamenána

SimSon

  • Příspěvků: 384
    • Zobrazit profil

Tak ze opet ukazalo, ze zivot je spatnej ucitel: nejdriv da zkousku, az pak lekci. Kdyz uz ste prevzal slozenku, je to v podstate z vasi strany jako potvrzeni, ze s prestupkem a svou vinou souhlasite.

Ted se uz neda delat prakticky nic. Jeste existuji nake mimoradne opravni prostredky, jenze sance na uspech je minimalni. Zustava jen zaplatit, a poucit se. Na nake vyjednavani o vysi pokuty muzete rovnout zapomenout, na to je vase pozice prilis slaba...

A pro priste: s policajty se nebavime, nic nepodepisujeme, a vsechno nahravame!
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 028
    • Zobrazit profil

Já bych jen upřesnil, že vůbec není důležité, zda jste složenku převzal nebo nepřevzal, zásadní je, zda jste podepsal blok na pokutu na místě nezaplacenou. Předpokládám ale, že bez toho by Vám složenku nedávali.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil

PS: pouceni pro psani na foru jsem si uz precetl, ale bohuzel az po prestupku =(

Co se dá dělat.. ale aspoň máte poučení pro příště..

Ale pro příště bych ani neříkal že něco nakládáte (jestli tam je plná žlutá čára tak tam nesmíte ani zastavit).

Přijatelná je závada na vozidle.. nejlépe můžete požádat strážníka o pomoc při opravě.
IP zaznamenána

Tez

  • Příspěvků: 244
    • Zobrazit profil

Sorry, ale nemůžu odolat... Když už stojíte někde, kde nesmíte, proč na sebe upozorňujete?
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 1 001
    • Zobrazit profil

Protože má přece závadu :)
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil

Pánové přestaňte jen slepě kopat do "mrtvoly", každý začíná nějak... Navíc samotnými posměšky dosáhnete maximálně toho, že dotyčný sklapne paty, zaplatí a podruhé sem nepřijde.
IP zaznamenána

mungo

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 236
    • Zobrazit profil

Pokud někde stojí rozvoz hodně "na prase", tak jsem radši že bliká. Aspoň je z dálky jasně vidět, že je tam nějaká nestandardní situace a člověk do toho nevlítne, nechá si větší odstup, objede to jinudy.. prostě je víc času zareagovat. Jiný význam ty blikačky samosebou nemají, ale tady se IMHO autor chová zcela správně.

Ten zbytek už není dobrý, tentokrát policajti vyhráli, ale každý nějak začínal. Taky jsem byl dřív slušný a naivní, ale pár setkání s dopravkou mě vyléčilo dřív, než by došlo k většímu průseru ;)
IP zaznamenána

Panek

  • Příspěvků: 655
    • Zobrazit profil
Re:Rozvoz jídla - zásobování, méně než 3 minuty
« Odpověď #11 kdy: 07 Října 2020, 11:06:42 »

Je to smutný. To aby v Praze jezdili v autě dva. Jeden vyskočí a než vyzvedne jídlo, druhý s autem krouží.  :x

Vzkaz pro příslušníky MP Pha a jejich rodinné příslušníky: Pokud toto čtete, tak si klidně objednávejte dovážku jídel. Oni Vám ti poslíčci do jídla nenaplivou.  ;) Vždyť oni jsou vlastně rádi, že jim během jednoho okamžiku seberete na pokutě výdělek za 2-4 dny.
IP zaznamenána

Nikdo Nikdovič

  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil

pouceni pro psani na foru jsem si uz precetl, ale bohuzel az po prestupku =(

Zase tolik se neděje, malá lekce za 2k se pro Vaše zaměstnání bude do budoucna hodit několikanásobně. Nic nepodepisovat, o ničem se s fízlem nebavit a hlavně mu nevěřit už víte. Příště to dopadne lépe (a kdyby se jindy hrálo třeba o papíry budete za tuhle zkušenost rád).
Hlavu vzhůru  ;)
IP zaznamenána