30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Klimatizuje si zaparkované auto. Propíchat mu gumy? Banán do výfuku?  (Přečteno 9411 krát)

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:Klimatizuje si zaparkované auto. Propíchat mu gumy? Banán do výfuku?
« Odpověď #16 kdy: 05 Srpna 2017, 19:29:22 »

Jen tak pro "pobavení", reálná nedávná scénka z Brna, kdy jsem měl zaparkovaného nastartovaného Civica, zpodkapoty káble do měniče 12->220V a z něj dále tažená prodlužka (servisoval jsem kamarádovo auto a byla potřeba elektrika) a dostavil se městapák se slovy "dobrej, můžete to zdechnout?"
- "proč bych to měl zdechávat?"
- "víte že se to nesmí mít bezdůvodně puštěný motor?"
- "jak vidíte, motor nemám puštěný bezdůvodně" a ukázal jsem na otevřenou kapotu a okolní elektrárnu
- "předložte občanský průkaz"

..následovalo pohádání se na téma důvodu legitimace, na téma "musíte mít občanku" a pak to vzdal.

Klíčové je to běžení motoru bezdůvodné (podotýkám, že na tom místě jsem fakt nikoho neobtěžoval ani hlukem ni emisemi)
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 142
    • Zobrazit profil
Re:Klimatizuje si zaparkované auto. Propíchat mu gumy? Banán do výfuku?
« Odpověď #17 kdy: 05 Srpna 2017, 20:13:38 »

Stačilo by položit jednoduchou otázku: „a na základě kterého konkrétního zákona se to nesmí?“. A byl by klid, nebo by nastalo obvyklé zmatené univerzální blekotání ve stylu „na základě zákona o obecní policii“…
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 032
    • Zobrazit profil
Re:Klimatizuje si zaparkované auto. Propíchat mu gumy? Banán do výfuku?
« Odpověď #18 kdy: 09 Června 2021, 09:42:52 »

V KLDR pokud chcete vycestovat mimo okres svého bydliště musíte mít povolení. To je jako argument že mám být spokojen s tím co u nás je? Je mi upřímně jedno jak je to v ostatních státech a nevážím si toho co tu je, protože pokud jste si nevšiml tak jdeme stejným směrem jako tyto státy, každý týden se schválí nějáký zákaz, omezení nebo regulace.
Po letech to dostává úplně nový význam.
IP zaznamenána

y1

  • Příspěvků: 100
    • Zobrazit profil
Re:Klimatizuje si zaparkované auto. Propíchat mu gumy? Banán do výfuku?
« Odpověď #19 kdy: 10 Června 2021, 14:11:13 »

Jenom pro zajímavost, ve Velké Británii je údajně za spuštěný motor ve stojícím voze pokuta. Tedy pokud parkuje. Taky dostanete pokutu, pokud telefonujete ze zácpy z beznadějně stojícího vozu. Tak si važte toho, co máme.

Edit pro zapšklé a méně chápavé: Ironie plyne z textu, proto není použit nadbytečný smajlík.

No tak docílí toho že nezaparkuji ale pokud budu na někoho - budu čekat kroužením kolem bloku.... Ještě víc emisí a navíc zvýšení dopravní zátěže komunikací...
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil
Re:Klimatizuje si zaparkované auto. Propíchat mu gumy? Banán do výfuku?
« Odpověď #20 kdy: 05 Července 2021, 19:25:14 »

Samozřejmě že je za to sankce, nebo mi ukažte zákon/vyhlášku která je doporučením a za její porušeni nehrozí sankce.

O tom jak se vyhnout přestupku můžem debatovat, nic to ale nemění na tom že prostě za to můžete být buzerován, jinak to že chcete mít zaplou klimatizaci opravdu není důvod k tomu aby jste mohl mít nastartovaný motor a mohl porušovat vyhlášku.

Vyhlášku už tu docela dlouho nemáme. A nastartovaný motor/klimu používají na štaflech běžně všichni  taxikáři.....
IP zaznamenána