30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Policie vs. Hořící pneumatika na kamionu  (Přečteno 12174 krát)

Martin623

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 476
    • Zobrazit profil
Policie vs. Hořící pneumatika na kamionu
« kdy: 19 Července 2016, 00:10:45 »

Dnes ráno cestou do práce jsem viděl polský kamion s hořící pneumatikou na návěsu. Řidíč se ji zoufale pokoušel uhasit, hasičák měl již prázdný a k dispozici cca 10 litrový kanystr s vodou téměř prázdný , pneumatika byla stále kolem teploty vzplanutí. Ostatní řidiči projížděli kolem a kochali se pohledem na ohýnek.
   Já jsem jako jediný zastavil a podal řidiči hasičák a petku s magnésií a popadl jeho prázdný kanystr a mazal na 300m vzdálenou benzinku natočit vodu, když jsem se vrátil cca za 2-3minuty u polského šoféra stála již hlídka PACH. Logicky bych předpokládal, že budou pomáhat a možná i chránit. Předpokládal bych, že budou stát s jejich hasičákem u kola návěsu a alespoň předstírat likvidaci požáru. Opak byl pravdou. Jeden z pachů stál u kabiny zatímco polský řidič uvnitř hledal doklady. Druhému z pachů se nějak nezdál můj svižný příjezd s kanystrem vody a položil mi otázku: " vy, jste tady co?  Co s tím máte společného? (podpálil jsem mu to, ty debile)
 Moje odpověď: tady tento požár, ustupte, rád bych to polill, než to zase drapne. Pach: vy ho znáte? Já: no asi tři minuty, jsme kolegové (polevám kolo a pach čumí, jak tele) Pach: Máte reflexní vestu? Já: mám
  Po dvou minutách dorazily dvě hasičské Tatry a jeden Gazík se znakem Ford.

 No nic no, zažil jsem hořící náklaďák, ja chytí guma, jsou tak dvě minuty času na  popadnutí peněženky, dokladů a mobilu,  prostě game over,není tomu pomoci bez účinných hasebních prostředků.
   Ještě, že ty hasiči přijeli, jinak ty troubové by byli schopni mě poslat do sámošky pro buřty a hořčici.
IP zaznamenána

tarmara

  • Příspěvků: 265
    • Zobrazit profil
Re:Policie vs. Hořící pneumatika na kamionu
« Odpověď #1 kdy: 19 Července 2016, 08:06:28 »

ono to sice k ničemu nebude, ale pokud máte služební čísla těch dvou výrostků, tak doporučuju schladit si žáhu nějakou pěknou stížností na jejich chování. Pokud ti dva (nebo kolik jich bylo) trumberové místo hašení nebohého šoféra lustrovali, tak to podle selského rozumu správné není a nějaký znalec právního prostředí určitě přijde s něčím konkrétnějším...
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 898
    • Zobrazit profil
Re:Policie vs. Hořící pneumatika na kamionu
« Odpověď #2 kdy: 19 Července 2016, 08:45:24 »

Tak ten polskej syčák chtěl zastavit na dálnici a tak si účelově si zapálil pneumatiku. Naštěstí ho odhalila hlídka neohrožených policistů a Vy jim to kazíte ?  ;D
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Policie vs. Hořící pneumatika na kamionu
« Odpověď #3 kdy: 19 Července 2016, 21:35:33 »

Jó, oheň to je svině. Naštěstí jsem se k tomu nikdy nedostal, vždycky všechny crash-testy jsem zvládl bez vzplanutí a to i v případě zaklíněných osob. Hasičák jsem si koupil jednou 6kg práškového a doma jsem zjistil že musí být ve svislé poloze, což je mi do auta k ničemu, takže zůstal v garáži. Takže až bude čas, koupím nějaký který se dá svisle upevnit do auta, což bude sice operace, ale třeba se bude hodit. Jaký vozíš v autě? Kolik kg? Jak ho máš upevněný.

Já to nechci moc dávat do kufru na volno, protože při crashi mě to regulérně zabije (což ovšem velmi rád vidím u 90% policejních hlídek .. hasičák v kufru na volno.  ;D
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Martin623

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 476
    • Zobrazit profil
Re:Policie vs. Hořící pneumatika na kamionu
« Odpověď #4 kdy: 19 Července 2016, 21:54:42 »

Vozím malý práškový tuším 1,5 kg shodou okolností je z Polska a v kufru a je tam taková šikovná kapsa za tapecírungem, kde drží ve svislé poloze.V druhém autě se válí v kufru na ležato ( budu to tedy muset nějak vyřešit).
     V Polsku vyjde tento hasičáček v přepočtu na pěkných 120 Kč oproti nejméně 300Kč u nás.
 Jinak služební čísla pravděpodobně mám, neboť jsem ani nevypínal motor, tudíž běžela kamera. Zítra to zkusím najít.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Policie vs. Hořící pneumatika na kamionu
« Odpověď #5 kdy: 20 Července 2016, 00:39:32 »

Vozím malý práškový tuším 1,5 kg shodou okolností je z Polska a v kufru a je tam taková šikovná kapsa za tapecírungem, kde drží ve svislé poloze.V druhém autě se válí v kufru na ležato ( budu to tedy muset nějak vyřešit).
     V Polsku vyjde tento hasičáček v přepočtu na pěkných 120 Kč oproti nejméně 300Kč u nás.
 Jinak služební čísla pravděpodobně mám, neboť jsem ani nevypínal motor, tudíž běžela kamera. Zítra to zkusím najít.

Jen k dané konkrétní situaci ... fízlové jsou idioti a vůbec si nemuseli všimnout, že mu hořelo kolo a přestože se jim to snažil vysvětlit (předpokládám polsky), nerozuměli mu ...

Ohledně hasičáku, ty peníze moc roli nehrajou, chtěl bych dostat do kufru min. 1 x 6kg (ideal 2 x 6kg), upevnit napevno svisle, je to jednorázová investice, stejně jako třeba hever nebo klíč na kola. Né že bych chtěl být přehnaně aktivní nebo paranoidní, ale přijde mi, že se k nehodám dostávám nevědomě až moc často.

Nicméně otázkou zůstává, jestli polskej hasičák funguje líp na polskej kamion  :o ...

Když 6kg při aktivaci funguje cca 40s, 1,5kg (tedy 1/4) by mělo logicky fungovat 10s, což v reálu nebude nic moc ..

https://www.youtube.com/watch?v=i-VSVC_vQZU
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Šmarjá Josef

  • Příspěvků: 629
    • Zobrazit profil
Re:Policie vs. Hořící pneumatika na kamionu
« Odpověď #6 kdy: 20 Července 2016, 17:02:54 »

Co takhle hasicí koule? 8)
http://www.pozary.cz/clanek/42096-fireco-videotest-hasici-koule-elide-fire/

Mám na půdě tři prdele wifin, tak jsem uvažoval o koupi. Podle specifikace jsou vhodné i do auta, ale za současných veder bych měl trochu strach  :)
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Policie vs. Hořící pneumatika na kamionu
« Odpověď #7 kdy: 20 Července 2016, 17:34:47 »

Do auta imho k nicemu, dostanes se k nehode kde je zaklinenej clovek a zacne to horet (snad jedina chvile kdy ma smysl neco hasit), tak je ti koule k nicemu. Mozna jeste v nakl. prostoru dodavky. Jinak si nedokazu predstavit pouziti teto hracky.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 654
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Policie vs. Hořící pneumatika na kamionu
« Odpověď #8 kdy: 20 Července 2016, 21:34:40 »

Je to dobrý tak do motoru, hodit pod kapotu a zabouchnout.

EDIT: stát musí pouze lahve se zkapalněným plynem. Pokud je v tom hnací plyn jen ztlačenej, tak bych to neřešil a normálně to položil. Pak s tím akorát trochu zaštěrchat ve svislé poloze než ho použijete.
« Poslední změna: 20 Července 2016, 21:45:23 od Behemot »
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 756
    • Zobrazit profil
Re:Policie vs. Hořící pneumatika na kamionu
« Odpověď #9 kdy: 22 Července 2016, 17:26:59 »

hasit motor - ideálně ještě běžící - práškem, je většinou konečná
nejlepší je CO, jenže jsou velký a těžký
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 654
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Policie vs. Hořící pneumatika na kamionu
« Odpověď #10 kdy: 22 Července 2016, 17:34:06 »

Tak u diesel runaway je řešení až požáru taky konečná, a v ostatních případech by měl jít motor zdechnout, ne?

CO2 hasičáky se dají sehnat, jenže to je právě problém, to je totiž lahev se zkapalněným plynem. Tohle by ležet nemělo. Jedině snad našikmo aby kapalina nedosahovala hrdla.
« Poslední změna: 22 Července 2016, 18:36:51 od Behemot »
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 214
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Policie vs. Hořící pneumatika na kamionu
« Odpověď #11 kdy: 22 Července 2016, 18:35:09 »

Co hasičáky se dají sehnat, jenže to je právě problém, to e totiž kapalná lahev se zkapalněným plynem. Tohle by ležet nemělo. Jedině snad našikmo aby kapalina nedosahovala hrdla.

Pokud nehasite acetylenem, neni mi jasny duvod proc by behem prepravy musela lahev s CO2 stat. Nejaky zdroj?
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 654
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Policie vs. Hořící pneumatika na kamionu
« Odpověď #12 kdy: 22 Července 2016, 18:37:32 »

Normy na skladování a převážení tlakových lahví se zkapalněnými plyny. Údajně že to může utíkat přes závity nebo co. Něco k tomu má i oblíbenej besip http://www.ibesip.cz/cz/ridic/zasady-bezpecne-jizdy/bezpecna-doprava-nebezpecnych-veci-plyny
« Poslední změna: 22 Července 2016, 18:39:36 od Behemot »
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky