30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Re:Zase blaboly a doomsaying Frantiska Dvoraka - agresivita pry roste ...  (Přečteno 15919 krát)

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Re:Zase blaboly a doomsaying Frantiska Dvoraka - agresivita pry roste ...
« Odpověď #15 kdy: 19 Října 2015, 13:04:44 »

Přesně tak, to už není ani k smíchu, ta vohnoutí demence je k pláči. Voni strašně dodržujou zákon že jedou 65 na 70? Ale podle toho stejnýho zákona maj okamžitě vypadnout z levýho pruhu když jsou upozorněni! Na většinu kokotů na malým okruhu blikání nepomáhá, holt budu muset začít troubit.
Nevím jestli jste tak nechápavej, nebo co, ale já o dálnici nikde nemluvil, dálnici jste do toho začal cpát sám. Pokud nevíte, co to je 70 (km/h) a co to je malej okruh, tak se zeptejte. Jak jsem ovšem později uvedl a rozvedl to, na dálnici to bývá podobnej med jako na tom okruhu.

Reakční dobu 2-3 sekundy mají ti, co čumí do blba, chrápou nebo to jsou stařešinové provozu nebezpeční. Reakční doba na očekávané je okolo půl sekundy; a když za někým co se na dálnici vlevo táhne jako smrad jedu jako šnek, tak samozřejmě očekávám, že bude vyrábět další vylomeniny (už s ohledem na ten jeho dosavadní styl jízdy), nebo se mu tam budou další takoví cpát taky (davová reakce). Tzn. noha na spojce, ruka připravená okamžitě podřazovat a noha jít z plynu na brzdu.

Zákon jasně udává, že levý pruh je k předjíždění - takže předjet a vypadnout. Taky jasně říká, že k upozornění předjížděného je možné použít zvukové znamená, a dále že zvukové znamení lze nahradit světelným (probliknutím), detaily si jistě najdete. Nikde tam není nic o rychlosti. Ke zvýšené rychlosti mohou být jakékoli důvody, např. krajní nouze, to dokonce nezkoumá v zákoně ani zákonozprasce, tak to nemáte co zkoumat ani vy. Prostě předjíždím, tak jste upozorněn, a jelikož tím pádem vy nepředjíždíte, nemáte co dělat vlevo. Jednoduché. Klidně si jezděte nadálnici 80, ale nemáte co dělat vlevo, souhlas?

To jsem taky tvrdil hned od začátku v prvním příspěvku, pro podobné dodržovače co rádi „argumentují“ zákonem. Dodržujete zákonné ustanovení o rychlosti? Pak ale dodržujte zákonná ustanovení o předjžídění. Ti co si vybírají jen co znají nebo se jim líbí jsou hlupáci nebo pokrytci. Takže buď celé, nebo nic, a v druhém případě na mě ani nezkoušejte chodit se zákonnou rychlostí když ignorujete ten zbytek! Já na zákon defekuju jako tesák a zde se plně shoduju s panem OC tuhle z D-F: jezdím prostě dle mých nejlepších schopností čitelně, předvídatelně, slušně a dle možností fyzikálních, mých a mého auta. Nikoho bezdůvodně nezdržuju a když musím (křehký náklad na podělaných kostkách), tak se to snažím minimalizovat (uhýbám apod.). A totéž (bohužel) očekávám od ostatních. Ti se ovšem drží tatíčka státu co za ně vyřeší i to, aby nemuseli myslet, máme přece Zákon, žejomámo - a tak máme na silnii tím větší bordel, čím víc Zákon zkouší regulovat vše včetně fyziky- O to tragikomičtější pak je, když ho takoví ani neznají celý a svou omezenost hážou na údajnou „agresi“ ostatních, viz původní článek. Skoro se ale až divím, kolik se tam sešlo lidí, co ten zákon znají a autorovi článku ty jeho kecy omlacují o hlavu…

Zácpy, co se těch týče, většinu tvoří samozřejmě hlavně tupě nastavené semafory/křižovatky a pak nehody. V Praze taky šuliny s předností na semaforu co neustále narušují semaforový cyklus (tím se třeba ucpe jeden směr až po další křižovatku a pohroma se rozrůstá). Ale nemalý podíl na tom mají i ti, co se prostě třeba neumí rozjet a svou dementní, nečitelnou jízdou ty nehody způsobují. Baví mě sledovat jak při svižném rozjezdu jsem už stovky metrů za křižovatkou a ostatní teprve hledají dvojku…
« Poslední změna: 19 Října 2015, 13:16:42 od Behemot »
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Re:Zase blaboly a doomsaying Frantiska Dvoraka - agresivita pry roste ...
« Odpověď #16 kdy: 19 Října 2015, 14:04:34 »

A nebo mu visíš hned za zadkem a pak ti na světla ani nevidí 8)
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 092
    • Zobrazit profil
Re:Re:Zase blaboly a doomsaying Frantiska Dvoraka - agresivita pry roste ...
« Odpověď #17 kdy: 19 Října 2015, 14:14:33 »

Také si přisadím OT, když už debata ujela někam úplně jinam.
Baví mě sledovat jak při svižném rozjezdu jsem už stovky metrů za křižovatkou a ostatní teprve hledají dvojku…
Toto lze považovat za hlavní příčinu zbytečných zdržení na semaforech. Pokud se řidiči chovají pozorně, za 20s projede 12 osobních aut při dodržení bezpečné vzdálenosti, zkuste někdy sledovat, jaká je realita. Když moc, tak 10 aut, tedy zůstala zbytečně stát dvě auta za každých 20s. Trocha počtů 2. třídy základní školy:
Délka zelené 40 s, délka cyklu 90s, tedy 40 cyklů za hodinu
Zbytečně neprojetých aut za cyklus 4, za hodinu 160.
160 aut je 1 km dlouhá kolona - klasika před semafory na magistrále v normálním provozu. Lze říci, že je to spíše neschopností většiny řidičů, než čímkoli jiným. I když - ono, stačí, když takový lempl bude každý třetí.
« Poslední změna: 10 Února 2016, 05:29:16 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

uziv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 843
    • Zobrazit profil
Re:Re:Zase blaboly a doomsaying Frantiska Dvoraka - agresivita pry roste ...
« Odpověď #18 kdy: 19 Října 2015, 18:55:48 »

Představuji si, jak jedu v levém pruhu mimo obec na sjezdu z dálnice (a že tak jezdím každý den, protože křižovatky s více pruhy jsou i mimo obec a dodržovat stále pravý pruh by znamenalo kličkovat na poloprázdné silnici). Zastaví mě policajt, který jede za mnou a kterému se nelíbilo, že jsem před ním jel po dálnici 80 a praví:
Citace
Prostě předjíždím, tak jste upozorněn, a jelikož tím pádem vy nepředjíždíte, nemáte co dělat vlevo. Jednoduché. Klidně si jezděte nadálnici 80, ale nemáte co dělat vlevo, souhlas?
A já odpovím:
Citace
K jizdě v levém pruhu mohou být různé důvody, např. předjíždění, objíždění, vyhýbání a také krajní nouze, to dokonce nezkoumá v zákoně ani zákonozprasce, tak to nemáte co zkoumat ani vy.
A policajt řve:
Já jsem ten, který má vždycky pravdu! Jen já můžu rozhodnou, kdo smí jet v levém pruhu! A vy jste určitě ten idiot, který to dělá schválně!
A já:
Přiznávám se ke všemu, zvítězil jste, na tohle je skutečně každý argument krátký, zaplatím jakoukoli pokutu.

A pak se, doufám, probudím. :)
« Poslední změna: 19 Října 2015, 19:02:08 od uziv »
IP zaznamenána

Šmarjá Josef

  • Příspěvků: 629
    • Zobrazit profil
Re:Re:Zase blaboly a doomsaying Frantiska Dvoraka - agresivita pry roste ...
« Odpověď #19 kdy: 19 Října 2015, 19:00:51 »

Asi se něco chystá, protože poslední dobou neexistují večerní zprávy, ve kterých by se neotírali o řidiče. Je jedno jestli je to čt nebo tv hovna, skoro každý den tam zvrací nějaký expert.  :o
IP zaznamenána

uziv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 843
    • Zobrazit profil
Re:Re:Zase blaboly a doomsaying Frantiska Dvoraka - agresivita pry roste ...
« Odpověď #20 kdy: 19 Října 2015, 19:24:11 »

Asi se něco chystá, protože poslední dobou neexistují večerní zprávy, ve kterých by se neotírali o řidiče. Je jedno jestli je to čt nebo tv hovna, skoro každý den tam zvrací nějaký expert.  :o

Dobrý postřeh  :)

http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2015101601
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Re:Zase blaboly a doomsaying Frantiska Dvoraka - agresivita pry roste ...
« Odpověď #21 kdy: 19 Října 2015, 22:00:45 »

Citace
K jizdě v levém pruhu mohou být různé důvody, např. předjíždění, objíždění, vyhýbání a také krajní nouze, to dokonce nezkoumá v zákoně ani zákonozprasce, tak to nemáte co zkoumat ani vy.
Tak se na to podíváme, takovej typickej malej okruh: nepřejíždíte, nebo maximálně s obtížema kdy se to nedá označit za předjíždění, neobjíždíte protože není co, nevyhýbáte se překážce protože tam žádná není a jaká že je krajní nouze jet 69, tzn. ani málo (závada na motoru - ale pak tuplem nemáte „předjíždět“ když o ní víte), ani moc (spěcháte do špitálu). Můžete to rozvést?

Trochu mě zaráží ta snaha obhajovat zdržování a vůbec se odvolávat na nějakejch 130, zrovna tady, kde to bylo založeno právě i pro obhajobu před vymáhání nesmyslných limitů, jak píše D-F, „určených někdy před dvaceti lety od stolu“.

Když to vezmeme z toho kdo komu co, když jedete jako s hnojem, zdržujete ostatní, možná i vytváříte nebezpečné situace pokud „jenom omezujete“ vjížděním před auta jedoucí rychlostním rozdílem cca 70 km/h (checht). Když já chci abyste se necpal do levýho pruhu když můžete a máte vidět, že tam někdo jede rychlej, resp. když už tam vjedete, tak abyste jel tak, abyste manévr co nejdřív dokončil (a ne se sunout 110), nijak vás v ničem neomezuju. Z toho mi tak nějak vychází, že slušné je, aby teda ten co omezuje to nedělal, a to je ten, co zdržuje.

Příklad, když si potmě/za deště jedu do 120 a je prázdno, tak si taky můžu předjíždět pět minut auta co jedou 119. Ale když za sebou vidím někoho jet rychlej, tak naprosto slušně vypadnu co nejdřív, i kdybych měl na pět sekund zrychlit na 150 (strašná katastrofa, to je tak nebezpečný že kolem dálnic ležej hromady mrtvol!). A jestli jedu ve staré plečce co to prostě nedá, tak v prvé řadě ani do levýho nelezu jindy než když předjíždím kamion (>90 snad dá všechno) a je fakt hodně malej provoz…

Kde vzniklo tady to, že někoho poškozuju a ještě se cítím jako ten Správňák co přece dodržuje předpicy? Kam ten sociální stát lidi proboha dovedl? To víte, sem hroznej pyráť, žeru kočárky a kde projedu tam pohřebáci nestíhaj vozit truhly…
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

uziv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 843
    • Zobrazit profil
Re:Re:Zase blaboly a doomsaying Frantiska Dvoraka - agresivita pry roste ...
« Odpověď #22 kdy: 19 Října 2015, 23:11:12 »

Citace
Tak se na to podíváme, takovej typickej malej okruh: nepřejíždíte, nebo maximálně s obtížema kdy se to nedá označit za předjíždění, neobjíždíte protože není co, nevyhýbáte se překážce protože tam žádná není a jaká že je krajní nouze jet 69, tzn. ani málo (závada na motoru - ale pak tuplem nemáte „předjíždět“ když o ní víte), ani moc (spěcháte do špitálu). Můžete to rozvést?

Zrovna nejsem v pohodě, tak jsem se rozhodl, že nepojedu moc rychle. Pravý pruh mi připadá poškozený, proto jedu levým. Vy se zase můžete rozhodnout, že jste schopen bezpečně jet 160. A nikdo, kromě policajtů, nám do toho nemůže kecat.

Citace
Trochu mě zaráží ta snaha obhajovat zdržování a vůbec se odvolávat na nějakejch 130, zrovna tady, kde to bylo založeno právě i pro obhajobu před vymáhání nesmyslných limitů, jak píše D-F, „určených někdy před dvaceti lety od stolu“.

Mě je fuk, kolik jedete, pokud mne neohrozíte. Stejné můžete očekávat i ode mne. A pokud budete předjíždět proti mě, a z nějakého důvodu to nebude úplně vycházet, tak Vám uhnu, přibrzdím a nebudu na Vás ani moc nasranej, protože mě to třeba někdo někdy oplatí, až mě něco nevyjde.

Citace
Když to vezmeme z toho kdo komu co, když jedete jako s hnojem, zdržujete ostatní, možná i vytváříte nebezpečné situace pokud „jenom omezujete“ vjížděním před auta jedoucí rychlostním rozdílem cca 70 km/h (checht). Když já chci abyste se necpal do levýho pruhu když můžete a máte vidět, že tam někdo jede rychlej, resp. když už tam vjedete, tak abyste jel tak, abyste manévr co nejdřív dokončil (a ne se sunout 110), nijak vás v ničem neomezuju. Z toho mi tak nějak vychází, že slušné je, aby teda ten co omezuje to nedělal, a to je ten, co zdržuje.

Omezujete mě v tom, že když chci předjíždět dostatečně rychle a nemá to trvat dlouho a nemám zrovna  300 HP pod kapotou, tak:
- musím jet relativně blízko za předjížděným,
- musím někde zrychlit (když se budu rozjíždět až v levém pruhu, tak se asi po....te),
- musím se před tím aspoň dvakrát podívat do zrcátka.
A pak to musím zašlápnout za zadkem kamionu, protože přiletěl spěchač. Ten, co celou dobu viděl, že je před ním volno a ten osobák za kamionem asi bude předjíždět...

Tak znovu:
- první dva body jsou stejné
- musím se třikrát podívat do zrcátka - 1. nic v dohledu, 2. zpoza horizontu v dálce auto, 3. KURVA, ten hňup jede aspoň 200 a já jsem zase v zadku kamionu,
- hřeje mě jenom to, že mě nijak neomezuje  :)

Citace
Příklad, když si potmě/za deště jedu do 120 a je prázdno, tak si taky můžu předjíždět pět minut auta co jedou 119. Ale když za sebou vidím někoho jet rychlej, tak naprosto slušně vypadnu co nejdřív, i kdybych měl na pět sekund zrychlit na 150 (strašná katastrofa, to je tak nebezpečný že kolem dálnic ležej hromady mrtvol!). A jestli jedu ve staré plečce co to prostě nedá, tak v prvé řadě ani do levýho nelezu jindy než když předjíždím kamion (>90 snad dá všechno) a je fakt hodně malej provoz…

Potmě/za deště jedu 140  a je prázdno. Přede mnou v dálce začně někdo předjíždět kamion. A nejede moc rychle. Kdyby chvíli počkal, tak jsem projel. No tak přibrzdím. Kurva, co je? Místo aby přidal, tak on brzdí ještě víc! Gejzíry vody. Byla tam kaluž, on ji viděl, já ne. Dobře, že nepřidal, aby mi uhnul, rozjebali bysme se všichni.

Citace
Kde vzniklo tady to, že někoho poškozuju a ještě se cítím jako ten Správňák co přece dodržuje předpicy? Kam ten sociální stát lidi proboha dovedl? To víte, sem hroznej pyráť, žeru kočárky a kde projedu tam pohřebáci nestíhaj vozit truhly…

Jezděte si jak chcete. Pokud mě neohrozíte, nemám problém. Budu se snažit o totéž. A i o něco navíc.

Ale jako řidič řídíte jenom svoje auto. Ostatní auta řídí jiní řidiči a řídí je podle sebe a tak, jak jim to přijde správné. Můžete je respektovat a doufat, že Vám oplatí stejně. Možná to někteří nedělají tak, jak si představujete. Tak to předvídejte a smiřte se s tím.

Jestli chcete jiné řidiče vychovávat, založte si autoškolu.
Jestli chcete jiné řidiče buzerovat, dejte se k Policii ČR!
IP zaznamenána

vstan

  • Příspěvků: 73
    • Zobrazit profil
Re:Re:Zase blaboly a doomsaying Frantiska Dvoraka - agresivita pry roste ...
« Odpověď #23 kdy: 20 Října 2015, 07:20:22 »

Jestli chcete jiné řidiče vychovávat, založte si autoškolu.
Jestli chcete jiné řidiče buzerovat, dejte se k Policii ČR!

 ;D Taky mám z něj podobný pocit
IP zaznamenána

RIK

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 391
    • Zobrazit profil
Re:Re:Zase blaboly a doomsaying Frantiska Dvoraka - agresivita pry roste ...
« Odpověď #24 kdy: 20 Října 2015, 07:54:24 »

Promiňte, že se pletu do jistě zajimavé debaty, ale má smysl, aby tu probíhaly takové diskuze? Cílem fóra je společná obrana proti dopravnímu fašismu a pomoc těm, které se aparát snaží ojebat ... vždy se najde téma, na které nebudou mít dva lidé stejný názor, ale je ku prospěchu věci se takto "hádat" právě zde?
IP zaznamenána

uziv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 843
    • Zobrazit profil
Re:Re:Zase blaboly a doomsaying Frantiska Dvoraka - agresivita pry roste ...
« Odpověď #25 kdy: 20 Října 2015, 08:56:49 »

Diskusní fórum je od slova diskutovat. Jsme v sekci  "Tisk, média, internet > Zajímavé články z internetu". Týká se to chování na komunikaci, resp. příslušných zákonů. Máme na to rozdílný názor, tak si to řešíme. Myslím si, že pro informovanost a možnost utvořit si názor je právě velice dobře, že se hádáme pravě tady a je samožejmě ku prospěchu věci, že to řešíme právě zde.

Protože nejste administrátor fóra, je mi jedno, co si o tom myslíte. Když budete chtít diskutovat Vy  o tématu souvisejícím s dopravou, klidně si diskutujte o čemkoli s kýmkoli.

A nakonec obligátní: Když se Vám to nelíbí, tak to nečtěte.

Je smutné, že stále narážím na snahu dirigovat ty druhé ...  :(




IP zaznamenána

RIK

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 391
    • Zobrazit profil
Re:Re:Zase blaboly a doomsaying Frantiska Dvoraka - agresivita pry roste ...
« Odpověď #26 kdy: 20 Října 2015, 10:20:48 »

Špatně jste mne pochopil. Nemám ambice potlačovat diskuzi, nebo Vás dirigovat. Jenom vyjadřuji názor, že tato diskuze podle mého názoru není příliš kontruktivní a budí dojem, že se tu hádáme, tudíž jsem napsal názor (také diskutuji, mohu tedy i já napsat svůj názor?), že mám pochybnost o tom, je-li to vhodné. Což pochopitelně nechávám na laskavém posouzení kohokoli z Vás. A pokud se Vás můj příspěvek nějak dotknul, tak je mi to líto.
« Poslední změna: 20 Října 2015, 10:22:41 od RIK »
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Re:Zase blaboly a doomsaying Frantiska Dvoraka - agresivita pry roste ...
« Odpověď #27 kdy: 21 Října 2015, 19:51:53 »

Zrovna nejsem v pohodě, tak jsem se rozhodl, že nepojedu moc rychle. Pravý pruh mi připadá poškozený, proto jedu levým. Vy se zase můžete rozhodnout, že jste schopen bezpečně jet 160. A nikdo, kromě policajtů, nám do toho nemůže kecat.
Připadat vám může jak chce, pokud tam není značka že je to tankodrom, v levým nemáte co dělat když už nepředjíždíte, v praxi je aspoň slušnost uhnout když tam jede něco rychlejšího. Když tam nic není, tak si tam klidně jezděte na bicyklu, to je každýmu egál. Pokud zatvrzele setrváváte v levým a odmítáte uhnout, tak to nemáte jak okecat, je to minimálně otřesná neslušnost. Zase jsem takovýho experta potkal, zase odmítal uhnout, zase ho všichni museli předjíždět pravým. Sice ve městě takže OK, ale co si na debilovi vezmete až se uráčí nakonec uvědomit, že v levým nemá co dělat a střihne vám to do dveří protože už duševně nezvlád mrknout do zrcátka.
Mě je fuk, kolik jedete, pokud mne neohrozíte. Stejné můžete očekávat i ode mne. A pokud budete předjíždět proti mě, a z nějakého důvodu to nebude úplně vycházet, tak Vám uhnu, přibrzdím a nebudu na Vás ani moc nasranej, protože mě to třeba někdo někdy oplatí, až mě něco nevyjde.
Nápodobně, ale berte v potaz, že to platí i dolů!! Když to střiháte před hodně rozjetý auto tak je vina hlavně na vás, ať to opicejní prase posoudí jakkoli (to to samozřejmě posuzuje hlavně tak, aby mělo pokutu a málo práce).
Ten, co celou dobu viděl, že je před ním volno a ten osobák za kamionem asi bude předjíždět...
Ne, ten, co kontinuálně předjíždí už 50 km všechny ostatní a věčně někdo nemůže počkat eště deset sekund a musí mu to každou chvilku poslat před auto. Dneska jsem takovejch expertů potkal hned několik - má asi 300 metrů než ho dojedu, ale schválně smrdí za náklaďákem aby mi to poslal před čumák až jsem těsně za ním. Nebyly to žádný velký rozdíly rychlostí, ale tak kurva proč nepředjel hned? Aha, zatáčička, pán neumí kroutit volantem. Hmmm… pak tam vůl eště brzdil na kameře aby mohl hne za čárou v oblaku briket ukazovat, že to stejně žádnej pořádnej odpich nemá, jenom to je starej turbohnusýdl.
Citace
Příklad, když si potmě/za deště jedu do 120 a je prázdno, tak si taky můžu předjíždět pět minut auta co jedou 119. Ale když za sebou vidím někoho jet rychlej, tak naprosto slušně vypadnu co nejdřív, i kdybych měl na pět sekund zrychlit na 150 (strašná katastrofa, to je tak nebezpečný že kolem dálnic ležej hromady mrtvol!). A jestli jedu ve staré plečce co to prostě nedá, tak v prvé řadě ani do levýho nelezu jindy než když předjíždím kamion (>90 snad dá všechno) a je fakt hodně malej provoz…
Potmě/za deště jedu 140  a je prázdno. Přede mnou v dálce začně někdo předjíždět kamion. A nejede moc rychle. Kdyby chvíli počkal, tak jsem projel. No tak přibrzdím. Kurva, co je? Místo aby přidal, tak on brzdí ještě víc! Gejzíry vody. Byla tam kaluž, on ji viděl, já ne. Dobře, že nepřidal, aby mi uhnul, rozjebali bysme se všichni.
Nevim, 140 v dešti moc nejezdím ani ve dne, ne na těchto gumách. V kařdým případě sem projel hodně různejch našich dálnic a "gejzír vody" nebyl ani na těch nejhorších. Když na D1 pršelo tak, že tam tekly řeky, tak 140 tam jezdili jen sebevrazi.
Citace
Jezděte si jak chcete. Pokud mě neohrozíte, nemám problém. Budu se snažit o totéž. A i o něco navíc.
Zkuste se naučit lidi neomezovat a pokud možno nezdržovat a budeme na silnici spokojení všichni.

Protože já nikoho nenutím jezdit rychle. Ale vy mě nutíte jezdit pomalu, ačkoli si můžete jet v pravým pomalu jak hrdlo ráčí. Kdo koho omezuje je myslím zřejmé.

Jinak nepotřebujete ani 300 koní, dokonce ani 200. Mám jen 150, zas tak lehký auto to taky není, ale umím využívat plnej výkon. Ne tlačit atmosférickej motor vočima na pětku v 1700 otáčkách a divit se, že to nejede, když aktuální dostupnej výkon je asi tak 30 koní.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Re:Zase blaboly a doomsaying Frantiska Dvoraka - agresivita pry roste ...
« Odpověď #28 kdy: 21 Října 2015, 20:10:45 »

Tak pokud na někoho blikáte aby třeba předjížděl rychleji tak ho rychleji nutíte jet. Teď si tak trochu protiřečíte.
To že se vám na to vykašle a třeba ještě zpomalí protože vám na to kašle je věc jiná.

Já to prostě vnímám tak, že býti blbcem je odvěké lidské právo. A takoví jsou jak na straně tech couralů, tak na straně spěchálků. A tím že budu školit jednoho blbce něco změním? Naučí se všichni jezdit správně, odhadovat rychlosti a vzdálenosti, nelepit se na zadek? Asi ne.
Takže na to kašlu, prostě si jen sobecky chráním vlastní zájem a pokud to je možné umožním totéž i ostatním.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 202
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Re:Zase blaboly a doomsaying Frantiska Dvoraka - agresivita pry roste ...
« Odpověď #29 kdy: 21 Října 2015, 22:53:33 »

Tak pokud na někoho blikáte aby třeba předjížděl rychleji tak ho rychleji nutíte jet. Teď si tak trochu protiřečíte.
To že se vám na to vykašle a třeba ještě zpomalí protože vám na to kašle je věc jiná.

Já to prostě vnímám tak, že býti blbcem je odvěké lidské právo. A takoví jsou jak na straně tech couralů, tak na straně spěchálků. A tím že budu školit jednoho blbce něco změním? Naučí se všichni jezdit správně, odhadovat rychlosti a vzdálenosti, nelepit se na zadek? Asi ne.
Takže na to kašlu, prostě si jen sobecky chráním vlastní zájem a pokud to je možné umožním totéž i ostatním.
Asi zacnu spechalky zpomalovat, cim vice bude blikat, tim pomaleji pojedu ... treba jim to dojde nebo rupne zilka.  ;D
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin