30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Brno - parkovací zóna C  (Přečteno 2584 krát)

Badger

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Brno - parkovací zóna C
« kdy: 08 Srpna 2023, 12:26:31 »

Zdravím,

v Brně nějakou dobu již platí parkovací zóny, vždy používám na zaplacení výpalného aplikaci. Nedávno jsem však měl zapůjčené vozidlo a danou SPZ jsem neměl spárovanou. Hledal jsem tedy parkovací automat na parkovišti označeném IP13c, ale k mému údivu se v okolí žádný nenacházel. Parkování jsem tedy stejně jako kolega nezaplatil - jednoduše nebylo jak.
Kolegovi však přišla pokuta za 500Kč a mně se pravděpodobně taky nevyhne.

Na stránkách parkovanivbrne jsem zjistil, že automaty dokonce v zóně C vůbec nejsou, viz https://www.parkovanivbrne.cz/otazky-a-odpovedi#186

Jak v této situaci pokračovat?
IP zaznamenána

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 924
    • Zobrazit profil
Re:Brno - parkovací zóna C
« Odpověď #1 kdy: 08 Srpna 2023, 13:58:09 »

Na nemožnost zaplacení to neuhrajete.. Mobilní aplikace akceptuje jakoukoliv RZ - není nutné žádné párování.
řešení je  zjistit ze spisu kolik fotografii v jakých časech tam mají. Pokud jen jednu nebo více v rámci časového úseku kratší než 12min (modří vědí), tak jste neparkoval, ale pouze zastavil, jelikož při pročítání podmínek jste zjistil, že Vám nevyhovují a odjel jste.
IP zaznamenána

Badger

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Brno - parkovací zóna C
« Odpověď #2 kdy: 08 Srpna 2023, 14:26:53 »

Jasně, ale řídím se přeci značkami - po zaplacení na místě. Bez telefonu člověk není schopný zaplatit. Navíc nejsem z Brna a tohle mě opravdu překvapilo.
Pokud bych přijel do jiného města a viděl tuto značku, tak taky hledám automat a v případě, že by tam nebyl, tak nemám co platit přeci.
Internet v telefonu není nutnost, stejně tak jako není nutné ho nosit sebou pro tyto případy.

Existuje na tohle nějaká úprava?

Zkusím zjistit kolik mají fotografií, díky!
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 422
    • Zobrazit profil
Re:Brno - parkovací zóna C
« Odpověď #3 kdy: 08 Srpna 2023, 15:25:48 »

Nebo po zaplacení ceny na místě.


Snad každého by napadlo se jít podívat, kde se na místě dá ta cena za parkování zaplatit.
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 1 001
    • Zobrazit profil
Re:Brno - parkovací zóna C
« Odpověď #4 kdy: 08 Srpna 2023, 15:59:42 »

Je tam někde k tomu na místě cedule, kde se dá dočíst informace, jak zaplatit?
IP zaznamenána

Badger

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Brno - parkovací zóna C
« Odpověď #5 kdy: 08 Srpna 2023, 20:22:01 »

Předběžně jsem se díval na streetview na mapy.cz, ale kromě toho na fotografii tam žádné další informace nejsou. Automaty taky neprovozují v dané zóně. Celé mi to přijde na hlavu.
Jakmile budu mít v týdnu příležitost, obejdu to tam a dám vědět.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 201
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Brno - parkovací zóna C
« Odpověď #6 kdy: 08 Srpna 2023, 21:20:12 »

Ale zony tu nejsou od toho, aby Vam poskytovali sluzbu. Jde o to spravnym lidem pekne prihrat par micu a ti se Vam za to jiste pri dalsich volbach odmeni... neznate uz dost kauz z Brna stred?
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Badger

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Brno - parkovací zóna C
« Odpověď #7 kdy: 21 Srpna 2023, 11:27:35 »

Fotky dorazily a jsou v rozmezí 19 minut. Okolí jsem prošel a žádné instrukce na zaplacení parkovného nejsou.
Co se dá dělat dále?
IP zaznamenána

mhepp

  • Příspěvků: 326
    • Zobrazit profil
Re:Brno - parkovací zóna C
« Odpověď #8 kdy: 21 Srpna 2023, 12:54:00 »

Napsal bych jim, že jsem se marně snažil více než 20 minut najít informace o tom, jak zaplatit parkovné. Když jsem žádné nenašel, tak jsem prostě odjel. Ale asi to bude k ničemu...
IP zaznamenána

hp

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Re:Brno - parkovací zóna C
« Odpověď #9 kdy: 21 Srpna 2023, 13:18:25 »

Mozna bych jeste zduraznil, ze vsechny validni zpusoby platby v zone C vyzaduji, abych mel mobil, ale ja jsem ho v tu chvili nemel u sebe, tudiz jsem po zjisteni toho, ze nemam jak zaplatit parkovne, odjel pryc.
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 1 001
    • Zobrazit profil
Re:Brno - parkovací zóna C
« Odpověď #10 kdy: 21 Srpna 2023, 13:54:54 »

O mobilu bych se vůbec nezmiňoval. To by mohlo nahrávat k tomu, že máte tušení.

Prostě jste nezjistil jak parkovné zaplatit. Nevíte jak dlouho to mohlo trvat, ale naběhal jste se pěkně, než jste se naštval a zase odjel (20 minut to klidně mohlo být).
A do dneška netušíte jakým způsobem probíhá placení na místě (nebo co je tím vůbec myšleno).

Já osobně bych si to vyložil tak, že mám při odjezdu pod vůz položit nějaké drobné.
« Poslední změna: 21 Srpna 2023, 13:57:43 od cocomoon »
IP zaznamenána

Jenyk

  • Příspěvků: 687
    • Zobrazit profil
Re:Brno - parkovací zóna C
« Odpověď #11 kdy: 21 Srpna 2023, 15:02:03 »

Autor je tam přece dal. Má na to určitě i svědky.
IP zaznamenána

Kokrhel123

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 256
    • Zobrazit profil
Re:Brno - parkovací zóna C
« Odpověď #12 kdy: 21 Srpna 2023, 15:16:42 »

Podle instrukcí na značce jste hledal ono místo, kde se dá zaplatit. Dodržování zákona je pro vás natolik zásadní, že jste tomu věnoval potřebný čas. Až jste si uvědomil, že i přes veškeré úsilí se vám najít místo k zaplacení nepodaří, odjel jste, aniž jste úkon parkování zahájil.
Z vlastní zkušenosti ještě dodám, že bych byl opatrný na vyjádření jakéhokoli časového údaje. Parazit se číslovky chytí a zneužije ji proti vám. Pokud bych se k době hledání chtěl vyjádřit, pak jedině ve smyslu - dobu hledání si nevybavuji, ale z logiky věci to musela být nejméně taková doba, která představuje zaznamenaný interval mezi oběma průjezdy kontrolního vozidla.
IP zaznamenána

Hugo

  • Příspěvků: 921
    • Zobrazit profil
Re:Brno - parkovací zóna C
« Odpověď #13 kdy: 21 Srpna 2023, 16:34:47 »

Určitě jste na místě zaplatil, ale bohužel Vám nevyjela stvrzenka.
IP zaznamenána