30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Pirát v superbu vybržďoval kamion, dalšímu řidiči hodil myšku  (Přečteno 9608 krát)

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil

http://zpravy.idnes.cz/vybrzdovani-na-dalnic-d10-081-/krimi.aspx?c=A161014_181938_krimi_cen

Osobně jsem zažil s kamiónmrdama horší věci, než že jeli středem... nicméně tohle ve zúžení dělají s oblibou a nereagují na blikání ani na troubení... a ta myška na konci videa mi nijak dramatická nepřišla...  nicméně máme tu dalšího "pyráta v Superbu"......
« Poslední změna: 14 Října 2016, 22:15:11 od Otto »
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Pirát v superbu vybržďoval kamion, dalšímu řidiči hodil myšku
« Odpověď #1 kdy: 14 Října 2016, 22:12:21 »

Řidič kamionu Josef Švagera by se na to už měl vysrat a jít do důchodu, může si to video přehrávat celý den a plácat se po ramenou jakou zbytečnou situaci vytvořil. Pokud se bojí jezdit ve zúžení tak ať tam nejezdí, ty dva pruhy tam nejsou pro jeho kamion. O tom že sám sebe napráská do novin že on sám je pasivní agresor ani nemá cenu mluvit.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Pirát v superbu vybržďoval kamion, dalšímu řidiči hodil myšku
« Odpověď #2 kdy: 15 Října 2016, 00:30:08 »

Citace
Někteří řidiči se totiž podle něj řítí v úzkém pruhu 120 kilometrů v hodině, nepočítají s výtluky či vyhnutými svodidly. „Kvůli tomu jedu osmdesát pět a jedu prostředkem,“ vysvětlil.

Slušnej mamrd.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Pirát v superbu vybržďoval kamion, dalšímu řidiči hodil myšku
« Odpověď #3 kdy: 15 Října 2016, 10:17:36 »

Tak ano, když jedu po dálnici, kór která se zrovna opravuje, tak fakt nečekám že narazím na půlmetrový díry a nabouraný svodidlo. Nejsme přece někde v Mongolsku, že?

Navíc zatímco dřív to bylo opravdu horší, teď se jim nějak rozsvítilo a i ve zúžení jsou pruhy širší. Najednou nemám problem tam i s tím širokým Saabem jezdit 120 a to i když potkám blba nalepenýho na čáře, pořád mám dost místa :D

Ale potkaj se i rozumní řidiči, a to kupodivu často spíš cizinci. Tuhle mi tam jeden zastavil a odklidil mi kolo z pruhu. Někomu pravděpodobně upadla rezerva a té bych se fakt nevyhnul.
« Poslední změna: 15 Října 2016, 14:00:42 od Behemot »
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil
Re:Pirát v superbu vybržďoval kamion, dalšímu řidiči hodil myšku
« Odpověď #4 kdy: 15 Října 2016, 13:57:46 »

Osobně jsem nabouraný svodidlo na D1 v zúžení nikdy neviděl a taky nevidím zásadní důvod, proč by se zrovna kamion musel obloukem vyhýbat standardním dírám.
IP zaznamenána

Stepa

  • Příspěvků: 108
    • Zobrazit profil
Re:Pirát v superbu vybržďoval kamion, dalšímu řidiči hodil myšku
« Odpověď #5 kdy: 15 Října 2016, 19:28:52 »

Na D1 jsem jednou potkal šutr o velikosti lidský hlavy, ležící u toho betonového panelu oddělující jízdní směry...
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 895
    • Zobrazit profil
Re:Pirát v superbu vybržďoval kamion, dalšímu řidiči hodil myšku
« Odpověď #6 kdy: 15 Října 2016, 19:47:33 »

Tak "vybržďování" si tedy představuji úplně jinak - tohle bylo zpomalování a mamrd Pepa Švagera se sám přiznal k stejnému skutku  "...jedu osmdesát pět a jedu prostředkem...".
S tou myškou je to ovšem tak, že "myškovaný" řidič se chtěl zařadit vpravo (blikal) a tak mu "pyrát v suprabu" zcela logicky a správně uvolnil místo. Naprosto standardní manévr dvou rozumných a slušných řidičů.

Takže shrnutí je PRESTITUTSKÝ MRDKY
IP zaznamenána

Michalos

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Pirát v superbu vybržďoval kamion, dalšímu řidiči hodil myšku
« Odpověď #7 kdy: 15 Října 2016, 21:31:19 »

Vyhnuté svodidlo jsem neviděl. Ale posunutá "směrová tabule" na vjezdu do staveniště mě tak trochu pochroumala levé zrcátko. Jel jsem vedle kamionu a ve zlomku vteřiny jsem se musel rozhodnout, zda se o něj otřít nebo pevněji chytit volant a zkusit, co vydrží víc :D
To jen tak, co vás "v pohodě předjíždím 120" taky může potkat...
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil
Re:Pirát v superbu vybržďoval kamion, dalšímu řidiči hodil myšku
« Odpověď #8 kdy: 15 Října 2016, 21:39:20 »

S tou myškou je to ovšem tak, že "myškovaný" řidič se chtěl zařadit vpravo (blikal) a tak mu "pyrát v suprabu" zcela logicky a správně uvolnil místo. Naprosto standardní manévr dvou rozumných a slušných řidičů.

:::: „Přestože jsem s tím počítal, tak to bylo na poslední chvíli jen tak tak.

 - kamioňák počítal s tím, že jej někdo vytrestá, tj, si musel být vědom i toho, že dělá něco špatně.

:::: A když pak nakonec odjížděl, tak to, jak omezil projíždějící osobák, to už je skoro na kriminál. Kdyby ho řídil někdo trošku méně zkušenější, tak to dvacetkrát přetočil přes kapotu a mohli ho také odtud vézt v pytli,“ uvedl Švagera."

- větši blbost jsem dlouho nečetl. Nešlo ani o omezení, natož o ohrožení. Nešlo vůbec o nic. Každopádněm jsem zvědav, zda se toho někdo chopí a vyrobí dalšího skoroLacinu. 

IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil
Re:Pirát v superbu vybržďoval kamion, dalšímu řidiči hodil myšku
« Odpověď #9 kdy: 15 Října 2016, 21:40:55 »

Vyhnuté svodidlo jsem neviděl. Ale posunutá "směrová tabule" na vjezdu do staveniště mě tak trochu pochroumala levé zrcátko. Jel jsem vedle kamionu a ve zlomku vteřiny jsem se musel rozhodnout, zda se o něj otřít nebo pevněji chytit volant a zkusit, co vydrží víc :D
To jen tak, co vás "v pohodě předjíždím 120" taky může potkat...

A byl by tam nějaký zásadní rozdíl, kdyby tvoje auto jelo místo 80 těch 120?
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Pirát v superbu vybržďoval kamion, dalšímu řidiči hodil myšku
« Odpověď #10 kdy: 15 Října 2016, 22:12:46 »

A byl by tam nějaký zásadní rozdíl, kdyby tvoje auto jelo místo 80 těch 120?

Sice to nebylo na mě, ale určitě by to rozdíl byl, možnost reagovat, snížit rychlost. Já ve 120kmph taky urazil zrcátko o jiné zrcátko (zaparkované auto) ... boural jsem víckrát, jednou ve 120kmph (jiná situace) a taky v 80kmph ... a rozdíl to opravdu je ... :)

Dokonce jsem se ve 170kmph vyhnul srně, jenž vešla do mého pruhu ... a taky jsem srnu ve 100kmph srazil. Pochybuji, že bych tu megasrnu ve 170kmph sundal a obešel se bez zranění. Ale z 80kmph bych rychlost zásadně snížil.

:::: A když pak nakonec odjížděl, tak to, jak omezil projíždějící osobák, to už je skoro na kriminál. Kdyby ho řídil někdo trošku méně zkušenější, tak to dvacetkrát přetočil přes kapotu a mohli ho také odtud vézt v pytli,“ uvedl Švagera."

- větši blbost jsem dlouho nečetl. Nešlo ani o omezení, natož o ohrožení. Nešlo vůbec o nic. Každopádněm jsem zvědav, zda se toho někdo chopí a vyrobí dalšího skoroLacinu. 

Navíc máme vyježděného řidiče kamioňáka, který ví co dělá a je pro nás všechny vzorem bezpečí. Bohužel je úplně tupej, takže Trpiš verze 2 se konat nebude.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil
Re:Pirát v superbu vybržďoval kamion, dalšímu řidiči hodil myšku
« Odpověď #11 kdy: 15 Října 2016, 22:44:56 »

:::: sice to nebylo na mě, ale určitě by to rozdíl byl, možnost reagovat, snížit rychlost. Já ve 120kmph taky urazil zrcátko o jiné zrcátko (zaparkované auto) ... boural jsem víckrát, jednou ve 120kmph (jiná situace) a taky v 80kmph ... a rozdíl to opravdu je ... :)

Asi máte pravdu, osobně nemohu posoudit, nehodu jsem měl zatím jednu a týkala se něčeho jiného. Za sebe nevidím velký rozdíl, jet 80 a 120. Oboje je kousek pod mojí standardní rychlostí na solidní silnici a bremba mi brzdí, klakson troubí a stěrače stírají 8).

:::: Navíc máme vyježděného řidiče kamioňáka, který ví co dělá a je pro nás všechny vzorem bezpečí. Bohužel je úplně tupej, takže Trpiš verze 2 se konat nebude.

Patrně ne pls kamioňák jezdí od roku 88, takže asi nácek... jinak být řidičem Superbu, tak kamioňáka zažaluji za zveřejnění reg. značky.
IP zaznamenána

Michalos

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Pirát v superbu vybržďoval kamion, dalšímu řidiči hodil myšku
« Odpověď #12 kdy: 15 Října 2016, 22:57:17 »



A byl by tam nějaký zásadní rozdíl, kdyby tvoje auto jelo místo 80 těch 120?

Zcela sebekriticky uznávám, že rychlost 120 km/hod mi v zúženém pruhu na D1 vedle kamionu připadá za hranou pudu sebezáchovy. Během incidentu jsem jel tachometrových zhruba 90 km/hod. Možná bych netrefil jen zrcátko, které jsem na následující benzínce zpětně složil (díly zůstaly viset za kabely), ale třeba bych o těžítko podstavce prorazil gumu nebo by mě to poslalo vedle na kamion... Těžko soudit. V každém případě jsem tento den již v zúžení nepředjížděl :D

Chtěl bych jen zdůraznit, že nechci nikomu vnucovat, jak má jezdit. Každý má pud sebezáchovy nastaven jinak a já prostě neumím rozpálit auto, když mám kolem sebe 20 - 25 cm místa. Když to zvládáte, je to OK. Já zase umím do zatáčky zacouvat s přívěsem :D

A ještě jedna věc. Fascinuje mne, že někdo strašně spěchá, že v zúžení nemůže vydržet 85 km/hod (v Superbu na tachometru 90) a pak má čas na nějaké jako pomsty. Když se potkají dva blbci, vždy to smrdí průserem.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Pirát v superbu vybržďoval kamion, dalšímu řidiči hodil myšku
« Odpověď #13 kdy: 15 Října 2016, 23:20:20 »

Neni to o spechani, proste chces jet plynule na tempovat 100km/h ve zuzeni a 150 km/h normalne po dalnici, nejdriv ti tam vjede kamion a zacne predjizdet druhej, pak se nekdo zapomene v levym tak cekas az vypadne a napotreti potkas Pepika Svagera kterej ma najeto pet milionu kilometru na zpatecku a kterej chce vychovavat manageeeery v autech za miliony na ktery si urcite nakradly protoze prece poctivej clovek na to nemuze nikdy vydelat a bouchnou ti saze no. Moje teorie.

Jinak s tou rychlosti je to taky diskutabilni, ono je neco jinyho jet 80 km/h ve felicii a jet 80 km/h v Superbu nebo v necem mnohem lepsim, to mas potom pocit ze popojizdis v kolone nebo stojis na miste, kdyz to prezenu.
« Poslední změna: 15 Října 2016, 23:35:30 od t4455 »
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Pirát v superbu vybržďoval kamion, dalšímu řidiči hodil myšku
« Odpověď #14 kdy: 16 Října 2016, 00:31:37 »

Jinak s tou rychlosti je to taky diskutabilni, ono je neco jinyho jet 80 km/h ve felicii a jet 80 km/h v Superbu ...

Pocit asi ano, nicméně fyzika je pro oba stejná (když se zaměříme na možnost reakce při různých rychlostech). Nicméně ani felicie v dobrém technickém stavu nebude mít s 80kmph problém. Sám občas musím jet auty v dezolátním stavu a spíš než o autě je to o řidiči. Když dojde k nárazu je to horší, to nechce být ve felicii asi nikdo.  :)
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.