30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Pirát v superbu vybržďoval kamion, dalšímu řidiči hodil myšku  (Přečteno 9634 krát)

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil
Re:Pirát v superbu vybržďoval kamion, dalšímu řidiči hodil myšku
« Odpověď #15 kdy: 16 Října 2016, 09:53:08 »



A byl by tam nějaký zásadní rozdíl, kdyby tvoje auto jelo místo 80 těch 120?

Zcela sebekriticky uznávám, že rychlost 120 km/hod mi v zúženém pruhu na D1 vedle kamionu připadá za hranou pudu sebezáchovy. Během incidentu jsem jel tachometrových zhruba 90 km/hod. Možná bych netrefil jen zrcátko, které jsem na následující benzínce zpětně složil (díly zůstaly viset za kabely), ale třeba bych o těžítko podstavce prorazil gumu nebo by mě to poslalo vedle na kamion... Těžko soudit. V každém případě jsem tento den již v zúžení nepředjížděl :D

Chtěl bych jen zdůraznit, že nechci nikomu vnucovat, jak má jezdit. Každý má pud sebezáchovy nastaven jinak a já prostě neumím rozpálit auto, když mám kolem sebe 20 - 25 cm místa. Když to zvládáte, je to OK. Já zase umím do zatáčky zacouvat s přívěsem :D

A ještě jedna věc. Fascinuje mne, že někdo strašně spěchá, že v zúžení nemůže vydržet 85 km/hod (v Superbu na tachometru 90) a pak má čas na nějaké jako pomsty. Když se potkají dva blbci, vždy to smrdí průserem.

Tak těch 120 ve zúžení mi přijde v pohodě, pokud není pátek, nebo neděle odpoledne.... A když v takovém úseku předjíždím kamion, často ještě zrychlím, aby ten manévr trval co nejkratší dobu. Pls celou dobu mám levý blinkr. I ten kamioňák občas blikne pravým, že o mně ví, nebo trošku uhne na pravou stranu, tj. mi předjetí přijde bezpečné. Prostě jedu svoje, dle situace. Určitě nebudu předjíždět s mezerou 20cm, na to mám svoje autíčka přiliš rád....

Ad to trestání, řidič trestal za to, že kamioňák ve zúžení bezdůvodně zabral oba pruhy a nereagoval na blikání a troubení. Patrně mu ten trest v daný moment přišel jako důležitější, než spěch. Já bych se na to zcela jistě vysral, ale každý máme tu hranici, kdy bouchnou saze, nastavenou jinak...

IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Pirát v superbu vybržďoval kamion, dalšímu řidiči hodil myšku
« Odpověď #16 kdy: 16 Října 2016, 11:42:23 »

Tady Pepíček chrání životy všech cestou na D5  ;D

https://m.youtube.com/watch?v=0aJC-xxxD5Y
IP zaznamenána

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil
Re:Pirát v superbu vybržďoval kamion, dalšímu řidiči hodil myšku
« Odpověď #17 kdy: 17 Října 2016, 15:53:35 »

To je dobrej debil ten kamioňák.

Zákon 361/2000 Sb.

§ 18 odst 2)
Řidič nesmí

a) snížit náhle rychlost jízdy nebo náhle zastavit, pokud to nevyžaduje bezpečnost provozu na pozemních komunikacích,
b) omezovat plynulost provozu na pozemních komunikacích, zejména bezdůvodně pomalou jízdou a pomalým předjížděním.

Podle mě jeho zdůvodnění nezavdává jeho činnosti na legalitě a ten člověk páchá dopravní přestupek. Je s podivem, že si toho nevšiml autor bulvárního článku, ani mnozí "Dopravní Experti™ ᴴᵁᴹᴸ"

Asi jim to tak nějak politicky myslelo.
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 756
    • Zobrazit profil
Re:Pirát v superbu vybržďoval kamion, dalšímu řidiči hodil myšku
« Odpověď #18 kdy: 17 Října 2016, 22:16:11 »

... Sám občas musím jet auty v dezolátním stavu a spíš než o autě je to o řidiči. ...
naprostý souhlas
spousta "nových" aut se do toho úzkého pruhu nacpe a pak zjistí, že ten kamion nepředjedou ( teda ono auto by se tam vešlo )
málokdo se ovšem vrátí do pravého
když se pak těch 10km opravdu ploužíte 75kmh, tak saze jen čekaj
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 654
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Pirát v superbu vybržďoval kamion, dalšímu řidiči hodil myšku
« Odpověď #19 kdy: 17 Října 2016, 22:30:23 »

Zkuste zablikat a zatroubit, pokud neuhnuli už před tím, tak ale málokdo neuhne poté. Na dálnici jsem zatím nepotkal takový dementy jako na pražským vnitřním okruhu co tam jedou nasáčkovaní ať se děje co se děje…
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 756
    • Zobrazit profil
Re:Pirát v superbu vybržďoval kamion, dalšímu řidiči hodil myšku
« Odpověď #20 kdy: 20 Října 2016, 21:59:11 »

při poslední cestě směrem k zatáčce před Vídní na to reagoval pouze uživatel Audi s D MPZ...
zbytek si myslí cosi o pirátech, obzvlášť když na něj bliká BMW  :P
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 654
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Pirát v superbu vybržďoval kamion, dalšímu řidiči hodil myšku
« Odpověď #21 kdy: 20 Října 2016, 22:12:14 »

Většina lidí se nedívá do zrcátka tak si toho kolikrát ani nevšimnou, kór ve dne. Tak ještě přidat to troubení.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

djh

  • Host
Re:Pirát v superbu vybržďoval kamion, dalšímu řidiči hodil myšku
« Odpověď #22 kdy: 24 Října 2016, 23:30:39 »

No toz svy 3 Svagery sem potkal minuly patek na D1 Pragl 》Brno.
Prevne nejakeh cechacek kamionacek, 80kmh hezky prostredkem hned v prvni "oprave". Delnika nevidet na kilometry daleko.
Pak o pak kilaku dal jeden polak a pak jeste nasledne rumun. Ti dva to hasili aspon 95kmh, takze to mi az zas tak nevadilo...
IP zaznamenána