30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Výzva provozovateli motorového vozidla  (Přečteno 36532 krát)

Etik

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
[?] Výzva provozovateli motorového vozidla
« kdy: 29 Srpna 2013, 15:11:16 »

Dobrý deň,

rád by som Vás požiadal o právnu radu ako postupovať v našom prípade. Niekedy v červnu k nám na firmu registrovanej v CZ dorazila "I. výzva provozovateli motorového vozidla" od Krajského ředitelství policie hl.m. Praha, aby sme identifikovali vodiča. Bolo to preposlané z leasingovej spoločnosti na našu firmu. Tú sme odignorovali ale tá očividne uviedla našu firmu ako prevádzkovateľa vozidla a tak pred pár dňami k nám dorazila "II. výzva provozovateli motorového vozidla" na identifikáciu vodiča" opät z vyššie uvedenej inštitúcie. Obe tieto výzvy došli bez akejkoľvek fotografie, prípadne blokovej pokuty. Auto je vedené na našu firmu (CZ), ale je v operatívnom leasingu od CZ spoločnosti. Priestupok, o ktorý sa jednalo je prekročenie rýchlosti o menej ako 20 km v meste Praha. Nevieme, či auto bolo zmerané automatizovaným systémom alebo iným.
Moja otázka znie, ako máme postupovať? Udať konkrétneho vodiča (Slovák  s trvalým pobytom v SK ale pracujúci v CZ) a ten si to potom bude riešiť ďalej sám? Vodič je ochotný zaplatiť pokutu, ale nechce prísť o body(má vodičák vydaný Magistrálom Praha), ideálna varianta je neplatiť a nedostať body. Predsa podporovať inštitút, ktorý už aj tak dostáva nemalé peňažné prostriedky z daní mi príde absurdné. Ďakujem za cenné rady.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Výzva provozovateli motorového vozidla
« Odpověď #1 kdy: 29 Srpna 2013, 17:47:42 »

Můžete to naskenovat a nahrát? Samozřejmě s vyčerněnými osobními údaji.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

lubos

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 85
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli motorového vozidla
« Odpověď #2 kdy: 29 Srpna 2013, 21:19:01 »

Já bych postupoval tak že výzvy uposlechnu a řidiče napráším přičemž v odpovědi bude uvedeno "vozidlo AB měl v uvedený den v užívání pan XY k soukromé jízdě a bylo mu uděleno oprávnění svěřit vozidlo třetí osobě". Oni s ním budou donuceni zahájit správní řízení (je na to lhůta 60 dní kterou nedodržují ale lze na to pak poukázat) přičemž on bude mít další možnosti obrany podle FSM. Pokud se jedná o 2. výzvu mám za to že už pár měsíců uplynulo.
IP zaznamenána

Etik

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli motorového vozidla
« Odpověď #3 kdy: 30 Srpna 2013, 00:29:31 »

IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Výzva provozovateli motorového vozidla
« Odpověď #4 kdy: 30 Srpna 2013, 10:19:06 »

Najděte si na internetu někoho, kdo mezitím zemřel, a uveďte ho jako řidiče. Tím bude věc vyřízená.
http://www.vzdelavaci-institut.info/?q=system/files/Jak_se_vyhnout_placeni_pokut.pdf
IP zaznamenána

Gale

  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli motorového vozidla
« Odpověď #5 kdy: 30 Srpna 2013, 11:37:23 »

Tyto výzvy od PČR jakožto statutár právnické osoby ignoruji zcela. Někdy po nich dorazí o něco osobnější předvolání k podání vysvětlení (pak uvádím všechny osoby které měly auto v ten den v užívání, většinou jich je víc a xicht na fotce mezi nimi není), v mírné většině případů však ani to ne a "skutek" dospěje k prekluzi.
Naprášené osoby se pak postupně - samozřejmě v mezích svých časových možností - dostavují k podání vysvětlení, některé jej odpírají zcela, jiné prohlásí že auto v daném čase a místě neřídily a odepřou až pak. Vše probíhá u PČR. Za několik let této praxe doputoval na magistrát jeden jediný z řádově desítek "skutků"; ouřad rozhodl příkazem vůči osobě zřejmě náhodně vybrané z uživatelů auta necelý měsíc před koncem roční lhůty, osoba podala odpor a nic dalšího už se nestalo.
Sankce za neuposlechnutí výzvy nám (jakožto právnické osobě) nikdy uložena nebyla ani jsem nezaznamenal žádnou snahu. Zřejmě sami dobře vědí že je to úplná blbost ;)
IP zaznamenána

Sinuhet

  • Příspěvků: 73
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli motorového vozidla
« Odpověď #6 kdy: 30 Srpna 2013, 14:37:09 »

Najděte si na internetu někoho, kdo mezitím zemřel, a uveďte ho jako řidiče. Tím bude věc vyřízená.
http://www.vzdelavaci-institut.info/?q=system/files/Jak_se_vyhnout_placeni_pokut.pdf

Já si nemůžu pomoci, ale jestliže mi vadí postup správního orgánu za každou cenu vybrat prachy, mám morální problém s obranou v podobném duchu...

Já osobně (v případě automatického měření) doporučuji následující reakci: "Dobrý den, k uvedenému skutku Vám sděluji, že nebyly splněny podmínky stanovené §125f odst. 2 zákona 361/200 a proto postup podle §125h tohoto zákona nelze použít."
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Výzva provozovateli motorového vozidla
« Odpověď #7 kdy: 30 Srpna 2013, 15:18:11 »

Samozřejmě Vás v takovém případě nikdo nenutí to používat... Beru to jako nejjednodušší věc, já třeba mám chuť i čas se klidně soudit a ideálně dosáhnout zrušení "objektivní odpovědnosti provozovatele" u ÚS, ale počítám s tím, že 90 % lidí chce snadné a rychlé řešení.
Na Vaší reakci budou oni patrně reagovat odignorováním a následným sdělením, že jste částku neuhradil ani nesdělil totožnost řidiče, kterou se jim ve lhůtě 60 dnů nepodařilo zjistit, a proto s Vámi zahajují řízení o uložení pokuty za správní delikt podle § 125f.
Problém je v tom, že to všechno teprve bude určovat judikatura, ale to už bych se zase vracel k tomu, co jsem napsal ve druhém souvětí.
« Poslední změna: 30 Srpna 2013, 15:51:00 od jkraus222 »
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Výzva provozovateli motorového vozidla
« Odpověď #8 kdy: 30 Srpna 2013, 19:44:39 »

Tyto výzvy od PČR jakožto statutár právnické osoby ignoruji zcela. Někdy po nich dorazí o něco osobnější předvolání k podání vysvětlení (pak uvádím všechny osoby které měly auto v ten den v užívání, většinou jich je víc a xicht na fotce mezi nimi není), v mírné většině případů však ani to ne a "skutek" dospěje k prekluzi.
Naprášené osoby se pak postupně - samozřejmě v mezích svých časových možností - dostavují k podání vysvětlení, některé jej odpírají zcela, jiné prohlásí že auto v daném čase a místě neřídily a odepřou až pak. Vše probíhá u PČR. Za několik let této praxe doputoval na magistrát jeden jediný z řádově desítek "skutků"; ouřad rozhodl příkazem vůči osobě zřejmě náhodně vybrané z uživatelů auta necelý měsíc před koncem roční lhůty, osoba podala odpor a nic dalšího už se nestalo.
Sankce za neuposlechnutí výzvy nám (jakožto právnické osobě) nikdy uložena nebyla ani jsem nezaznamenal žádnou snahu. Zřejmě sami dobře vědí že je to úplná blbost ;)
Potíž je, že oproti letům praxe, od začátku roku platí SPRDEL.

Sinuhet pravděpodobně navrhuje (na jejich další dotaz) upřesnit podmínky na drobnou nehodu bez poškození majetku třetí osoby, kdy tedy nebylo třeba volat Orgána.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

Gale

  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli motorového vozidla
« Odpověď #9 kdy: 31 Srpna 2013, 09:58:30 »


Potíž je, že oproti letům praxe, od začátku roku platí SPRDEL.

Sinuhet pravděpodobně navrhuje (na jejich další dotaz) upřesnit podmínky na drobnou nehodu bez poškození majetku třetí osoby, kdy tedy nebylo třeba volat Orgána.

Proti tomu si netroufám namítnout skoro nic, osobně je mi tento způsob reakce na SprDel nejbližší a svůj první skutek který k němu asi míří řeším taky tak. Jen snad tolik, že SprDel a bubuvýzva jsou doménou obecních ouřadů, nikoli policie ani žádné její parodie. Situace kterou popisuje etik v úvodu vlákna sice do takové fáze může dospět, zatím je však poměrně daleko před ní a proto bych doporučoval držet se pravidla č. 1 - "s policií se nebavíme". Možná s doplněním "ledaže dobře víme co děláme a opicie nám tím může nějak posloužit", v tomto případě získat cenný čas. Rozhodně bych je ale předčasně nezatěžoval nějakou nehodou, ještě by ji mohli chtít začít vyšetřovat... jen ať si fízlové procvičují administrativu a procesní postupy a neprudí venku  ;)
IP zaznamenána

lc81

  • Příspěvků: 740
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli motorového vozidla
« Odpověď #10 kdy: 17 Září 2014, 16:41:32 »

zdravím


dnes mi to přišlo taktéž, znění stejné. přestupek překročení rychlosti menší než 20kmh v obci na ulici 5.května v srpnu, taktéž odesílatel přestupková agenda v kongresové. přišlo to do datové schránky, adresát je firma, uvedené pouze ič, bez upřesnění jednatele atd.

součástí je opět poučení:
Nesplnění této povinnosti může být kvalifikováno jako přestupek podle ust. § 125c odst. 2 zák. č. 361/2000 Sb., za který lze uložit pokutu od 5.000 Kč do 10.000 Kč, resp. jako správní delikt podle ust. § 125d odst. 1 písm. e téhož zákona, za který lze uložit pokutu do 100.000 Kč. Úmyslné uvedení nesprávného údaje nebo neúplného údaje by mohlo být kvalifikováno jako přestupek proti pořádku ve státní správě ve smyslu ustanovení § 21 odst. 1 písm. b), resp. c) zákona č. 200/1990 Sb. V případě, že osobou podezřelou ze spáchání shora uvedeného přestupku (řidičem vozidla) je osoba blízká, máte právo odepřít sdělení požadovaných údajů k zjištění totožnosti řidiče. Osobou blízkou se rozumí příbuzný v pokolení přímém, osvojitel, osvojenec, sourozenec, manžel a druh; jiné osoby v poměru rodinném nebo obdobném se pokládají za osoby sobě navzájem blízké jen tehdy, kdy by újmu, kterou utrpěla jedna z nich druhá právem pociťovala jako újmu vlastní.

čert ví, jakou mají fotku, toto bylo naživo (matně vzpomínám, nicméně měl jsem tehdy pocit, že to nestihli)-holt trojnožka byla nečekaně aktivní...

co s tím, odpovědět či ne? pokud ano, naprášit nějaké možné podezřelé? nebo odepřít s ohledem na osobu blízkou? (nejspíše výhoda-jsme 2 jednatelé osoby blízké:-)

lc81
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli motorového vozidla
« Odpověď #11 kdy: 17 Září 2014, 19:44:51 »

U nevypovídání vynechte osobu blízkou.
Stačí: V souladu s článkem 37 Listiny základních práv a svobod v této věci odpírám podat výpověď.
Alternativně: Podle §60 odst. 1 zákona o přestupcích odpírám v dané věci podat vysvětlení.

U firmy se dvojnásob hodí co jsem psal tady: http://30kmh.cz/index.php?topic=712.0

Nikdo nemusí vypovídat pokud by tím obvinil sám sebe nebo osobu blízkou.
Někde se pokusili to vzít jako obvinění sebe nebo osoby blízké a pak vylučovat osoby blízké. U firem byla snaha tvrdit že nemají osoby blízké.

Nastupuje argument:
Nepochybně je možné aby provozovatel neměl údaje řidiče. Tím by spáchal přestupek a kdyby vypovídal by se k němu musel přiznat.
Takže pro provozovatele existuje věrohodný důvod k odepření výpovědi který nemá vůbec žádnou vazbu na to kdo konkrétně řídil.
« Poslední změna: 17 Září 2014, 19:47:46 od 2M »
IP zaznamenána

filipz

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli motorového vozidla
« Odpověď #12 kdy: 18 Září 2014, 11:25:01 »

Dobrý den,
včera jsem odbdržel "Výzvu provozovateli vozidla k uhrazení určené částky"  - 1500,- od Migistrátu hl. m. Prahy. Je to za přestupek, který byl zadokumentován automatizovaným technickým prostředkem a konkrátně nazastavení vozidla na červenou - křižovatka  Legerova s Rumunskou. Tento přestupek se stal dne 14.6.2014. Má otázka zní, jestli neuběhla již delší doba (datum sepsání mě adresované výzvy je 11.9.2014) tzn. skoro 3 měsíce. Ukládá magistrátu zákon informovat provozovatele v nějaké době od spáchání přestupku? Poraďte mi prosím, jak mám dál postupovat. Vozidlo o němž je řeč, je hlášeno na mne, já ho ale dost často "zapůjčuji" našim zaměstnancům - občanům UA. Nejsem schopen vzhledem k uplynutí cca 3 měsíců uvést s určitostí kdo vozidlo řídil. Mám tedy uvést nějaká jména výše uvedených, například těch, kteří jsou nyní mobilizováni na Ukrajině? Předem děkuji za odpověď a pomoc.
IP zaznamenána

Luky

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 82
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli motorového vozidla
« Odpověď #13 kdy: 18 Září 2014, 13:09:23 »

Dobrý den,
včera jsem odbdržel "Výzvu provozovateli vozidla k uhrazení určené částky"  - 1500,- od Migistrátu hl. m. Prahy. Je to za přestupek, který byl zadokumentován automatizovaným technickým prostředkem a konkrátně nazastavení vozidla na červenou - křižovatka  Legerova s Rumunskou. Tento přestupek se stal dne 14.6.2014. Má otázka zní, jestli neuběhla již delší doba (datum sepsání mě adresované výzvy je 11.9.2014) tzn. skoro 3 měsíce. Ukládá magistrátu zákon informovat provozovatele v nějaké době od spáchání přestupku? Poraďte mi prosím, jak mám dál postupovat. Vozidlo o němž je řeč, je hlášeno na mne, já ho ale dost často "zapůjčuji" našim zaměstnancům - občanům UA. Nejsem schopen vzhledem k uplynutí cca 3 měsíců uvést s určitostí kdo vozidlo řídil. Mám tedy uvést nějaká jména výše uvedených, například těch, kteří jsou nyní mobilizováni na Ukrajině? Předem děkuji za odpověď a pomoc.

Výzvy z prahy ignorovat.
IP zaznamenána

filipz

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli motorového vozidla
« Odpověď #14 kdy: 18 Září 2014, 14:23:48 »

Díky za odpověď, nicméně nedojde v případě toho, že výzvu ignoruji ke scénaři, který je uveden v poučení? Tzn. že po mě jako provozovateli budou vymáhat pokutu, náklady řízení, připíšou mi body a další bla bla bla?
IP zaznamenána