30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Nová radarová past na Modřanské?  (Přečteno 2327 krát)

plešoun

  • Příspěvků: 193
    • Zobrazit profil
Nová radarová past na Modřanské?
« kdy: 04 Září 2019, 14:53:35 »

Jeden den jedeš 70 a jsi slušný člověk. Druhý den jedeš na stejném místě stejných 70, a je z tebe pyrát a vivrhel (sic!). Takováto radarová past zdá se vznikla v Modřanské, kde byla údajně z centra "posunuta" sedmdesátka až za úsekové měření.

Blábol kterým to okecává lokální samovláda by byl k smíchu, kdyby nebyl k pláči.
https://www.praha12.cz/na-modranske-ulici-sundejte-nohu-z-plynu/d-71027

Citace
Další změna se týká směru z centra. Nově bude „sedmdesátka“ na Modřanské platit až od ulice U Čokoládoven a končit stejně jako nyní, u ulice Chuchelská. Změny povolil Magistrát hl. města Prahy na podnět občanů. Úsek byl velmi nebezpečný, často na něm docházelo k vážným dopravním nehodám a občané vyjíždějící z bočních ulic na Modřanskou byli ohrožováni vozidly, která jezdila příliš rychle.
(červené zvýraznění doplněno).
Pro představu mimopražských, tohle (po pravé straně) je ten smrtelně nebezpečný úsek, kterému je radno se vyhnout, neb na něm od 1.1.2007 do dnešního dne došlo k závratným cca dvaceti nehodám, při nichž byli dva lidé zraněni lehce a jeden zařval (stav řidiče - jiný nepříznivý stav - fet, stáří, infarkt z úrovně dopravního fašismu?).
O tom, jak rychle zvládli paraziti přenastavit radar úsekové měření podám info v dohledné době, neb tam jezdím denně a změnu značení jsem nezaznamenal - resp. zaznamenal jsem již třetí změnu místní úpravy v opačném směru, kdy (v rámci letoška) u Modřanského náměstí jednoho krásného dne zmizela 70, po čase se tam vrátila, a nyní je opět fuč.


IP zaznamenána

plešoun

  • Příspěvků: 193
    • Zobrazit profil
Re:Nová radarová past na Modřanské?
« Odpověď #1 kdy: 04 Září 2019, 21:58:11 »

Tak jsem se odpoledne v jednom a večer v druhém směru přesvědčil, jak to vlastně je v reálu, a zatím tam furt směrem z centra visí 70. Do centra je tam ale od náměstí jen holá trubka. U křižovatky s Chuchelskou v zálivu občas stávají, očekávám v blízké době zvýšený výskyt.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Nová radarová past na Modřanské?
« Odpověď #2 kdy: 05 Září 2019, 08:00:46 »

Také jsem si to včera večer projel od Barrandovského mostu ke Komořanské a žádnou změnu jsem nezaznamenal. Ale těch značek je tam tolik, že kdyby nějaká přibyla či zmizela, bylo by dost těžké to zaregistrovat, i když tam projedu nejméně padesátkrát ročně.

Co se týče PČR, těch se tam bát nemusíte. Oni nemohou měřit tam, kde schválili měření MP, neboť by hrozil dvojí postih za jeden přestupek (keywords: zásada ne bis in idem, překážka litispendence). PČR jsem na Modřanské viděl nejčastěji při odchytávání řidičů v autobusovém pruhu u odbočení na Barrandovský most směrem z centra a při kontrole otáčení do protisměru o semafor dále. Rychlost tam dřív měřívali po večerech, ale už jsem je tam dobře dva roky neviděl, asi toho museli nechat.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:Nová radarová past na Modřanské?
« Odpověď #3 kdy: 05 Září 2019, 09:11:05 »

Sami tam jezdí jako prasata, hlavně ve směru od centra u Nádraží Modřany. Je tam 70 a jednou jsem jim pdhadem naměřil kolem 130, můj vůz jel 120 za nima. Samozřejmě, diskotéka nezapnuta.
IP zaznamenána

Berserk

  • Příspěvků: 154
    • Zobrazit profil
Re:Nová radarová past na Modřanské?
« Odpověď #4 kdy: 05 Září 2019, 12:22:59 »

Jeden den jedeš 70 a jsi slušný člověk. Druhý den jedeš na stejném místě stejných 70, a je z tebe pyrát a vivrhel (sic!). Takováto radarová past zdá se vznikla v Modřanské, kde byla údajně z centra "posunuta" sedmdesátka až za úsekové měření.

Za mne je toto zajímavý případ pro strategii hranice u materiálního aspektu.
Normálně se řeší, jestli pyrátěňý +2 km/h navíc je už porušení zákonem hájeného zájmu společnosti, nebo ne.
No ale vemte si, že byste tam projel den před sundáním 70 a den po tom.
Zajímalo by mne, jak si opravdu realisticky obhájí úřad přítomnost materiálního aspektu.
Když tedy pominu obvyklý blábol, že ze samotné formální podstaty vyplývá podstata materiální (poslouchat se musí, protože se musí poslouchat).
V tomto ohledu se nevýslovně těším na první pozdravy z magistrály a Holešoviček  :)
IP zaznamenána
Pokud by strážník nebo policista zvládl obsluhovat tak složité zařízení, jako je radar, nemusel by pracovat jako strážník nebo policista.
Pokud by úředník dopravního odboru zvládl takovou složitou věc, jako je správní řízení, nemusel by pracovat pro státní správu.

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Nová radarová past na Modřanské?
« Odpověď #5 kdy: 09 Září 2019, 14:23:46 »

Co se týče PČR, těch se tam bát nemusíte. Oni nemohou měřit tam, kde schválili měření MP, neboť by hrozil dvojí postih za jeden přestupek (keywords: zásada ne bis in idem, překážka litispendence).
Zní to logicky, ale na magistrále vídám každou chvíli civilní fizly, jak někoho buzeruji u krajnice, přitom celá magistrála je rajon městapa.
IP zaznamenána