30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Jedou MČ v Praze turbo?  (Přečteno 1777 krát)

jendaabenda

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Jedou MČ v Praze turbo?
« kdy: 19 Ledna 2022, 22:21:24 »

Máte prosím aktuální zkušenost, jestli některé MČ v Praze jedou turbo a případně které? Nebo celá Pha ignor? Díky za tipy
Doplnění: Právě jsem si říkal, kde má cenu řešit a kde ne. Takové shrnutí zkušeností z Prahy, případně aktuální poznatky. Aby člověk věděl, kde se třeba to parkování vyplatí zaplatiti a kde je to šumák... ;)
« Poslední změna: 20 Ledna 2022, 13:11:17 od jendaabenda »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 028
    • Zobrazit profil
Re:Jedou MČ v Praze turbo?
« Odpověď #1 kdy: 20 Ledna 2022, 10:19:14 »

Jak které. Například Praha 7 ne, zatímco Praha 1 nebo Praha 5 ano. A nejsou to úplně aktuální informace, tak na ně zcela nespoléhejte.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Jedou MČ v Praze turbo?
« Odpověď #2 kdy: 20 Ledna 2022, 10:51:13 »

Čistě teoreticky, nedalo by se na to použít InfZ? Cítím, jak je to v mírném rozporu s duchem InfZ, neboť pomocí InfZ máme žádat informace existující a nikoliv o budoucím postupu orgánu. Navíc, ačkoliv by SO měl být tak nějak předvídatelný a ve svých procesech konzistentní, asi mu nic nebrání v jednom případě turbo aplikovat a v druhém nikoliv. I tak mě napadá, že by to nějak kreativně zformulovat asi šlo. Nezkoušel někdo?

Napadá mě např.
"V souladu s ust. § 14 InfZ žádám následující konkrétní, existující a pravdivou informaci: Jaké všechny konkrétní kroky správní orgán v rámci svých ustálených procesů podniká ke zjištění totožnosti řidiče po přijetí oznámení o přestupku, než zahájí řízení o přestupku provozovatele ve smyslu § 125f ZPPK?"
Těžko si umím představit, jak by se z toho vykecali. Mohu někde vyzkoušet.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Jedou MČ v Praze turbo?
« Odpověď #3 kdy: 20 Ledna 2022, 12:03:29 »

Odpověď dle 106
Správní orgán provádí všechny nezbytné kroky dle zákona NaserSiOvcane 2020 Sb.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Jedou MČ v Praze turbo?
« Odpověď #4 kdy: 20 Ledna 2022, 12:14:29 »

Stížnost na způsob vyřízení InfZ > žádal jsem informaci o tom, které konkrétní kroky SO v rámci svých ustálených procesů podniká. Řekni seznam, nebuď slušnej.

Alternativní postup:

1. Úředníku, dej mi čj. a sp.zn. posledního případu (n), ve kterém jste vypravili sprdelní příkaz, za rok 2021 (aby to nebylo rozsáhle vyhledávání)
2. úředníku, pošli mi spisový rejstřík/soupis
3. pokud nám výsledek nic neřekne, GOTO 1. (n-1)
« Poslední změna: 20 Ledna 2022, 12:22:42 od johncreek »
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.