30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Řidičák na zkoušku nebo dohled zkušeného řidiče  (Přečteno 14311 krát)

Mhzz

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 234
    • Zobrazit profil
Re:Řidičák na zkoušku nebo dohled zkušeného řidiče
« Odpověď #1 kdy: 17 Února 2015, 08:45:35 »

dát mladým řidičům k dispozici méně bodů není úplně špatnej nápad (snad mě neukamenujete)
IP zaznamenána

wit.cz

  • Příspěvků: 128
    • Zobrazit profil
Re:Řidičák na zkoušku nebo dohled zkušeného řidiče
« Odpověď #2 kdy: 17 Února 2015, 08:54:39 »

osobně bych spíše zvýšil počet hodin jízd
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil
Re:Řidičák na zkoušku nebo dohled zkušeného řidiče
« Odpověď #3 kdy: 17 Února 2015, 09:08:24 »

To je další debilní nápad, který nebude fungovat. Člověk si udělá v 15 řidičák AM. Pak nebude 3 roky jezdit a udělá si B. Je na tom se zkušenostmi skoro úplně stejně jako ten, kdo si udělal rovnou B, ale má limit o 4 body vyšší. Taky by mohl být problém v tom, že za identické chování jsou ukládany různé tresty = diskriminace.
IP zaznamenána

dmitrijsadlo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 220
    • Zobrazit profil
Re:Řidičák na zkoušku nebo dohled zkušeného řidiče
« Odpověď #4 kdy: 17 Února 2015, 09:12:18 »

taky si myslím, že je to pičovina. od 18ti má mít každý stejná práva i povinnosti. nemůžeme aplikovat dvojí metr.
IP zaznamenána

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
Re:Řidičák na zkoušku nebo dohled zkušeného řidiče
« Odpověď #5 kdy: 17 Února 2015, 09:44:37 »

Ja si zase myslim, ze vetsi pocet hodin v autoskole je bezvyznamny, pokud budou probihat porad stejne. Kdyz je tam blazen co vyhlasi holku a privede ji k slzam a ony pak nechtej ridit, nebo jim nedaj zkousku jen aby se mohli znova koukat na kozy, tak nebude problem  jenv zacatecnikach. Ucit ridit by meli pouze zkuseni lide, kteri vi jak ucit a hlavne je neposilat okamzite do provoxu kdyz za tim nekdo vzivote nesedel! Maj je vzit na parkoviste a trenovat ovladani auta, ne ze se budou jen "umet" rozjet stejne rychle jak parni lokomotiva, to je k nicemu. Kdyz sem delal ja ridicak, ne jen ze sem se v autoskole nic nenaucil, protoze rozjizdet sem se umel v 8letech a diky rodicum, kteri mi nechavali na odlehlych mistech jezdit sem uz v autoskole strcil do kapsy 50% ridicu co ma ridicak leta.. Zkratka protoze sem chtel se naucit ovladat auto lip. Je to o vztahu k rizeni. Pak tam prisel typek vypadajic jako cernokneznik, na nohach glady a nevedel ze pod volantem jsou pedaly a k cemu slouzi..  Zkratka by to chtelo kvalitni instruktory, aby lidem vytvorili vztah k rizeni a chteli se zlepsovat uz jen pro svou vlastni bezpecnost, omezit pausalne mlady jen protoze jsou mlady mi pride opet jako debilita a vymysl nejakyho bezmozka, kterej se za desitky tisic mesicne nudi..  Skolu smyku, a dokud se nebudou umet rozjet na zelenou a neprestanou svitit mlhovkama, tak zadnej ridicak  ;D
IP zaznamenána
In dubio pro reo

Mhzz

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 234
    • Zobrazit profil
Re:Řidičák na zkoušku nebo dohled zkušeného řidiče
« Odpověď #6 kdy: 17 Února 2015, 09:49:38 »

Přesně!
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Řidičák na zkoušku nebo dohled zkušeného řidiče
« Odpověď #7 kdy: 17 Února 2015, 10:19:10 »

Myslím, že nepomůže nic co vymýšlejí a nechal bych vše při starém kromě toho, že bych je na nějakou dobu omezil jen ve výkonu motoru, tak aby v provozu získali praktické zkušenosti s řízením slabších vozidel a nelákalo by je to tolik jako u silných vozů zkoušet maximální hranice, které jsou nad jejich zkušenosti a schopnosti. Autoškola je v tomto směru nedokáže připravit, zkušenosti získají až v provozu. V 18 letech si udělají papíry a nemají problém si koupit 100+ koňovou plečku, děti movitých rodičů si pořídí rovnou 200+ koní a pak v tom lítají jako hovada, aniž by měli nějaké zkušenosti. Současný auta nemají problém jezdit 200 km/h, oni chtějí být rychlý a zběsilý, a nic jim v tom nebrání. Samo, že čím rychlejší, tím závažnější následky. Když jsme v 80-90 letech jezdili v trabantech, 100, 120, žigulech apod. tak byly taky karamboly a taky jsme zkoušeli kde co, ale pravděpodobně ne v takovém rozsahu a s následky jako dnes, kdy denodenně slyšíme, jak mladí umírají při nehodách. Ta statistika nohod a úmrtí je hrozivá a něco by udělat měli. Jsou to právě naše děti a v budoucnu i vaše děti, který se můžou stát součástí statistik. Z pohledu otce bych fakt nestál o to, abych se dozvěděl, že mé dítě v silném voze vlivem nepřiměřené rychlosti vyjelo ze zatáčky, narazilo do stromu a exlo u toho 5 mladých lidí. Je jasný, že se můžou zabít i pomalých autech, ale ve většině případů by následky nehod nemusely být až tak závažné.
Nemyslím, že jde o omezování mladých protože jsou mladý, ale o snahu docílit, aby získali potřebné zkušenosti a při řízení mysleli na bezpečnost svou a ostatních namísto frajeřinek a zkoušení, jestli to auto pojede 230. Osobně bych se snažil zamezit svým dětem, aby si po získání ŘP jako první auto koupili třeba 2 litrové bávo, audi apod., když mají jedinou zkušenost s vozem z autoškoly, kde řídily např. fabii.
IP zaznamenána

tomasmaladd

  • Příspěvků: 209
    • Zobrazit profil
Re:Řidičák na zkoušku nebo dohled zkušeného řidiče
« Odpověď #8 kdy: 17 Února 2015, 10:36:26 »

myšlenka omezování výkonu, no nevím, zdá se mě že z praktického hlediska by to nikam nevedlo a kdo by chtěl tak by to šulil (jako motorky, nehledě na to že by se ze snižování výkonu stal zase super business pro jednu státem vybranou firmu jako tomu je u motorek  :x) ale rozhodně síla motoru / zkušenosti hraje roli...
počet hodin v autoškole při současné "kvalitě" nic neřeší, autoškolu z mého pohledu povětšinou provozují podivné existence. Komisaři u zkoušek, to je kapitola sama pro sebe. Dle toho co jsem zažil bud na to úplně serou a pustí v podstatě každého, nebo zase vyhazují za kokotiny typu že nedáte blinkr když jede kolem zaparkovaného vozu v ulici mezi baráky.
Já začínal po autoškole řídit s rodiči a spoustu věcí mě to dalo, na druhou stranu stejně na silnici vznikne xy situací které vám nikdo neřekne protože je nezažil. Tahle varianta se mě zdá nejlepší ale z praktického hlediska zase špatně.
IP zaznamenána

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
Re:Řidičák na zkoušku nebo dohled zkušeného řidiče
« Odpověď #9 kdy: 17 Února 2015, 11:26:38 »

Me takova myslenka prijde jako dobry napad, samozrejme by to nesmelo probihat zpusobem jako je to u motorek, zkratka by si clovek nemohl koupit silnejsi auto nez treba 70kw na hmotnost do 1,1t, vykon z vyroby bez moznosti uprav... To uz si myslim je dostatecny vykon na bezpecne predjeti, za predpokladu ze vedle vas nejede dement ve zlatym tdi golfu co po unyslnem zdrzovani vam zacne pridavat plyn abyste ho nemohli predjet.. Mit v te dobe pistol, bylo by o jednoho kretena mene..
A kdyz sme u tech napadu, misto start-stop by v eu mohli udelat neco prospesneho a namontovat do auta povinnej tester na alkohol a drogy - nadejchas=nikam nejedes  ;D
IP zaznamenána
In dubio pro reo

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Řidičák na zkoušku nebo dohled zkušeného řidiče
« Odpověď #10 kdy: 17 Února 2015, 11:27:16 »

dát mladým řidičům k dispozici méně bodů není úplně špatnej nápad (snad mě neukamenujete)

Kdyby byl rozumný bodový systém tak by to mělo smysl.
Ale těžko v tom co máme když za upadlou SPZku je horší trest než za ujetí od nehody.
A taky bodový systém se dost ochromil když úřady všechno co jde (a někdy i co nejde) tlačí na SPRDEL.

osobně bych spíše zvýšil počet hodin jízd

Na opravdové získání zkušeností těch hodin je potřeba moc. 
A stejně by si většina nechala ty jízdy napsat jen na papíře protože kdo má čas dělat půl roku každý týden jízdy.

denodenně slyšíme, jak mladí umírají při nehodách. Ta statistika nohod a úmrtí je hrozivá a něco by udělat měli. Jsou to právě naše děti a v budoucnu i vaše děti, který se můžou stát součástí statistik.

Tu budeme jak na Novinkách za chvíli  :)
Ty statistiky nejsou taková hrůza jako to vypadá v televizi. Při nehodách umírá daleko míň lidí než dřív.
Dětem je spíš důležité dostat do hlavy pravidlo nikdy nesedat do auta které řídí ožralý řidič. To jsou právě ty případy kdy se stará plečka s 5 (a více) lidmi ve věku 16-19 omotá kolem stromu. A když tohle pravidlo nedodrží tak může v těch statistikách být i když nemá ani řidičák ani auto.
IP zaznamenána

cyklista

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 458
    • Zobrazit profil
Re:Řidičák na zkoušku nebo dohled zkušeného řidiče
« Odpověď #11 kdy: 17 Února 2015, 11:38:58 »

Tohle jsou nejčastější příčiny nehod. Normální člověk by udělal analýzu, jak těžké následky má ten který druh nehody a podle toho postupoval  dál (mimochodem, nejsou tam žádné technické potíže auta, zato tam jsou nevyhovující vlastnosti komunikace).
Takže místo prevence, osvěty a školení budou policajti odebírat techničáky.

nepřizpůsobení rychlosti viditelnosti
nepřizp. rychlosti vlastnostem voz. a nákladu
předjíždění bez dostatečného rozhledu
jiné nedání přednosti
jízda po nesprávné straně vozovky,protisměru
jiný druh nepřiměřené rychlosti
ohrožení protijedoucího řidiče při předjíždění
překročení rychlosti stanovené pravidly
nepřizp.rychlosti dopr.‐techn. stavu vozovky
IP zaznamenána

Rudá Zmije

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 103
    • Zobrazit profil
Re:Řidičák na zkoušku nebo dohled zkušeného řidiče
« Odpověď #12 kdy: 17 Února 2015, 11:57:29 »

Ja bych spis chtel, aby se v autoskolach ucilo to, co ve skolach smyku a tak podobne. Delal jsem ridicak celkem nedavno (no dobre, uz to bude 5-6 let... ten cas leti), ale jak delat kontra, jak se rozjet na namraze, jak zvladat krizove situace, jsem se musel naucit sam. Minulou nedeli jsme jeli s pritelkyni z moravy (ten den, jak hrozne nasnezilo, u Jihlavy 30 aut v sobe, na prazskem okruhu 50). Jeli jsme na letnich gumach, s predpokladem, ze na dalnicich je stejne jenom voda, a hlavne jsme odjizdeli v patek, kdy bylo krasne.

Pravda je, ze vzhledem k tem letnim pneumatikam a tomu, ze jsem mel v aute pritelkyni a psa, jsem nejel svych standardních 200-220, ale spis kolem 170-180. Nicmene bylo az alarmujici, jak ridici okolo (pravdepodobne na zimakach) neumeli zvladat nektere situace. Kdyz kolem mne v huste snehove vanici (prave ta "bila tma" nebo "bila zed", co zpusobila ty dve nehody - prosla pres nas na vysocine) projel borec v BMW 140kmph, zatimco my jsme jeli 40 v odstavnem pruhu, byl jsem rad, ze mam prece jenom trochu rozumu. Horsi bylo, ze si spousta lidi pred nami a za nami nezapnulo mlhovky ani varovky (osobne jsem zapnul uplne vsechno).

O kus dal jsem v pravdepodobne zamrzlych kolejich ztratil trochu trakci, ale smyk jsem (i diky tomu, ze mam sportovni auto) zvladl uplne v klidu. Nicmene i kdybych tam v tu chvili jel na zimnich pneumatikach 130, a nevedel, jak resit smyk (coz mi v autoskole nerekli ani teoreticky, nedejboze abychom to nekde trenovali), tak jsme vsichni ve svodidlech.

Nejde podle mne o vic hodin, ani o omezeni vykonu, ale o to, natrenovat krizovky, a naucit se prave treba i predjizdet! Pritelkyne treba na okreskach zasadne nepredjizdi, jednoduse proto, ze ma strach, nikdy to nedelala. Takze pred ni pojede nejaky ozraly idiot 50 a ona zustane za nim, v situaci, kdy by bylo bezpecnejsi jej co nejrychleji predjet a ujet mu (na okresce vetsinou nejde zajet nekam mimo a pockat, az se ten imbecil vyboura nekde jinde). Vyzkouset si vykon auta, zjistit, jak rychle zrychluje, co muzu cekat pri prilis rychlem vyboceni z/do pruhu, atd.

Osobne jsem delal ridicak v Praze a jedine, co mi to dalo, bylo naucit se jezdit 40 v zone, kde je 40. Na spojku jsme nejeli ani jednou, na dalnici uz vubec ne. Nejde tedy podle mne o ten pocit hodin jako o to, co se v nich probira. On by ten stavajici rozsah hodin klidne stacil, ale ne v situaci, kdy 3/4 z nich jsou straveny v pesich zonach a jezdi se 20 po retarderech...
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 898
    • Zobrazit profil
Re:Řidičák na zkoušku nebo dohled zkušeného řidiče
« Odpověď #13 kdy: 17 Února 2015, 12:06:35 »

Když jsme v 80-90 letech jezdili v trabantech, 100, 120, žigulech apod. tak byly taky karamboly a taky jsme zkoušeli kde co, ale pravděpodobně ne v takovém rozsahu a s následky jako dnes....

Pravda ..... taky jsem zamlada blbnul (Fiat850, Š100) a zatáčku, kterou jsme v těch plečkách projížděli "na krev" někde okolo 60-80Km/h dneska v moderním autě projíždím cca 90-100 Km/h při pohodové jízdě na nákup. Prostě před ní ani neuberu a dovedu si představit jí projet někde okolo 110. Oni ty řádově vylepšené jízdní vlastnosti jsou dvousečné. Ty starý káry Vás daleko víc "varovaly" než se utrhly a navíc je jasný že vysekat se v 90 není tak horký jako při rychlosti o 20-30 Km/h vyšší. 
IP zaznamenána

emet

  • Příspěvků: 66
    • Zobrazit profil
Re:Řidičák na zkoušku nebo dohled zkušeného řidiče
« Odpověď #14 kdy: 17 Února 2015, 12:30:40 »

A kdyz sme u tech napadu, misto start-stop by v eu mohli udelat neco prospesneho a namontovat do auta povinnej tester na alkohol a drogy - nadejchas=nikam nejedes  ;D

Jenže nevím, jak by to auto poznalo, že si opravdu pod vlivem. Páč, aby mě auto nedovolilo jet ještě třeba 30 minut po použití ústní vody, protože cítí alkohol...no, tak to bych ho opravdu "miloval" a takové udělátko by letělo z auta první den. (ranní vstávání do práce jsou spočítány na vteřiny). ;)
Nebo si dovedu představit případ, jak si hospodář dá po obědě jedno zdravotní s jedním panákem a za 10minut mu hospodářka řekne: Vycouvej autem z garáže, jdu posekat zahradu a nemůžu vyjet se sekačkou. ;D


Jinak dle mého názoru je hodně na štíru výuka v autoškole. Vždyť kolik z nás jelo v autoškole po dálnici? Kolik z nás jelo v autoškole s vlekem? S karavanem? Někoho táhli, byly taženi na laně-tyči? Maturitu, diplom nebo zbrojní průkaz také nedostáváme na zkoušku a přijímáme za to veškerou odpovědnost .
Proč třeba každá autoškola nemá povinnost mít jedno auto o 200koních a víc. Ať si každý zkusí jízdu v takovém voze "pod odborným dohledem".
IP zaznamenána