30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Odtah - covid story  (Přečteno 4182 krát)

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Odtah - covid story
« Odpověď #15 kdy: 07 Prosince 2020, 10:35:02 »

Měl jsem pocit, že jsem v duchu rozsudku NSS 6 As 115/2019 (odst. 19) viděl už nějakou lokální deviaci, kde to aplikoval SO (možná to bylo v JmK?). Momentálně jsem bohužel na telefonu a nedaří se mi to dohledat, zkusím štěstí ještě večer přes počítač.
(nebo mám taky halucinace a nic takového se nestalo)
« Poslední změna: 07 Prosince 2020, 10:37:56 od IZS »
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Odtah - covid story
« Odpověď #16 kdy: 07 Prosince 2020, 10:37:14 »

Ačkoliv uznávám, že prásknutí sebe sama by v žádném případě nemělo a priori znamenat odmítnutí, zvláště pokud by měl provozovatel důvod typu karanténa.
IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 690
    • Zobrazit profil
Re:Odtah - covid story
« Odpověď #17 kdy: 07 Prosince 2020, 11:11:57 »

Ten odstavec 19 v NSS 6 As 115/2019 je výživný:

"Pokud se provozovatel vozidla, fyzická osoba, sám označí za řidiče, tedy pachatele jinak objektivně zjištěného přestupku, vyvolává to samo o sobě podezření o účelovosti takového jednání, neboť uvedený postup jinak nedává valný smysl."

Kombinováno s odstavcem 13 v 1 Afs 14/2011, kdy okolnosti správních deliktů, jejichž naplnění nevyžaduje zavinění, nebudou mít na materiální stránku vliv.

Jakým způsobem NSS tedy předpokládá, že bude mít řidič možnost namítat například krajní nouzi?
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 895
    • Zobrazit profil
Re:Odtah - covid story
« Odpověď #18 kdy: 07 Prosince 2020, 14:08:09 »

"Pokud se provozovatel vozidla, fyzická osoba, sám označí za řidiče, tedy pachatele jinak objektivně zjištěného přestupku, vyvolává to samo o sobě podezření o účelovosti takového jednání, neboť uvedený postup jinak nedává valný smysl."

Tohle mi silně připomíná možnost pořádat filmová představení bez diváků....
IP zaznamenána

šnekoň

  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
Re:Odtah - covid story
« Odpověď #19 kdy: 08 Prosince 2020, 17:55:42 »

Podle par. 45 odst. 4 ZPPK může strážník nařídit odtah pokud vozidlo tvoří překážku silničního provozu. Oprávnění nařídit odtah z jinéhu důvodu nemá.

Bylo dané vozidlo vůbec překážkou silničního provozu?

Auto bylo zaprkované v modré zóně, v tu dobu tam byla zaplněnost 1/2 - 3/4 max. Překážku v provozu netvořilo.
IP zaznamenána

šnekoň

  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
Re:Odtah - covid story
« Odpověď #20 kdy: 08 Prosince 2020, 18:13:42 »

S napráskáním sebe sama mám docela praxi (raději tomu říkám, že jsem se k tomu bez kliček postavil jako chlap a chtěl situaci férově řešit :D ) a přislo mi, že první instance to měla v paži a jeli podle jejich kuchařky.
Nicméně, tu situaci s karanténou jsem popsal prostě jak je, ale říct tohle nějakému orgánu je doznání viny (=auto stálo s mým vědomím bez zaplacení v modré zǒně, byť zavinění tam nevidím) a spláchnulo by se to hned nějakou knížecí radou jakože město je plný lidí, kterým jsem měl bezkontaktně předat klíčky a doklady a nechat je přeparkovat, takže raději bych to nejprve hrál na to, že je odtah nezákonný, v "protokolu o odtahu vozidla" není uveden důvod odtahu a ani čas odtahu, jen datum, přitom značka má omezenou časovou platnost.
IP zaznamenána