Social networking > Nedopravní tématika

Dvě prasátka

<< < (2/30) > >>

Tačůd:
kune-kune jsou chlupatý, milý prasata, v celý vesnici asi nikdo jinej prasata nemá. to už by mi asi úřad nevěřil, že nejsou moje. Porovnali by fotku s tím prasetem. Navíc, sám jsem vylíčil, jak to bylo, a tím jsem se k nim přiznal.
Proč nezavolal pachy soused? Asi proto, že to nestih: udělal u mne děsnej vyrvál, vyděsil děti, protože bušil zběsile na okno a ještě měl flintu. Hned jak se vyřval, šli jsme se na zahradu podívat a stačilo nadzvednout plot a prase zase s radostí vběhlo zpátky na naši zahradu.

pk202:

--- Citace: Tačůd  07 Března 2023, 17:16:40 ---... Navíc, sám jsem vylíčil, jak to bylo, a tím jsem se k nim přiznal....

--- Konce citace ---

Opět zářivý příklad toho že s jakýmkoliv orgánem se nebavíme, na otázky neodpovídáme a když tak ve smyslu - v tuto chvíli se k dané věci nebudu vyjadřovat, pokud to bude nutné podám po poradě s právníkem písemné vysvětlení.

Tačůd:
To, že to jsou moje prasata, je přece jasné a snadno dokazatelné - mají fotky. Kromě toho, když mi oznámili, že prase někde běhá, samozřejmě jsem se šel podívat, jestli je doma, a když nebylo, šel jsem ho hledat. Ono se mezitím vrátilo. Ale svědci věděli, že mi chybí prase a jdu ho hledat.   

Jako ano - poučil jsem se v tom smyslu, že úřednice může být docela sympatická, zdálo se mi, že by ji ani nenapadlo mne obvinit z přestupku, cajti taky říkali, že nic proti mně nenašli (a opravdu jí nic, co by bylo proti mně, nepředali) a ona mne pak prostě obviní.

Úřednice, jestli jsem to dobře pochopil, opřela obvinění o to, že mi prasata utekla, takže jsem je neměl dost zajištěna, a pokud to byl čin někoho neznámého, měl jsem si koupit důkaz tím, že bych zavolal policii na čin, kde se absolutně nedalo vypátrat, kdo to byl, ale vlastně ani určit, že se stal - najdou už zavřená vrata, zajištěná provazem, řetěz se zámkem chybí, protože ho někdo odnesl - NIC tam neuvidí. A tohle všechno ta úřednice zjistila i od policie. Je pravda, že ani s policií jsem se nemusel bavit. Nevím ale, jestli by pak referovali o mně a tom, co se stalo, tak příznivě, no a taky mi přijde, že to, jak se věci staly, svědčí spíš v můj prospěch, než že by mi to mělo uškodit: prasata musel někdo vypustit a žádným přiměřeným způsobem tomu nešlo zabránit. Zvlášť, když takovou akci nečekáte.

Minimalistická varianta, kdy bych se s nikým nebavil, by byla: zjistili by, že nějaké prase běhalo po poli... stěžovatel by jim řekl, že to bylo moje prase... předal jim fotky... srovnali by je s mým živým prasetem... prohlásili by, že podoba je dokonalá. Takže mají dokázáno, že moje prase běhalo po poli, a můžou mne obvinit z toho samého přestupku, ne?

pk202:

--- Citace: Tačůd  07 Března 2023, 21:12:37 ---... předal jim fotky... srovnali by je s mým živým prasetem... prohlásili by, že podoba je dokonalá. Takže mají dokázáno...

--- Konce citace ---

NO to už by nebylo jednoduché ... co když to bylo tohle prase

Tačůd:
Právě :-) Každé kune-kune prase má určitě unikátní pattern barevných skvrn, takže se podle něj dá identifikovat jako podle otisku prstu.   Já nějak už po zkušenostech nevěřím, že by úředníci sežrali všechno. Prostě řeknou, že není pravděpodobný, aby se v okolí pohybovalo ještě cizí kune-kune prase... a SO2 to řekne taky a je vymalováno.
Ale krásné prase!  Můj samec se jmenuje Miloš.

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

[*] Předchozí strana

Přejít na plnou verzi