30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Doručení k mamce a ne na mou trvalou adresu  (Přečteno 6677 krát)

A.c.a.b.

  • Příspěvků: 138
    • Zobrazit profil
[?] Doručení k mamce a ne na mou trvalou adresu
« kdy: 01 Listopadu 2017, 20:12:43 »

Dobrý den nejdřív mi psali uniformy za rychlost  (půjčené auto ) na adresu me mamky nereagoval jsem není to má adresa trvalého bydliště. Nyní už to asi předali na magistrát. Ten píše k mamce také.
Mají nedoručeno? Nikdo to nepřebírá.
Lze počkat až dokonají a pak někdy až se to dozvím to napadnout ?
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 010
    • Zobrazit profil
Re:Doručení k mamce a ne na mou trvalou adresu
« Odpověď #1 kdy: 01 Listopadu 2017, 20:17:01 »

1. Matka je provozovatelem auta? Pokud ano, komunikace bude s ní, ledaže by vás udala jako řidiče (jak za Protektorátu)

2. Může být uplatněna tzv. fikce doručení, kdy je dopis stejně doručen. Proč nepřebírá poštu?
IP zaznamenána

A.c.a.b.

  • Příspěvků: 138
    • Zobrazit profil
Re:Doručení k mamce a ne na mou trvalou adresu
« Odpověď #2 kdy: 01 Listopadu 2017, 21:28:30 »

Ne mamka není provozovatelem vozidla.
K mamce mi chodí jen dopisy ohledně tohoto měření.
Nechal jsem se nabonzovat od člověka který mi auto půjčil ale adresu jsem uvedl momentálně kde jsem chvilku byl k zastižení. Leč trvalou adresu mám už létá jinde.
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 010
    • Zobrazit profil
Re:Doručení k mamce a ne na mou trvalou adresu
« Odpověď #3 kdy: 01 Listopadu 2017, 22:05:21 »

To protože jste udal kontaktní adresu u mamky, tak dopisy budou chodit tam. Možná i na adresu trvalého bydliště, možná.
IP zaznamenána

A.c.a.b.

  • Příspěvků: 138
    • Zobrazit profil
Re:Doručení k mamce a ne na mou trvalou adresu
« Odpověď #4 kdy: 02 Listopadu 2017, 07:34:12 »

To udal majitel auta ne já. :-)
To by mohli posílat např i k Vám.
Dle mě mají psat do místa trvalého bydliště..
IP zaznamenána

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:Doručení k mamce a ne na mou trvalou adresu
« Odpověď #5 kdy: 02 Listopadu 2017, 08:10:51 »

Budou psát na udanou adresu. Stejně jako v případě, že udám Helmuta a řeknu, že bydlí nábřeží Edvarda Beneše 4, 118 01 Praha 1, tak by ouřada měl doručovat na tuto adresu, i když trvalý pobyt bude někde jinde.
IP zaznamenána

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Re:Doručení k mamce a ne na mou trvalou adresu
« Odpověď #6 kdy: 02 Listopadu 2017, 08:54:11 »

Moment, ale rozdíl mezi Helmutem a občanem ČR je v tom, že úřad má k dispozici údaje z regitru obyvatel, ne? A při udávání je třeba poskytnout jméno, datum narození a trvalou adresu, jinak nedošlo k úplné identifikaci a což je porušení ze strany provozovatele vozidla -> sprdel.
IP zaznamenána

A.c.a.b.

  • Příspěvků: 138
    • Zobrazit profil
Re:Doručení k mamce a ne na mou trvalou adresu
« Odpověď #7 kdy: 02 Listopadu 2017, 09:44:25 »

Každopádně to mají pro mou osobu nedoručeno ne ? Jak se mám zákoně bránit kdye o ničem vlastně nevím?
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 315
    • Zobrazit profil
Re:Doručení k mamce a ne na mou trvalou adresu
« Odpověď #8 kdy: 02 Listopadu 2017, 10:01:59 »

Pokud jste jim tu adresu nesdělil sám, tak ji nelze považovat za adresu pro doručování sdělenou účastníkem podle § 19(3) SprŘ. Úřadu nic nebrání vám doručovat kamkoliv, klidně třeba do práce/školy, na adresu sdělenou třetí osobou atp. (viz § 20(1) SprŘ, fyzické osobě lze doručit kdekoliv bude zastižena) ale pokud není písemnost doručena fakticky (či to alespoň nelze prokázat), nemůže být uplatněna tzv. fikce doručení, pokud SO ignoroval zákonnou hierarchii doručování (tj. v situaci, kdy osoba nemá DS a nesdělila jinou adresu ani ad hoc, ani nemá jinou adresu pro doručování v evidenci obyvatel, povinnost doručovat na adresu trvalého pobytu).

Dopisy v klidu ignorujte a řešte to až v okamžiku, kdy vám něco přijde na správnou adresu.
IP zaznamenána

A.c.a.b.

  • Příspěvků: 138
    • Zobrazit profil
Re:Doručení k mamce a ne na mou trvalou adresu
« Odpověď #9 kdy: 02 Listopadu 2017, 10:59:21 »

Děkuji za odpověď.
Je  jasný že to časem uzavřou beze mne.
Mohu to tedy pak například až za rok napadnout na neplatnost usnesení.. pro špatnou adresu doručování .
Oni jsou schopný mi vzít i body jel jsem o 5km více v obci z kopce v zeleni kde nikdo nebydlí,ani nikdo tam nebyl koho bych mohl ohrozit.
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil
Re:Doručení k mamce a ne na mou trvalou adresu
« Odpověď #10 kdy: 02 Listopadu 2017, 11:31:52 »

Pokud je to v zeleni, pak točit na § 2 cc) obec je zastavěné území, jehož začátek a konec je na pozemní komunikaci označen příslušnými dopravními značkami; na účelových komunikacích se značky neosazují, tedy nejde o obec ve smyslu Zákona o provozu na pozemních komunikacích
IP zaznamenána

A.c.a.b.

  • Příspěvků: 138
    • Zobrazit profil
Re:Doručení k mamce a ne na mou trvalou adresu
« Odpověď #11 kdy: 02 Listopadu 2017, 11:35:58 »

To fakt jde?
Bylo to sice na území Prahy ale fakt v zeleni.
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil
Re:Doručení k mamce a ne na mou trvalou adresu
« Odpověď #12 kdy: 02 Listopadu 2017, 12:07:39 »

Ano, párkrát se to tu řešilo.

Jen pro zajímavost uvedu, že např. v Polsku mají pro obec a zastavěné území dvě odlišné značky. Viz https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Znak_E-17a.svg a https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Znak_d42.svg
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 315
    • Zobrazit profil
Re:Doručení k mamce a ne na mou trvalou adresu
« Odpověď #13 kdy: 02 Listopadu 2017, 12:08:53 »

Mohu to tedy pak například až za rok napadnout na neplatnost usnesení.. pro špatnou adresu doručování.
Záleží na postupu úřadu a je to zde opakovaně rozebráno. Dva nejčastejší scénáře jsou tyto - SO celou dobu doručuje blbě, vydá nějaké rozhodnutí, o kterém nevíte, a teprve když se snaží inkasovat pokutu, namítnete, že to nikdy nenabylo právní moci. To lze kdykoliv, klidně po roce. Druhá možnost je, že si úřad všimne, ale má na správnou adresu doručeno jen něco (např. finální rozhodnutí, ale ne zahájení řízení, výzvu podle § 36 atp.) - tam je pak nutné se odvolat a namítat vady řízení.

Oni jsou schopný mi vzít i body jel jsem o 5km více v obci z kopce v zeleni kde nikdo nebydlí,ani nikdo tam nebyl koho bych mohl ohrozit.
Pokud to bylo přesně o +5 km/h (po odečtení možné chyby měření 3 km/h), tak za to body nejsou, ty jsou za překročení o více než 5 km/h (viz katalog bodů v příloze ZPPK).
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Doručení k mamce a ne na mou trvalou adresu
« Odpověď #14 kdy: 04 Listopadu 2017, 10:56:01 »

ale adresu jsem uvedl momentálně kde jsem chvilku byl k zastižení. Leč trvalou adresu mám už létá jinde.
Trošku mimo, když ale takhle cestujete, nebylo by lepší si zřídit datovou schránku?
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.