30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Polaď Prahu! aneb IPR zase vystrkuje růžky  (Přečteno 2369 krát)

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Polaď Prahu! aneb IPR zase vystrkuje růžky
« kdy: 06 Června 2016, 11:55:44 »

http://poladprahu.cz/cs/uvod

Chtělo by to je mírně poškádlit v tom směru, že i zastánci automobilní dopravy (ehm.. svobodné volby dopravního prostředku) mají názory a nebojí se je sdělit.. kdo se přidáte?
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

JJ

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 323
    • Zobrazit profil
Re:Polaď Prahu! aneb IPR zase vystrkuje růžky
« Odpověď #1 kdy: 06 Června 2016, 12:25:41 »

OSBID se v tom trochu angažuje. Není sporu o tom, že si tam budou chtít přihřát polívčičku různé omezovací skupiny*, na druhé straně bych nad tím nelámal hůl úplně, alespoň prozatím:

- asi poprvé jsou k disposici reálná tvrdá data o tom, jak se lidé v Praze přemisťují (od mobilních operátorů) a příslib, že se z nich bude vycházet. Existuje tedy jistá nenulová šance na to, že se do Prahy nebudou tupě přenášet některá zahraniční řešení, které se do pražských reálií nehodí.

- v rámci tohoto projektu se řeší i mobilita z/do přilehlých částí středočeského kraje. I z předběžných dat je vidět, že pendleři mají na dopravu v Praze vliv velmi významný.
___
* Na úvodní seanci se nějaká pražská mutter rozčilovala nad tím, že je nedostatečně podporována pěší přeprava v centru Prahy. Nepochopil jsem to - na tu akci jsem dorazil pěšky a nikdo mne při tom nijak neomezoval.
IP zaznamenána