30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] přišla mi Výzva na podání vysvětlení. Co teď? O papíry nemůžu přijít  (Přečteno 21697 krát)

tarmara

  • Příspěvků: 265
    • Zobrazit profil

Papir naskenovat, vložit sem. I správní řízení se dá řešit korespondenčně. I když bydlíte přes ulici od toho správního orgánu. Osoba na správním orgánu řeši tyhle situace každý den, má spoustu školení (vč. psychologie jednání se sprostým podezřelým) a věřte tomu, že vás dostane. Jinými slovy, pokud tam půjdete tak si s největší pravděpodobností naběhnete na vidle. Dodejte podklady (skeny), pak budete moci dostat konkrétní radu co dál.
IP zaznamenána

hrac

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil

posílám.
« Poslední změna: 08 Listopadu 2016, 14:08:40 od hrac »
IP zaznamenána

icu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 337
    • Zobrazit profil

Takže začnu obligátním - S POLICIÍ SE NEBAVÍME.

Ptáte se, co vás může čekat?

1. Jednoznačná snaha PČR vás "uvařit" a dostat z vás doznání/chybějící střípky do jejich příběhu a to, co jim řeknete, překroutí tak, aby jim to co nejlépe vyhovovalo a maximalizovali sankci pro vás. O fakta tam rozhodně nepůjde.
2. Ač to mají na každém autě, zapomeňte na to, že by chtěli pomáhat právě vám. (Neberte si to osobně, nepomáhají nikomu.)
3. Dokonalá ztráta času.

Toho, že jste nepředjížděl tam, kde se nemá, jednoznačně vyplývá i z toho, co vám napsali. Kdyby to předjíždění měli jakkoliv alespoň trochu uvěřitelně zdokumentované, tak by se odkázali na § 125c, písm. f), odst. 7. technicky jste vozidlo měl v pořádku (viz ta STK), že okno bylo v pořádku při vyjetí vám snad někdo dosvědčí (to bychom měli ten § 5), § 4 je naprosto obecný a měl by ho zpřesnit ten § 125c. Použitým písmenem vyloučili vše, co je pod písmeny a) až j) a bez "textu co psali policajti" těžko říct, co vám kladou za vinu. Ale předjíždění plné čáry to nebude.

Jo, dokumenty ANONYMIZUJTE. Jak, viz návody.

Edit: Jo, tak nepíše vám PČR, ale už správní orgán. Stále platí, že jezdit nikam nemusíte, odepřít vysvětlení můžete i tak (čl. 37 LZPS platí i zde). Můžete však požádat o spis, abyste viděl, co na vás mají a také, jestli je správně veden.
« Poslední změna: 08 Listopadu 2016, 11:18:32 od icu »
IP zaznamenána

hrac

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil

Takže kdybych tam dojel, řekl si o spis a na místě jim řekl, že si nepamatuji takového věci, které se událi v červenci a že nebudu dávat žádné vysvětlení. Tak co?

Chápu-li tedy z textu správně tak pokud uvedli 125c, písm.k tak nemají důkazy, k tomu aby tam napsali to správné jak má být. Je to tak?
Dále ohledně toho okna. Na místě mi řekli, že mám myslím že 10? pracovních dnů na to abych závadu odstranil a prošel znovu STK. Kameru tu neřeším vůbec, protože ta prošla na stk v klidu. Okno jsem neopravil ihned, protože jsem jel na dovolenou v pátek odpoledne a opravu jsem řešil až v pondělí. To nevadí ne??
IP zaznamenána

icu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 337
    • Zobrazit profil

Že jste auto zcela odstavil do doby, než jste závadu nechal odstranit a prošel STK a na dovolenou jste se dopravil jinak, to pochopitelně ničemu nevadí. S tím autem prostě nemáte po 10 dnech jezdit vyjma cest do opravny a na STK. Text od SO je v rozporu s použitým paragrafem, ale jak vážný to je rozpor, netuším.
IP zaznamenána

hrac

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil

Asi jste me nepochopil. Ja to do těch 10ti dni stihl s přehledem. Sami mi řekli, ze to tak musim udělat a tak jsem udělal.
IP zaznamenána

tarmara

  • Příspěvků: 265
    • Zobrazit profil

Já osobně bych na SO poslal dopis s následující osnovou
1/ sklo se rozbilo těsně před kontrolou PaCHama, aktuálně je opravené (třeba jim to i doložit, hlavně aby seděly datumy - těch 10 dní)
2/ pokud kamera prošla poslední STK, tak bych jim to napsal, a nahlásil na které stanici STK byla , ať si dohledají záznamy
3/ Předjíždění přes dvojitou: nejste si přestupku vědom. Tečka, nic víc, nic míň. Pokud nebudou mít záznam (foto, kamera), tak se nic nestane, pokud ho mít budou, tak bude ve spisu. A případně se bude moci dát rozporovat.
Každopádně doporučuju hned poslat na SO zvlášť žádost o spis přes zákon 106 (dohledatelné zde na foru). A´dodají spis, tak naskenovat a vyvěsit zde.
IP zaznamenána

Stilg

  • Příspěvků: 183
    • Zobrazit profil

Chlape, drzte se pravidla, ze pokud tim neco konkretniho nesledujete, tak poskytujete amsolutne nezbytne minimum informaci.

Pokud chcete odeprit podani vysvetleni tak ho jednoduse odeprete ale nezduvodnujte tim "ze co se stalo v cervenci si nepamatujete". Ano ja chapu ze takhle nejak clovek prirozene premysli ale v tehle vecech tohle funguje secko trochu jinak.

Ted reknete ze si nepamatujete, a pozdeji ve spravnim bude treba aby jste neco co tvrdi Skudci rozporoval, a sam ste si svoji vypoved zneverohodnil kdyz ste predtim rekl, ze si nepamatujete... sou to drobnosti ale zbytecne.
IP zaznamenána

hrac

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil

U toho skla a kamery. První co tak si to vyfotili s malým TP. Mě si poté fotili u vozidla. Byl jsem poučen, že musím znovu na TK s tím, že mám nové čelní sklo, které bylo rozbité a dle nich s cizím předmětem v SPZ, která vadí. Do 10ti dnů jsem byl na STK kde vyfotili jak nové čelní sklo, tak i kameru, úspěšně jsem STK prošel. Proč je to tedy obsahem toho vysvětlení? No, dostavím se tam, sklo se mi rozbilo těsně před kontrolou, kamera není problém dle STK a předjíždění přes dvojitou plnou si nejsem vědom. Vyjde to uplně stejně jakobych tohle napsal ne? Akorát s tím, že si řeknu o kopii spisu osobně a nemusím to odůvodňovat dle zákoníků atd. Nebo ano? Nebo se snad mýlím?
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil

Mě hlavně zajímá, proč to chcete někomu vysvětlovat. Já bych je poslal do háje, že podávat vysvětlení nebudu a nazdar. Budou se s tím muset nějak smířit.
IP zaznamenána

l_oupi

  • Příspěvků: 232
    • Zobrazit profil

Pán chce platit, tak ho nechme, bylo mu řečeno jak má postupovat a nechce, typuji to, že se bojí.
IP zaznamenána

hrac

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil

nechce, ale je mladej a v tomhle neumí vůbec, ale vůbec chodit.. A je posranej až na zádech :D
IP zaznamenána

l_oupi

  • Příspěvků: 232
    • Zobrazit profil

Na všechno je dost času se připravit a poradit se, případně řešit komerční službou ;)
IP zaznamenána

hrac

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil

Dobře, tak to berme tak, že tam chci jet. Jak postupovat? Okno opraveno, kamera cajk. To si dohledají dle poslední STK (od toho snad ten registr vozidel snad je) a předjíždění na dvou plných si nejsem vědom. Takhle správně..? Co oni mi na to budou moci říct??
IP zaznamenána

tarmara

  • Příspěvků: 265
    • Zobrazit profil

Do 10ti dnů jsem byl na STK kde vyfotili jak nové čelní sklo, tak i kameru, úspěšně jsem STK prošel. Proč je to tedy obsahem toho vysvětlení?
Tohle bych jim napsal, at si dukazy ziskaji na STK. Urednik je tvor liny a neproaktivni. Chce vas oholit a je na to holeni skoleny. Okno a kamera by mela byt v pohode, pokud to proslo STK i po PaCHovske kontrole. Co se tyka te plne cary, pokud maji dukazy, tak se k nim pres spis musite dostat. Pokud je nemaji, tak jim je jakýmkoli (!!!) vašim vyjádřením nedávejte a to ani NEÚMYSLNĚ!!! Proto ta korespondenční verze...mladýho hejla úřednice utáhne při osobním jednání na vařenou nudli, tomu věřte.
Být váma, tak si to nechám projít dva tři dny hlavou, uklidním se...a pak se na celé tohle vlákno kouknu znovu a přečtu si ho s přesvědčením, že vám tu spousta lidí chce pomoc, nebo alespoň poradit...času máte dost, pokud správně vidím, tak jste předvolán za 14 dní
« Poslední změna: 08 Listopadu 2016, 14:28:35 od tarmara »
IP zaznamenána