30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Velmi povedený odposlech  (Přečteno 3928 krát)

Hugo

  • Příspěvků: 926
    • Zobrazit profil
Re:Velmi povedený odposlech
« Odpověď #30 kdy: 09 Srpna 2023, 17:44:25 »

A terazky mi povedztě, Kefalín, čo vy si predstavujetě pod takým slovom trh a konkurence?

Je mojí konkurencí velká čínská firma, kdy nadměrnou optimalizací za hranicí zákona jsem schopen udržet podnikání a dávat práci lidem v ČR, kteří to zde utratí. Je řešením ekologické, lidsko/pracovněprávní clo. Toto v ČR/EU prodražuje zboží/služby.

Nebo je to strejda od vedle, kdy za řádně neodvedené daně si on koupi spotřebiče Beko a já můžu Miele. Nebo jsem neschopný a vyděláme oba stejně i přes mojí výhodu.
Nebo díky tomu můžu odmakat méně zakázek k zajištění komfortního příjmu a vydělají si i ostatní.
IP zaznamenána

Panek

  • Příspěvků: 663
    • Zobrazit profil
Re:Velmi povedený odposlech
« Odpověď #31 kdy: 10 Srpna 2023, 08:05:01 »

Pokud něco takového křiví trh, pak ale pozitivním směrem. Nižší cena zákazníkovi, vyšší zisk prodejci. Jestli znáte nějakou pumpu, kde to dělají bez daní, pošlete soukromou zprávu, začnu tam jezdit.
Nemusím soukromě. Znáte jména, jako Csabi, Trpkoš, Ondra? Ta nízká cena byla jen do doby, než ovládli relevantní trh tím, že skoupili "konkurenci", která jejich cenám rozhodně konkurovat nemohla. A teď po vytlačení konkurence z relevantního trhu jsou na stejné cenové hladině (mírně levnější než velké řetězce).

@Hugo
"Relevantním trhem je trh zboží, které je z hlediska jeho charakteristiky, ceny a zamýšleného použití shodné, porovnatelné nebo vzájemně zastupitelné, a to na území, na němž jsou soutěžní podmínky dostatečně homogenní a zřetelně odlišitelné od sousedících území."

Relevantní trh je ústředním pojmem, protože určuje oblast působnosti pravidel hospodářské soutěže.
« Poslední změna: 10 Srpna 2023, 08:08:31 od Panek »
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Velmi povedený odposlech
« Odpověď #32 kdy: 10 Srpna 2023, 09:37:12 »

Nemusím soukromě. Znáte jména, jako Csabi, Trpkoš, Ondra? Ta nízká cena byla jen do doby, než ovládli relevantní trh tím, že skoupili "konkurenci", která jejich cenám rozhodně konkurovat nemohla. A teď po vytlačení konkurence z relevantního trhu jsou na stejné cenové hladině (mírně levnější než velké řetězce).
Tak jsem si je vygooglil a poslední zprávy jsou o tom jak žalují finanční správu o miliardu za zničenou firmu. K jaké pumpě mám jet nevím.
Pokud se cena narovná, nic nebrání dalším aby přišli s nižší cenou tak jak to udělali tito pánové. Dokud je půlka ceny benzínu daň, je tady nekonečný prostor pro optimalizaci. Dtto u chlastu nebo cigaret. Stát vytvoří daňové peklo a pak se diví, že to lidé obcházejí a nabírá dráby aby na ty zlé lidi dohlíželi. Nezřídka v tom ti drábové jedou taky - což už na blití je (viz originální kolky na metanolovém chlastu)
IP zaznamenána

Panek

  • Příspěvků: 663
    • Zobrazit profil
Re:Velmi povedený odposlech
« Odpověď #33 kdy: 10 Srpna 2023, 10:01:24 »

Tako ono je to o tom, kdo má jak dlouhé prsty, že? Jinak tam běží TŘ.
Pokud na relevantním trhu zničíte drobné konkurenty a zůstanou jen větší hráči, kteří je skoupili, je následně jednoduché domluvit kartelové ceny.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Velmi povedený odposlech
« Odpověď #34 kdy: 10 Srpna 2023, 10:08:43 »

Tako ono je to o tom, kdo má jak dlouhé prsty, že? Jinak tam běží TŘ.
Pokud na relevantním trhu zničíte drobné konkurenty a zůstanou jen větší hráči, kteří je skoupili, je následně jednoduché domluvit kartelové ceny.
Ale tohle přesně dělají dotace, regulace a jiné blahodárné působení státu. Ustojí to jen ti, co mají dva baráky právníků a účetních. Na úkor spotřebitele, co to pak celé platí...ojebáváním regulací naopak nějaká malá konkurence může vzniknout.
IP zaznamenána

Panek

  • Příspěvků: 663
    • Zobrazit profil
Re:Velmi povedený odposlech
« Odpověď #35 kdy: 10 Srpna 2023, 10:14:51 »

S dotacemi nejsme ve při, ty křiví trh a dokonce s posvěcením zákona. Naopak dost často dotační podvod nemá na trh vliv, ačkoliv je to trestný čin.
IP zaznamenána