30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Šikovné návody jak na převod auta  (Přečteno 9451 krát)

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 898
    • Zobrazit profil
Šikovné návody jak na převod auta
« kdy: 05 Února 2015, 14:11:39 »

Opsáno z linxu d-fense:
http://www.tachac.cz/navody.html

Hlavně mne zaujala ta možnost nechat si ověřit tu prázdnou plnou moc. Jestli jsem vše dobře pochopil, tak vzhledem k tomu, že prodávájící musí pod pokutou 50ti tisíc do 10 dnů od prodeje vozidlo převést na nového majitele, tak tyto dvě věci řeší celkem komplexně nákup nového vozu kdykoliv (i o weekendu) a odkudkoliv (z daleka).

Před uvažovaným nákupem si připravím ověřený podpis pod prázdnou plnou mocí k převodu auta (nevyplněno) prodávajícím (nevyplněno) na kupujícího (to budu já tak může být vyplněno). Vyrazím na nákupy a pokud se někde s někým dohodnu, tak sepíšeme kupní smlouvu, já mu zaplatím a doplníme údaje o vozidle a prodávajícím do mé připravené plné moci a já mohu zvesela s malým TP sednout do vozu a odfrčet domů. Prodávájící pak ve vlastním zájmu do deseti dnů vystojí ve svém bydlišti frontičku, nahlásí ztrátu malého TP a zároveň převede automobil na mne. Pak mi pošle oba TP a jsme hotovi.

Má to nějaké velké uskalí ?





 
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Šikovné návody jak na převod auta
« Odpověď #1 kdy: 05 Února 2015, 14:30:11 »

Podle mě je to OK :P
Já bych měl akorát problém věřit, že prodávající opravdu včas pošle TP a ORV. Lidi jsou lajdáci a svou laxností nás mohou vystavit problému. Např. když by neměl čas a posílal by po odhlášení a přihlášení TP a ORV třeba až za 14 dní nebo vůbec. Během té doby nás zastaví nějaký PACH a nemáme ORV. Starý nemůžeme předložit, protože bude nahlášen jako ztracený a hrozí zbytečná pokuta. Nakonec je nejlepší všechno z ručky do ručky ;)
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 898
    • Zobrazit profil
Re:Šikovné návody jak na převod auta
« Odpověď #2 kdy: 05 Února 2015, 14:49:50 »

Podle mě je to OK :P
Já bych měl akorát problém věřit, že prodávající opravdu včas pošle TP a ORV. Lidi jsou lajdáci a svou laxností nás mohou vystavit problému. Např. když by neměl čas a posílal by po odhlášení a přihlášení TP a ORV třeba až za 14 dní nebo vůbec. Během té doby nás zastaví nějaký PACH a nemáme ORV. Starý nemůžeme předložit, protože bude nahlášen jako ztracený a hrozí zbytečná pokuta. Nakonec je nejlepší všechno z ručky do ručky ;)

Ještě jsem zapomněl na evidenční kontrolu - ta musí být provedena na jméno kupujícího - čili doplním že si musím vzít sebou i velký TP , hned první pracovní den jít na evidenční kontrolu a potvrzení o ní spolu s velkým TP poslat prodávajícímu a on to musí zase rychle převést.

No je to prostě svinstvo na entou !!!!!!
 
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Šikovné návody jak na převod auta
« Odpověď #3 kdy: 05 Února 2015, 15:13:34 »

Evidenčku může taky udělat prodávající, při platbě nahlásí jméno kupujícího. Spíš vymyslet pojištění, u přihlášení musí být zelená karta, takže je nutné přes net v den nákupu sjednat povinné ručení a většinou do následujícího pracovního dne přijde zelená karta, pak jí poslat prodávajícímu nebo pokud by to šlo, tak nechat rovnou zaslat na adresu prodávajícího pokud není do vlastních rukou.
Takže tak jednoduché to nebude :)
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 898
    • Zobrazit profil
Re:Šikovné návody jak na převod auta
« Odpověď #4 kdy: 06 Února 2015, 00:30:50 »

Evidenčku může taky udělat prodávající,
No to si to auto ale nedovezu..... Šlo mi o to jestli jde (a holt zdá se v praxi to nepůjde) prostě vyrazit o weekendu  z Prahy třeba do Ostravy s tím že si domluvím prohlídku třeba 2-3 vozidel- Vyrazím s kamarádem, prohlídneme káry, a když se pro nějakou rozhodneme, tak na místě sepíšeme smlouvu , vykešujeme vůz a jede se domů. Dříve stačilo aby prodávající násleně odhlásil vozidlo, poslal poštou velkej TP a já jsem si ho přihlásil.

Ono by to jakž takž šlo i teď, ale ta desetidenní lhůta je doslova fašistická......
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Šikovné návody jak na převod auta
« Odpověď #5 kdy: 06 Února 2015, 09:59:27 »

Já to myslel tak, že prodávající udělá evidenčku předem (ta má platnost 14 dní), a nebo na ní zajedete v sobotu. Některá STK jsou i v sobotu např. zrovna v ostravě je STK Třebovice, So - 8-12 hodin :)
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Šikovné návody jak na převod auta
« Odpověď #6 kdy: 06 Února 2015, 10:59:43 »

Já to myslel tak, že prodávající udělá evidenčku předem (ta má platnost 14 dní), a nebo na ní zajedete v sobotu. Některá STK jsou i v sobotu např. zrovna v ostravě je STK Třebovice, So - 8-12 hodin :)

Při "prostě vyrazit o weekendu  z Prahy třeba do Ostravy s tím že si domluvím prohlídku třeba 2-3 vozidel" to všechno stihnout do 12 hodin bude fuška.

A evidenčka předem se musí udělat a zaplatit i když to auto nevezmete.
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Šikovné návody jak na převod auta
« Odpověď #7 kdy: 06 Února 2015, 11:25:21 »

Jo jo :) Prostě všechno na hov.. Nezbyde, než vzít dovolenou a vše udělat ve všední den se vším všudy nebo si s prodávajícím vyměnit pár dopisů :x
IP zaznamenána

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:Šikovné návody jak na převod auta
« Odpověď #8 kdy: 06 Února 2015, 14:41:20 »

To zase nahrává bazarům, kdy prostě Ačka si účují "zákaznický servis" kdy dělají prý "prověření vozu" a přihlášení. Bratru 2900 (mám pocit)
IP zaznamenána

tomasmaladd

  • Příspěvků: 209
    • Zobrazit profil
Re:Šikovné návody jak na převod auta
« Odpověď #9 kdy: 10 Února 2015, 17:18:33 »

Já teď kupoval motorku, základ je aby prodávající byl normální (v mém případě to v podstatě odmakal on)
1) ja udělal plnou moc k přepisu na mě a ověřil na poště
2) sjednal povinné ručení
3) on musel naložit motorku na vozejk odvést ji na stk kde na moje jméno udělal evidenčku
5) přijel jsem si pro motorku naložil do dodávky a podepsal kupní smlouvu + předal peníze
4) on zašel na úřad a vše přepsal (pozor pánové, musí to být úřad pod který spadá bývalí majitel! dost velká prasárna...)

jak jsem psal nazačátku pokud je prodávající fajn, jde to.

Perlička na závěr, u přepisu ho vyhodili že nemá zelenou kartu na zeleném papíře (jestli ted přemýšlíte co tím myslím tak přesně to co píši) Takže pán zašel do copycentra překopíroval údaje z bílého papíru na zelenou A4 a vše byl Ok,  :x  :x  :x nasrat!
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 898
    • Zobrazit profil
Re:Šikovné návody jak na převod auta
« Odpověď #10 kdy: 10 Února 2015, 17:29:43 »

Já teď kupoval motorku, základ je aby prodávající byl normální (v mém případě to v podstatě odmakal on)
1) ja udělal plnou moc k přepisu na mě a ověřil na poště
2) sjednal povinné ručení
3) on musel naložit motorku na vozejk odvést ji na stk kde na moje jméno udělal evidenčku
5) přijel jsem si pro motorku naložil do dodávky a podepsal kupní smlouvu + předal peníze
4) on zašel na úřad a vše přepsal (pozor pánové, musí to být úřad pod který spadá bývalí majitel! dost velká prasárna...)

jak jsem psal nazačátku pokud je prodávající fajn, jde to.

Perlička na závěr, u přepisu ho vyhodili že nemá zelenou kartu na zeleném papíře (jestli ted přemýšlíte co tím myslím tak přesně to co píši) Takže pán zašel do copycentra překopíroval údaje z bílého papíru na zelenou A4 a vše byl Ok,  :x  :x  :x nasrat!

No jenže zase to bylo na dva dny. - Nejprve jste si musel vybrat a museli jste se dohodnout (pžedpokládám, že jste mašinu chtěl vidět) a pak až prodávající vše vyřešil jste musel fyzicky pro tu motorku dojet.
Což pokud Pražák kupuje auto/moto z Ostravy není nic moc....

Dřív stačilo o weekendu sednout s kamarádem do auta, objet si několik vytipovaných vozů, rozhodnout se pro jeden z nich, sepsat smlouvu, zaplatit ho a odvést si auto domů.

Prodávající vůz odhlásil, poslal Vám velký TP a vy jste to pojistil a přehlásil na sebe a bylo hotovo.


 


IP zaznamenána

tomasmaladd

  • Příspěvků: 209
    • Zobrazit profil
Re:Šikovné návody jak na převod auta
« Odpověď #11 kdy: 11 Února 2015, 22:14:57 »

je to tak... neříkám že je to super, pekna zmrdovina to je
IP zaznamenána