6061
Rychlost / Re:rychlost + telefonování dva přestupky sloučené jednání.
« kdy: 11 Září 2018, 01:40:12 »
Ono by to asi chtělo pořídit fotku z výšky lidaru na stojánku (mimochodem, neměřili náhodou přes kovový plot?), ty kamery street view a panorama jsou asi o něco výš, tak to rozhazuje pohled. Dle fotky je auto na horizontu (což by odpovídalo spíše Pavlicím), ale jakýsi minihorizont je patrný i blíže*.
Tak jako tak to vypadá, že auto bylo změřeno úplně těsně za cedulí obec. Otázkou pak je, na jak dlouhém úseku probíhalo měření, zda nezačalo ještě mimo Grešlovské Mýto. A ano vím, obec Pavlice pro jistotu raději ani nekončí. Což mne přivádí k nápadu:
Jelikož řidič před sebou viděl značku začátek obce (ale žádnou značku konec obce), usoudil, že je mimo obec a tak tomu ještě alespoň na chvíli šlápnul. Jelikož vyjížděl odsud a v dáli viděl jen značku obec, usoudil, že je mimo obec. Pokud by byl v obci, značce obec by předcházela značka konec obce.
Další věc: Na Záznamu jsou dvě fotografie a výřez RZ. Předpokládám, že výřez RZ pochází z větší fotografie vlevo (naklonění by tomu odpovídalo). Existuje snad nějaká spojitost s větší fotografií (kde je možná čitelná RZ) a menší fotografií s domem na pozadí, kde je záměrný kříz, ale RZ (snad) čitelná nebude? Vždyť se jedná o úplně jiné vozy...
*) Nicméně i tím by možná šlo tupému orgánovi mírně zamotat hlavu, dle street view i panorama je z místa měření nejbližší horizont až v Pavlicích, tedy není možné, aby bylo vozidlo při změření v Grešlovém Mýtě (podpůrný argument).
edit: Zkusil bych ještě analyzovat zdánlivou velikost auta a domu na fotografii, zda odpovídají vzdálenosti. Ale to bych nechal na odbornících. (enzyme?)
Tak jako tak to vypadá, že auto bylo změřeno úplně těsně za cedulí obec. Otázkou pak je, na jak dlouhém úseku probíhalo měření, zda nezačalo ještě mimo Grešlovské Mýto. A ano vím, obec Pavlice pro jistotu raději ani nekončí. Což mne přivádí k nápadu:
Jelikož řidič před sebou viděl značku začátek obce (ale žádnou značku konec obce), usoudil, že je mimo obec a tak tomu ještě alespoň na chvíli šlápnul. Jelikož vyjížděl odsud a v dáli viděl jen značku obec, usoudil, že je mimo obec. Pokud by byl v obci, značce obec by předcházela značka konec obce.
Další věc: Na Záznamu jsou dvě fotografie a výřez RZ. Předpokládám, že výřez RZ pochází z větší fotografie vlevo (naklonění by tomu odpovídalo). Existuje snad nějaká spojitost s větší fotografií (kde je možná čitelná RZ) a menší fotografií s domem na pozadí, kde je záměrný kříz, ale RZ (snad) čitelná nebude? Vždyť se jedná o úplně jiné vozy...
*) Nicméně i tím by možná šlo tupému orgánovi mírně zamotat hlavu, dle street view i panorama je z místa měření nejbližší horizont až v Pavlicích, tedy není možné, aby bylo vozidlo při změření v Grešlovém Mýtě (podpůrný argument).
edit: Zkusil bych ještě analyzovat zdánlivou velikost auta a domu na fotografii, zda odpovídají vzdálenosti. Ale to bych nechal na odbornících. (enzyme?)