Ukončené případy > Parkování, zastavení, stání

[LOST] Odtah - čištění vozovky - vyjádření k žalobě

(1/3) > >>

kacafirek:


5/2021 jsem zapůjčil auto, dotyčný parkoval na silnici na sídlišti. Auto odtaženo a vráceno zpátky. Přišlo oznámení o odtažení vozidla s požadavkem zaplatit odtah tam a zpátky. Úsek čištění údajně označen dočasným zákazem stání. Nyní přišlo od soudu usnesení  - vyjádřete se k žalobě. Žalobce - dopravní podnik - požaduje: 4000 za odtah + úrok z prodlení do zaplacení 8,5% + náklady řízení 642 Kč. Dá se s tím něco dělat? Děkuji za rady.





Odesláno z mého SM-G973F pomocí Tapatalk

Hugo:
Nezapomněl jste zmínit nějaké další informace? Jinak mě překvapila částka za náklady řízení. Nechybí tam nula?

kacafirek:
Jaké další informace? Ne. K výzvě od soudu je přiložen Návrh na vydání elektronického platebního rozkazu. Žádné jiné částky tam nejsou.

Odesláno z mého SM-G973F pomocí Tapatalk

Hugo:
Nevím jak ostatním, ale třeba výzva udání řidiče k přestupku. Ten zákaz stání během čištění PK.
A minimálně výzvu k uhrazení dluhu, před žádostí o vydání platebního rozkazu. Vlastní platební rozkaz, proti kterému jste měl do 15ti dnů podat odpor. Atd.

Edit: Můžete anonymizovat a celé to sem kompletně vložit?

kacafirek:

Právě na to jsem čekal, že někdo bude řešit, kdo tam to auto zaparkoval. Žádný přestupek ale nikdo nikdy neřešil. Pouze oznámení o odtažení za stěračem 5/21 a pak Výzva k úhradě nákladů odtahu doporučeně - vyzvednuto osobně na poště 7/21. Odtah provedl Dopravní podnik (DP) daného Statutárního města a rovněž to i vymáhá. A nyní, tj. 1/24, od soudu Výzva k vyjádření se k navrhu na vydání elektronického platebního rozkazu.

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Přejít na plnou verzi