30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Tak jsem se také dočkal výzvy  (Přečteno 18018 krát)

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil
Re:Tak jsem se také dočkal výzvy
« Odpověď #15 kdy: 06 Března 2015, 15:00:38 »

A brání něco úřadu nařídit jednání na neděli? Teda kromě toho, že se obvykle nepracuje. Asi by chtělo mít nějaký důkaz toho, že tam předvolaný byl anebo úředník nebyl. Něco jako nahrávku hovoru:

Podezřelý: Dobrý den, chtěl bych mluvit s ...
Spojovatelka/ústředna: Ale dnes je neděle a ... tu není.
Podezřelý: Aha, tak to jsem tu přijel asi zbytečně. Děkuji Vám za informaci, přeji Vám příjemný den. Nashledanou.
IP zaznamenána

signoflife

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 362
    • Zobrazit profil
Re:Tak jsem se také dočkal výzvy
« Odpověď #16 kdy: 06 Března 2015, 15:04:01 »

signoflife:
Tak tam v tu neděli jděte a když tam nikdo nebude tak podejte stížnost a chtějte proplatit náklady.

Pravě nad tím přemýšlím, že bych se tam podíval, jestli vůbec budou alespoň otevřené dveře. Vzhledem k tomu, že mi onehdá volala paní z FU v sobotu, práci úředníka o víkendu zcela vyloučit nejde.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Tak jsem se také dočkal výzvy
« Odpověď #17 kdy: 06 Března 2015, 15:54:14 »

Nebo zkuste zjistit kde bydlí a přijďte k němu na oběd.  :)
IP zaznamenána

bartholomeo

  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil
Re:Tak jsem se také dočkal výzvy
« Odpověď #18 kdy: 06 Března 2015, 16:11:39 »

Ne, tohle je přímo ukázkový případ jak je trošku oprudit. Dostavit se v neděli, prokázat to a následně zažádat o náhradu škody (cestovné, čas, případně právní zastoupení). Případnou diskuzi s orgánem ohledně náhrady škody přetavit do námitky podjatosti, která nebude tím pádem postavená jen na argumentu inkasa pokuty správním orgánem, ale i na jeho zainteresovanosti na řízení z titulu způsobené škody a její náhrady.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Tak jsem se také dočkal výzvy
« Odpověď #19 kdy: 06 Března 2015, 16:26:59 »

Tak tedy mne z toho předvolání na neděli upřímně úplně zamrazilo. Na neděli byl v Procesu předvoláván Josef K.; dejte si dobrý pozor, aby těch podobností nakonec nebylo více...
IP zaznamenána

signoflife

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 362
    • Zobrazit profil
Re:Tak jsem se také dočkal výzvy
« Odpověď #20 kdy: 06 Října 2015, 18:03:15 »

Necekany krok. Uz odpocitavam metr do prekluze a najednou dnes ve schrance dopis s cj tohoto pripadu. Kdy presne nastava prekluze? Zlocinec jel s mym autem rychleji v obci 16.10. loni.  A dnes, 6.10. vyzva ve schrance, posledni den vyzvednuti dopisu na poste16.10. 15. Tak mi jde o to, jestli k prekluzi dojde v pulnoci mezi 15 a 16 nebo mezi 16 a 17. Ale po vecne strance mi prijde, ze je jedno, co prislo. Vec se zasekla na začátku května, na blanketnim odvolani, mel by tedy nasledovat krok s zadosti o doplneni důvodů  odvolání.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Tak jsem se také dočkal výzvy
« Odpověď #21 kdy: 06 Října 2015, 18:55:28 »

Prekluze je jeden rok po spachani, tedy 16.10.
Pokud si to 16.10. vyzvednete, je to ok.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 315
    • Zobrazit profil
Re:Tak jsem se také dočkal výzvy
« Odpověď #22 kdy: 06 Října 2015, 20:48:10 »

Jestli ke skutku došlo 16.10. a obsahem té zásilky je rozhodnutí o odvolání potvrzující rozhodnutí orgánu prvního stupně, tak pokud bude doručeno 16.10. (lhostejno zda vyzvednutím nebo fikcí), nabyde rozhodnutí právní moci. Poslední den lhůty určené podle let je zásadně den se stejným datem (§ 40 odst. 1 písm. b správního řádu). K prekluzi odpovědnosti za přestupek by došlo až o půlnoci ze 16. na 17.

Sem tam někdo vymýšlí konstrukce a argumenty pro konec lhůty o den dříve, tj. už o půlnoci na 16., ale IMHO to nemá šanci na úspěch, už s ohledem na § 40 odst. 2 správního řádu.

Samozřejmě je-li obsahem něco jiného než rozhodnutí, např. výzva k odstranění vad blanketního odvolání, je to bezpředmětné.
IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:Tak jsem se také dočkal výzvy
« Odpověď #23 kdy: 06 Října 2015, 22:06:33 »

i kdyby to bylo potvrzení rozhodnutí, je tam jistota soudní výhry skrze to blanketní odvolání...
IP zaznamenána

signoflife

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 362
    • Zobrazit profil
Re:Tak jsem se také dočkal výzvy
« Odpověď #24 kdy: 07 Října 2015, 00:33:14 »

děkuji za cenné info, ale myslím, že rozhodnutí o odvolání to asi nebude. Přišlo to z městského úřadu, odvolání by řešil kraj. Je to tak?
IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:Tak jsem se také dočkal výzvy
« Odpověď #25 kdy: 07 Října 2015, 00:34:43 »

přesně tak, čili by to mělo být v pohodě
IP zaznamenána

signoflife

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 362
    • Zobrazit profil
Re:Tak jsem se také dočkal výzvy
« Odpověď #26 kdy: 07 Října 2015, 00:38:27 »

tak jsem si říkal, jaká je to nuda, všichni tady řešíte sáhodlouhá odvolání a mě stačí to blanketní a nakonec takový adrenalin na konci. Ale 10 dni uteče a pak uvidíme.
IP zaznamenána

signoflife

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 362
    • Zobrazit profil
Re:Tak jsem se také dočkal výzvy
« Odpověď #27 kdy: 07 Října 2015, 00:56:08 »

Stejně nevím. Na poučení v rozhodnutí píšou, že odvolání je možné podat do 15-ti dnů ode dne jeho oznámení, nikoli doručení. Tak jestli to nemohou ještě upect na lhůtách. Rozhodnutí napsali 18.3., doručeno 2.4., blanketní odvolání 14.4. Vycházel jsem z toho, že lze počkat na vhození do schránky a pak následuje 15 dní na odvolání (s korekcí podle data na obálce s pokusem prvního doručení).
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 315
    • Zobrazit profil
Re:Tak jsem se také dočkal výzvy
« Odpověď #28 kdy: 07 Října 2015, 03:03:43 »

To je v pořádku, oznámení = doručení (§ 72 a násl. správního řádu).

UPDATE: Až dodatečně jsem pochopil, co je tazateli nejasné. Slovo "oznámení" v poučení k možnosti podat odvolání je synonymem k doručení (je to citovaný § 83 odst. 1 správního řádu). Je to něco jiného, než "oznámení o neúspěšném doručení písemnosti" dle § 23 odst. 4 správního řádu. Jak už ale bylo v tomto vlákně upozorněno, pozor na to, že v případě doručení fikcí je doručeno (= rozhodnutí oznámeno) 10. dnem ode dne, kdy byla zásilka připravena k vyzvednutí, ne až dnem vložení do schránky (což je většinou +1 den, ale často taky +2 nebo i víc, pozor na to).
« Poslední změna: 07 Října 2015, 12:00:49 od hh »
IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:Tak jsem se také dočkal výzvy
« Odpověď #29 kdy: 07 Října 2015, 10:58:08 »

Stejně nevím. Na poučení v rozhodnutí píšou, že odvolání je možné podat do 15-ti dnů ode dne jeho oznámení, nikoli doručení. Tak jestli to nemohou ještě upect na lhůtách. Rozhodnutí napsali 18.3., doručeno 2.4., blanketní odvolání 14.4. Vycházel jsem z toho, že lze počkat na vhození do schránky a pak následuje 15 dní na odvolání (s korekcí podle data na obálce s pokusem prvního doručení).

pozor, datum doručení fikcí je datum posledního dne, kdy bylo možné zásilku vyzvednout. fyzické doručení do schránky obvykle následuje den poté, ale de iure je doručeno o den dříve
IP zaznamenána