30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Odebrání ŘP  (Přečteno 30813 krát)

LubosPubos

  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
Re:Odebrání ŘP
« Odpověď #15 kdy: 25 Června 2014, 21:00:16 »

Wau, tahle situace je fakt složitá. Dneska jsem podal žádost o navrácení do předešlýho stavu. Takže otázka je, jestli můžu spolehlivě rozporovat zaslání dopisu o pozbytí ŘP. Pokud ano a orgán si je toho vědom (za předpokladu, že mě chtějí usmažit), navrátí věc do předešlého stavu a není to dobrý, v úvahu připadá námitka, obnova řízení, přezkumné řízení - to už jsme ale v rovinách mě známých jen teoreticky. Tím pádem by padla zcela logická možnost, že pokud by k odebrání ŘP nedošlo, po dvou letech k došlo k výmazu 8 bodů, což došlo, protože jsem pokutu nedostal, když nepočítám výzvy provozovateli, ale tam nejde o to, kdo řídil. Navíc jsem si dvě výzvy uložil pro odvolačku, to je vedlejší... Teď mi přijde jako průchodnější to rozporování. Budu se snažit najít judikaturu k problému doručování. Všem velice děkuji za rady a nápady.
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Odebrání ŘP
« Odpověď #16 kdy: 26 Června 2014, 07:25:58 »

Tím pádem by padla zcela logická možnost, že pokud by k odebrání ŘP nedošlo, po dvou letech k došlo k výmazu 8 bodů, což došlo, protože jsem pokutu nedostal, když nepočítám výzvy provozovateli, ale tam nejde o to, kdo řídil.

Tohle není zcela přesné, k odečtu bodů nedojde protože budeš (v případě, že uznají chybné doručení) na 12 bodech.
Odečet je možný jen u bodů pod 12, tedy max 11, pak po roce bez bodovaného přestupku odečteš 4, ale jakmile dosáhneš 12 bodů, tak na nich stojíš dokud za

1. po pozbytí řidičských oprávnění, neuplyne rok. Po roce se stav bodů vrátí na 0 bez ohledu na to kolik máš v registru bodovaných přestupků. To je tvoje aktuální situace, jsi na 0, nemáš řidičské oprávnění, nesmíš řídit dokud nepožádáš o vrácení oprávnění.

Za 2. dokud (po včasně podaných námitkách) nedojde např ke zrušení některého bodovaného přestupku po jeho přezkumu, což by znamenalo jeho smazání, přepočítání bodů a tím pádem možnost dostat se pod 12 bodů, kdy máš nárok na ten odečet.

IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Odebrání ŘP
« Odpověď #17 kdy: 26 Června 2014, 10:46:32 »

Varianta o které jsem mluvil já podle mě není vrácení do předešlého stavu.

Zpochybněním doručení to celé vlastně zamrzlo ve stavu, kdy "obecní úřad ... neprodleně ... oznámí tuto skutečnost řidiči", jen to "neprodleně" trvá už roky :)
I v případě úspěchu by to úřad oznámil teď a následuje rok bez řidičáku.

O umazání bodů jsem přemýšlel, jenže to nepomůže. Řídí se to DOSAŽENÍM 12 bodů. I kdyby se pak nějaké odmazaly, dosažení 12 bodů stejně nastalo.

Jenže jsem si uvědomil, že za 12 bodů je ztráta řidičského oprávnění a ne zákaz řízení.
Čili se nehraje o porušení zákazu řízení, ale "jen" jízdu bez řidičského oprávnění.
V tom případě bude lepší počkat až zamítnou to navrácení, pak to vybodování vzdát a soustředit se na řízení o jízdě bez řidičáku.

Tam pozice není dobrá, leda to dotáhnout do prekluze. Argumentoval bych tím nesprávným doručením a v rozhodnutí bych si pohlídal, aby do výše trestu nezohlednili ty několik let staré přestupky (rozsudek NSS 8 As 82/2010-55).
Hrozí 4 body a 1-2 roky zákaz řízení, ale bude to spíš méně než více a po půlce můžete žádat prominutí zbytku, asi lepší než rok bez řidičáku se kterým nejde nic dělat.
Problém může být likvidační pokuta 25-50 tisíc.
IP zaznamenána

LubosPubos

  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
Re:Odebrání ŘP
« Odpověď #18 kdy: 21 Července 2014, 22:36:48 »

Tak a rozhodnutí padlo, pokuta 25 tisíc a rok zákaz. Odvolání už je podaný, ale moc si od toho neslibuju. Když si to rekapituluju, udělal jsem hodně chyb. Myslim si, že jsem od začátku měl zkusit "aktivní přístup k délce řízení", protože řízení bez ŘP se dá v tomto případě jen velice těžko zvrátit. Rozhodnutí vypadlo jak mělo, ale zaujalo mě tohle - správní orgán předvolal doručovatelku, která mi oznámení o dosažení 12 bodů před dvěma lety doručovala a samozřejmě vypověděla, že doručováno bylo správně. Do odvolání jsem, mimo jiné, napsal že tím orgán porušil informační zásadu - tedy zpravení účastníka o zamýšleném postupu správního orgánu. Chtěl bych taky poděkovat všem, kteří se mým problémem zabývali.
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Odebrání ŘP
« Odpověď #19 kdy: 22 Července 2014, 06:33:30 »

Oni prováděli dokazování předvoláním a výslechem svědka - doručovatelky, nevyrozuměli tě a nedali ti možnost se účastnit výslechu a vyjádřit se k tomu?

Jestli ano, tak bych byl v klidu, protože tě významným způsobem krátili na právech a rozhodnutí zruší a vrátí k novému projednání.
IP zaznamenána

LubosPubos

  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
Re:Odebrání ŘP
« Odpověď #20 kdy: 25 Července 2014, 12:17:48 »

Ano... Teď jsem si uvědomil, že jsem to odvolání podal jen v jednom vyhotovení. Je to velkej problém ?
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Odebrání ŘP
« Odpověď #21 kdy: 25 Července 2014, 14:01:44 »

Je to úplně jedno  :)
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Odebrání ŘP
« Odpověď #22 kdy: 25 Července 2014, 14:33:57 »

Je to úplně jedno  :)

Přesně tak, kdyby přeci jen chtěli, tak dotyčného vyrozumí, aby to doplnil, případně na jeho nákldy provedou doplnění sami.
Více výtisků odvolání se dělá jen tam, kde je více účastníků, což není tento případ.
Kdyby správní orgán chtěl jedno vyhotovení i pro sebe, v případě odeslání spisu k odvolacímu orgánu, tak si ho prostě ofotí.

IP zaznamenána

LubosPubos

  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
Re:Odebrání ŘP
« Odpověď #23 kdy: 22 Září 2014, 14:46:02 »

Zdravím všechny, dnes je to 60 dnů od podání odvolání. Vím, že je ta lhůta pořádková, ne zákonná. Nicméně šance, že se na to úřad vyjebal vzrostla. Ovšem stejně tak pravděpodobnost, že mi za tři roky přijde exekuce... Mám připravenou žádost o zaslání kopie spisu, ale nejsem si jist, zda je to správná taktika a nebylo by lepší podat ochranu před nečinností nebo se na to zatim uplně vykašlat. Co myslíte ?
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Odebrání ŘP
« Odpověď #24 kdy: 22 Září 2014, 23:06:31 »

Zdravím všechny, dnes je to 60 dnů od podání odvolání. Vím, že je ta lhůta pořádková, ne zákonná. Nicméně šance, že se na to úřad vyjebal vzrostla. Ovšem stejně tak pravděpodobnost, že mi za tři roky přijde exekuce... Mám připravenou žádost o zaslání kopie spisu, ale nejsem si jist, zda je to správná taktika a nebylo by lepší podat ochranu před nečinností nebo se na to zatim uplně vykašlat. Co myslíte ?

Se na to zatim uplně vykašlat. Jen ať to tam leží.
IP zaznamenána

LubosPubos

  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
Re:Odebrání ŘP
« Odpověď #25 kdy: 09 Února 2015, 16:01:51 »

Mam tady další vývoj situace ohledně odebrání ŘO. Za pár dní dojde k promlčení přestupku. Dneska jsem byl na úřadě a chtěl jsem po nich formulář o navrácení řidičského oprávnění, protože mi tvrdili, že je stanovený. Odeslali mě tedy za jediným člověkem, který to u nás dělá. Bohužel zmrd, kterému jsem před rokem trochu zvedl mandle.
Konverzace byla následující : Já : Dobrý den, chtěl bych stanovený formulář o navrácení ŘO
Úředník mě vtáhl do kanclu a vypadalo to, že nebude dělat problémy - poté se asi rozpomněl a velmi arogantně : "A co po mě chcete ? Já nechápu co chcete" Já : Stanovený formulář o navrácení ŘO skupiny B
Ú : To nevim co chcete, proč to chcete ? Já : Před pár lety jsem se vybodoval... Ú : odevzdal jste řidičák ? Já : Ne neodevzdal. (ten jsem skutečně neodevzdal, fyzicky ho mam pořád u sebe) Začal plácat cosi o tom, že se vystavuji postihu (podle mě se tohle ale dá uhrát na neuposlechnutí výzvy, ale s tim mi může vlézt někam). Chtěl po mě občanku, aby prý věděl s kým má tu čest a informoval mě o tom, že mi ten formulář nedá a ŘO nevrátí dokud neodevzdám ŘP. Já si ale myslim, že mu může bejt jedno, jestli mam řidičák u sebe nebo ne. Vrácení oprávnění se přece neodvíjí od toho, zda li jsem odevzdal papíry nebo ne, ale jestli absolvuji posudek, autoškolu atd... Jsem z toho docela zoufalej.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 898
    • Zobrazit profil
Re:Odebrání ŘP
« Odpověď #26 kdy: 09 Února 2015, 20:51:05 »

Mam tady další vývoj situace ohledně odebrání ŘO. Za pár dní dojde k promlčení přestupku. Dneska jsem byl na úřadě a chtěl jsem po nich formulář o navrácení řidičského oprávnění, protože mi tvrdili, že je stanovený. Odeslali mě tedy za jediným člověkem, který to u nás dělá. Bohužel zmrd, kterému jsem před rokem trochu zvedl mandle.
Konverzace byla následující : Já : Dobrý den, chtěl bych stanovený formulář o navrácení ŘO
Úředník mě vtáhl do kanclu a vypadalo to, že nebude dělat problémy - poté se asi rozpomněl a velmi arogantně : "A co po mě chcete ? Já nechápu co chcete" Já : Stanovený formulář o navrácení ŘO skupiny B
Ú : To nevim co chcete, proč to chcete ? Já : Před pár lety jsem se vybodoval... Ú : odevzdal jste řidičák ? Já : Ne neodevzdal. (ten jsem skutečně neodevzdal, fyzicky ho mam pořád u sebe) Začal plácat cosi o tom, že se vystavuji postihu (podle mě se tohle ale dá uhrát na neuposlechnutí výzvy, ale s tim mi může vlézt někam). Chtěl po mě občanku, aby prý věděl s kým má tu čest a informoval mě o tom, že mi ten formulář nedá a ŘO nevrátí dokud neodevzdám ŘP. Já si ale myslim, že mu může bejt jedno, jestli mam řidičák u sebe nebo ne. Vrácení oprávnění se přece neodvíjí od toho, zda li jsem odevzdal papíry nebo ne, ale jestli absolvuji posudek, autoškolu atd... Jsem z toho docela zoufalej.

Chlape Ty jsi nepoučitelnej...proč se s těma sviněma pořád vybavuješ. Prostě chceš formulář a hotovo. Pokud chce vědět jestli si odevzdal ŘP - ať si to zjistí. Ty tam jdeš pro formulář a né podávat informace. Pokud ti nechce vydat formulář - jdi za nadřízeným a stěžuj si. Proč ten formulář chceš do toho nikomu nic není a kdybys chtěl aby ti dali pokoj tak třeba pro maminku,babičku nebo co já vím pro koho....
IP zaznamenána

3rl

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 239
    • Zobrazit profil
Re:Odebrání ŘP
« Odpověď #27 kdy: 09 Února 2015, 21:58:29 »

Napište si žádost volnou formou, nebo ji ještě lépe chtějte podat do protokolu, ono je to rychle přejde.
IP zaznamenána

LubosPubos

  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
Re:Odebrání ŘP
« Odpověď #28 kdy: 10 Února 2015, 10:18:58 »

Stížnost je zařízená. Dneska s ní jdu za starostou. Ovšem jde mi spíš o to, jestli je pravda to s tim řidičákem. Dokud prý neodevzdám řidičák nevrátí mi oprávnění, protože prý nemá co vracet.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 898
    • Zobrazit profil
Re:Odebrání ŘP
« Odpověď #29 kdy: 10 Února 2015, 13:17:47 »

Stížnost je zařízená. Dneska s ní jdu za starostou. Ovšem jde mi spíš o to, jestli je pravda to s tim řidičákem. Dokud prý neodevzdám řidičák nevrátí mi oprávnění, protože prý nemá co vracet.

Lze to zkusit i tak, že "ŘP nemám asi jsem je poslal poštou na úřad. Potvrzení nemohu nalézt. Také je možné že jsem ho ztratil. Je to již dlouho." no a kdyby to nakonec jinak nešlo, tak "jejda, byl zapadlý za skříní...nu což tady hoí máte..."
IP zaznamenána