30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: [1] 2 3 ... 8

Autor Téma: [WIN] Vlastni nehoda - lživá výpověď PČR  (Přečteno 42541 krát)

ltjd

  • Příspěvků: 69
    • Zobrazit profil
[WIN] Vlastni nehoda - lživá výpověď PČR
« kdy: 11 Listopadu 2015, 21:33:48 »

Vlastni nehoda - lživá výpověď PČR

Zdravim,
boural jsem s motorkou. Honil jsem se s autem, jelo za mnou. Vyletel ze zatacky, bac... vybehl, naskocil do toho auta a hurá do nemocnice (na 8x zlámaná ruka)
Tady nesedí výpoved houbaře - nikoho jsem nepredjizdel - stranka 7.
Zaroven nesedi cas kdy volal palicajty. Musel je volat mnohem drive nez prijeli ty dva kamaradi a zacali motorku nakladat, protoze policajti tam dorazili 3 minuty po nich.

Dále za mnou do nemocnice po cca 2h dorazili dopravaci a ja jim rekl, ze me nepoucili a takze maj smulu (lež na straně 5)
Dále jsem jí nevypovedel, ze jsem ridil, což oni tvrdí. Oni rekli ze v lese lezi moje motorka, ja rekl, ze super ze ji nasli a dal se s nima odmitam bavit. Nerekl jsem ze jsem cokoliv mel s nehodou spolecneho.

Vypoved toho s kym jsem se honil a on me pote vezl do nemocnice nemají - on je realne jediný svedek.
Zadnou vypoved jsem nepodepsal.

Jak postupovat v pripade ze policajti ocividne lzou o mém přiznání? Má cenu se odvolavat? Me to prijde "zbytecny" kdyz proste vypove policjtu je takova jaka je, nebo jejich slovo nema zadnou vahu? Samozřejmě v nemocnici jsem byl na práškách a s dvěma otevrenyma zlomeninama, takže jsem nebyl ve stavu vhodnem k jakekoliv vypovedi vzhledem k bolesti.

Moje myslenka je osoba blízká, ale nevim zda to není moc jednoduché. Mimo toho houbaře nemůže nikdo dosvedčit, že jsem byl sám a ve vysledku ani ten houbař si myslím :-D


PDF SPISU:
https://drive.google.com/file/d/0B5nGkZwG69SxU250czZXS1l3Njg/view?usp=sharing
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Vlastni nehoda - lživá výpověď PČR
« Odpověď #1 kdy: 12 Listopadu 2015, 01:01:03 »

Nedaří se mi na notebooku otevřít od strany 10, ale mám pocit, že tam vůbec neřeší nehodu, ale to že nebyla platná STK a nebyla předložena zelená karta. Takže je celkem jedno, kdo s tou motorkou spadl.
Jediné, co se dá rozporovat, je spekulace o vysoké rychlosti jako příčině nehody. Stejně tak to mohl být šílený zajíc, který se Vás pokusil zabít a málem mu to vyšlo.
IP zaznamenána

ltjd

  • Příspěvků: 69
    • Zobrazit profil
Re:Vlastni nehoda - lživá výpověď PČR
« Odpověď #2 kdy: 12 Listopadu 2015, 08:46:46 »

Jo sešlo se trochi více blbostí, např ona STK, ale na druhou stranu je tam napsano, že technicky stav nebyl duvod nehody.
Zelenou kartu jsem nemel komu a kdy predlozit. Na miste nehody jsem nebyl a v nemocnici ji po me nikdo nechtel a nechapu i kdyby chtel proc bych mel v cekarne v nemocnici mít u sebe zelenou kartu.
IP zaznamenána

OldSoldier

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 344
    • Zobrazit profil
Re:Vlastni nehoda - lživá výpověď PČR
« Odpověď #3 kdy: 12 Listopadu 2015, 08:50:29 »

K té výpovědi. Podepsal jsi jim něco? Co bylo uvedeno v lékařských zprávách jako důvod zranění?

Předpokládám, že mototorka POV měla?
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 092
    • Zobrazit profil
Re:Vlastni nehoda - lživá výpověď PČR
« Odpověď #4 kdy: 12 Listopadu 2015, 08:50:57 »

SO rozhodl, že Vás v souladu se správním řádem osolí za nejzávažnější zločin, a to je naplnění materiálního znaku přestupku "nepředloží zelenou kartu", tedy se domnívá, že vozidlo nebylo kde dni DN pojištěno. Vy jste jeho domněnku asi ničím nevyvracel.
Ve spise, co jste nahrál sem, chybí listy 23 (výpis z registru vozidel) a 24 (výpis z ČPK), to je omylem, nebo ty listy nemáte?
Podle ČKP je motorka nyní pojištěná, byla i k datu nehody? To by šlo namítnout - chtěl po Vás někdy někdo, abyste ZK předložil? Pak nastupují další zločiny, popsané na třetí straně příkazu, ty by mělo jít ubránit, anžto kromě svědectví houbaře nemají v rukách nic. To už ale není moje parketa, mohl bych plácat kraviny.
Jen tak mimochodem, vy jste udělil někomu souhlas k tomu, aby nakládal s údaji o Vašem zdravotním stavu? Dotaz na znalce práva - mohl by to být nezákonně získaný důkaz?
Když to shrnu
- stala se nehoda, není tak úplně najisto postaveno kdo řídil (ovšem domněnka, že ten, kdo je zraněn, je těžko vyvratitelná, nicméně vyvratitelná asi je),
- příčinou nehody SO stanovil od boku, aniž by provedl solidní dokazování (jediný přezkoumatelný důkaz je blábol houbaře; vaše údajné vlastní prohlášení policistům je dle mého pocitu nepoužitelné či snadno vyvratitelné - nevím, jak přesně),
- údaje o zdravotním stavu jste nikomu nedovolil použít, přesto je SO použil jako důkaz o závažnosti DN,
- ZK jste nepředložil, protože ji po Vás zatím nikdo nikde nechtěl,
- osolit Vás můžou za STK, zbytek je dle mého názoru úspěšně námitkovatelný za pomoci někoho zkušeného.
Jaká je sazba za neplatnou STK? On to může být, pokud bude SO dostatečně excesivní ve výkladu ZPPK i gumový paragraf  § 125c / 1k) - porušení jiné povinnosti, který se brání dost blbě a má sazbu 1500 - 2500. Takže pokud půjdete do SŘ, s velkou pravděpodobností všechno kromě STK shodíte. SO Vám napaří za STK sazbu v polovině rozpětí, tedy 2 000 + náklady na SŘ 1 000. To je z deště pod vyústění okapu bez svodové rýny.
Jsem zbytečný pesimista a vidí někdo nějakou únikovou cestu bez ztráty kytičky? Mám na mysli argumentaci ve věcné rovině, nikoli kočkování se se správním orgánem ve stylu ATMS, procesní vady...
« Poslední změna: 12 Listopadu 2015, 09:31:32 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

ltjd

  • Příspěvků: 69
    • Zobrazit profil
Re:Vlastni nehoda - lživá výpověď PČR
« Odpověď #5 kdy: 12 Listopadu 2015, 09:25:55 »

Pojistena motorka byla, zelenou kartu nikdo nikdy nechtel, ani ty policajti v nemocnici kdyz me navstivili.
Je to na konci v tom příkazu zmíněno, že pojisteni má. - nefotil jsem všechny papíry jako karta ridice, fotky z nehody atd.

A můžou mě nyní po odvolání dát pokutu za něco jiného než je v tom příkazu? Tam je to za naboural a za pojisteni. To nejde ne? Tj abych nakonec dostal pokutu za STK.

Ja sem premyslel to proste hodit na osobu blízkou s tím že řídila ona, ale jí se nic nestalo. Jediný co teda tak ten houbař neviděl dva lidi - takže on jedinej to rozporuje.

IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 898
    • Zobrazit profil
Re:Vlastni nehoda - lživá výpověď PČR
« Odpověď #6 kdy: 12 Listopadu 2015, 11:31:14 »

Ja sem premyslel to proste hodit na osobu blízkou s tím že řídila ona, ale jí se nic nestalo. Jediný co teda tak ten houbař neviděl dva lidi - takže on jedinej to rozporuje.

Upřimně se mi nezdá, že by se tahle argumentace vydařila. Mimo toho houbaře, je tam další fůra nepřímých narážek na to že jste řídil Vy.
IP zaznamenána

ltjd

  • Příspěvků: 69
    • Zobrazit profil
Re:Vlastni nehoda - lživá výpověď PČR
« Odpověď #7 kdy: 12 Listopadu 2015, 11:52:31 »

No všude je že jsem měl nehodu na motocyklu, to že jsem řídil není nikde, ale logicky mě to přijde jednoduché moc.

Asi jediná věc co mě na tom fakt sere je ta lživá výpověď policie, to mě příjde už vážně za hranou.
IP zaznamenána

OldSoldier

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 344
    • Zobrazit profil
Re:Vlastni nehoda - lživá výpověď PČR
« Odpověď #8 kdy: 12 Listopadu 2015, 12:14:36 »

Jen nápad: co kdybys byl na ty motore spolujezdec?
IP zaznamenána

ltjd

  • Příspěvků: 69
    • Zobrazit profil
Re:Vlastni nehoda - lživá výpověď PČR
« Odpověď #9 kdy: 12 Listopadu 2015, 13:03:23 »

Na tom to chci právě založit, tj řídila osoba blízká a já byl spolujezdec. Ale furt nevim co s tím houbařem...
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Vlastni nehoda - lživá výpověď PČR
« Odpověď #10 kdy: 12 Listopadu 2015, 14:01:22 »

Houbař se prostě spletl. Nicméně se obávám, že nemáš dostatek munice pro výhru.
Máš ale výhodu času. Až pošleš odpor, hned si zřiď datovku. Úřad nařídí jednání, na které určitě předvolá i houbaře. Pokud tě nepředvolá datovkou a dopis přímo nepřevezmeš, tak nemá doručeno a nikam nejdeš.
Úřad vyslechne houbaře (což bez tebe nesmí) a vydá rozhodnutí. Ty následně podáš odvolání a už máme květen...
IP zaznamenána

OldSoldier

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 344
    • Zobrazit profil
Re:Vlastni nehoda - lživá výpověď PČR
« Odpověď #11 kdy: 12 Listopadu 2015, 15:28:54 »

Další myšlenky: A Ty ses s tím houbařem tam potkal? A poskytl Ti první pomoc? Myslím tím to, že jestli na to čuměl z dálky, tak si nemůže být jistý kolik lidí tam vlastně bylo.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Vlastni nehoda - lživá výpověď PČR
« Odpověď #12 kdy: 12 Listopadu 2015, 16:00:08 »

Další myšlenky: A Ty ses s tím houbařem tam potkal? A poskytl Ti první pomoc? Myslím tím to, že jestli na to čuměl z dálky, tak si nemůže být jistý kolik lidí tam vlastně bylo.

Tak tvrzení že počet lidí na motorce ještě pozná se rozporuje dost blbě...
IP zaznamenána

ltjd

  • Příspěvků: 69
    • Zobrazit profil
Re:Vlastni nehoda - lživá výpověď PČR
« Odpověď #13 kdy: 12 Listopadu 2015, 16:15:52 »

Ja ho neviděl, vylezl jsem z pangejtu, zastavil to auto co "me honilo" naskocil do něj a jeli jsme do nemocnice. Realne jsem na miste nehody byl cca 10-20sec.

V jeho vypovedi minimálně nesedi kdy volal na policii, takze kdyz nevi kdy někam volal, (rozmezi cca hodinu od toho co sem se vyboural a prijeli tam ty co to nakládali)
On totiz volal PCR zhruba do 5ti minut od nehody a ne cca 45-50minut potom jak tvrdí.
Protoze PCR tam prijela, koukla na moto, dle cisla nasla me jako majitele a jela do 6km vzdalene obce za mou matkou domu, kde ji nenasla a pak se vratila na misto kde uz byli ty kamaradi a nakladali. Na misto nehody je to od sluzebny cca 18km, takze museli ujet nejdrive cca 30km a to nejakou dobu logicky trva.

To s datovou schrankou je dobry napad.

V muj neprospech hraje, to ze urednik Horusovsky je na me zasedly. Jsem jediny kdo mu komplikuje nic nedelani na malem meste kde jsem jediny kdo neplatí. Pri posledním pripadu me jel s MP nahánět do nemocnice 30km daleko, kde jsem rekl ze jsem a proto nemuzu prijet na domluvené rande :-)

Vtipne bylo, ze jsem poslal zadost o nahlednuti do spisu a rano ke me prisel znamej, co ma znameho co zna urendnika a rika me, ze pry chci delat problemy. Odpoved me ze muzu prijit prisla az druhy den, ale vsichni kolem to vedeli hned v pondeli rano, takze on to má jako adrenalinový zážitek a všem se se mnou chlubí.


« Poslední změna: 12 Listopadu 2015, 16:29:53 od ltjd »
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Vlastni nehoda - lživá výpověď PČR
« Odpověď #14 kdy: 12 Listopadu 2015, 16:48:12 »

Pokud má s váma zedník z úřadu spory, tak si máte kór nahrávat kdykoli se něco děje co  ním má něco společnýho. Že zákonama si vytíraj prdel a lžou jak když tiskne je úplně normální, už bych čekal, že jste se dostatečně pouřil. Nicméně předpokládám, že zatím nemáte nic když za váma lezou až do nemocnice a současně ani nezavoláte personál aby je vyrazil, že takže si tam hrají divadýlko sami se sebou? Ve špitálu přece nemají co dělat když vás tam vošetřujou se závažnějším zraněním (otevřená zlomenina není prdel). To je potom těžký.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky
Stran: [1] 2 3 ... 8