30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Princip omezené důvěry  (Přečteno 11978 krát)

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Princip omezené důvěry
« Odpověď #15 kdy: 25 Dubna 2017, 16:44:25 »

Btw, povinná výbava není úplně špatná věc a opravdu se hodí

Jestli je řeč o lékárničce tak naopak.. povinná lékárnička je zlo.. sice má každý lékárničku, ale jediné použitelné je štítek s datem trvanlivosti.. aby se ukazoval policajtům..
když by nebyla povinná tak by neměl každý lékárničku, ale aspoň by to byly lékárničky na to někomu pomoct a ne na ukazování policajtům..

A další věci z povinné výbavy..

Jedna pojistka od každého druhu použitého na vozidle.. ta hrozná představa že někdo třebas v Octavii nemá náhradní pojistky 25 A a 30 A a nefungovala by mu klimatizace a elektrická zásuvka v kufru..

Náhradní žárovku od každého druhu použitého k vnějšímu osvětlení a světelné signalizaci.. sice běžný řidič moderního auta nezvládne tu žárovku vyměnit.. ale hlavně když má náhradní..

Retroreflexní vesta.. i když máte reflexní kombinézu a čelovku tak podle zákona stejně musíte mít ještě vestu..
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 754
    • Zobrazit profil
Re:Princip omezené důvěry
« Odpověď #16 kdy: 25 Dubna 2017, 22:41:52 »

názor, že lékarnička, resp. její obsah je naprd má i můj kamarád lékař
zároveň i tvrdí, že obvázat odřenou ruku rok prošlým sterilním obvazem je rozhodně lepší než ničím...

na ta škrtidla pozor, taky jsem to s ním konzultoval a povídal, že ta tkanička nemá se škrtidlem mnoho společného
krom obecného zrazovaní od laického zaškrcování říkal i cosi o nákupu ve zdrav. potřebách s přiměřenou šíří...
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Princip omezené důvěry
« Odpověď #17 kdy: 26 Dubna 2017, 00:10:43 »

na ta škrtidla pozor, taky jsem to s ním konzultoval a povídal, že ta tkanička nemá se škrtidlem mnoho společného
krom obecného zrazovaní od laického zaškrcování říkal i cosi o nákupu ve zdrav. potřebách s přiměřenou šíří...

A protože jsem laik, je lepší ho tam nechat vykrvácet nebo pro jistotu vůbec nezastavit abych nevypadal jako laik co přišel na pomoc s tkaničkou.  ;D V autě mám jednu 20 let starou lékárničku přímo od Volva, tak zítra kouknu jak vypadá škrtidlo oproti moderní lékárničce dle vyhlášky.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

paty

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 636
    • Zobrazit profil
Re:Princip omezené důvěry
« Odpověď #18 kdy: 26 Dubna 2017, 01:40:10 »

Náhradní žárovku od každého druhu použitého k vnějšímu osvětlení a světelné signalizaci.. sice běžný řidič moderního auta nezvládne tu žárovku vyměnit.. ale hlavně když má náhradní..
Kdyby jenom neuměl, ale u některého osvětlení ani nesmí - xenony. Dále netuším jak měnit ledky...asi si jdu koupit pájku, abych to nějak nabastlil až se jedna posere  ;D

Pak sice máme povinnost mít lékarničku, poskytnout první pomoc, ale pokud je třeba od krve, tak s ohledem na nebezpečí, které nám potenciálně hrozí nemusíme pomoc poskytnout.
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 251
    • Zobrazit profil
Re:Princip omezené důvěry
« Odpověď #19 kdy: 26 Dubna 2017, 07:38:03 »

Náhradní žárovku od každého druhu použitého k vnějšímu osvětlení a světelné signalizaci.. sice běžný řidič moderního auta nezvládne tu žárovku vyměnit.. ale hlavně když má náhradní..
Kdyby jenom neuměl, ale u některého osvětlení ani nesmí - xenony. Dále netuším jak měnit ledky...asi si jdu koupit pájku, abych to nějak nabastlil až se jedna posere  ;D

Ja tam vidim pozadavek na "zarovky". LED neni zarovka. Vybojka neni zarovka.
IP zaznamenána

PVS

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 338
    • Zobrazit profil
Re:Princip omezené důvěry
« Odpověď #20 kdy: 26 Dubna 2017, 10:16:22 »

Žárovky - mám LED světla, těším se na to, až mě bude český fízl buzerovat na povinné výbavě, zatím jsem to štěstí neměl

Zaškrcování - doktoři obvyke navrhují pragmatické a jednoduché řešení: prsty přímo do rány (zaškrcování na krku má obvykle jeden nechtěný efekt...  :P)
IP zaznamenána

Martin623

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 476
    • Zobrazit profil
Re:Princip omezené důvěry
« Odpověď #21 kdy: 26 Dubna 2017, 14:48:27 »

No domnívám se, že předpisová lékarnička z Kauflandu za kilo v akci je opravdu k prdu nicméně vyhovuje legislativě. Co se expirace  týče, mám pořešeno přelepkou o doplnění a výměně prošlých součástí a razítkem lékarny a nápisem " Pozor sterilní! "  Fízla ji prostě otevřít nenechám, kdyby se stavěl na přední.
Dále se mi jako součást výbavy osvědčila červená LED blikačka za 20,-  co by měli používat pumpičkáři opatřená magnetem.  Je okamžitě použitelná na rychlé označení překážky. Německý fízlové tuto blbost uznale ocenili, když jsem asistoval u nehody v mlze.  Prohlásili, že je to 100x lepší než trojúhelník.
Dále se mi jako součást výbavy osvědčila pikniková deka s tepelnou izolační folií ( cena kolem 200 v akci). Dá se použít kromě určeného účelu i pro případ první pomoci i jako hasební prostředek.
Dále docela dobře funguje i 1kg práškový hasičák. Podařilo se mi s ním dostatečně schladit rozpálené kolo na návěsu, aby nedošlo k zahoření pneumatiky.
Další dobrý hasební prostředek je 2 litrová láhev silně perlivé vody.  Dvě láhve dostatečně naklepané láhve stačily k uhašení požáru v motorovém prostoru vozu Lada Niva na dálnici A4.
Na zimu do vozu přidávám 3 litrový kanystr po vodě do ostřikovaču naplněný štěrkem. Hrdlo funguje jako výborný dávkovač a vystačí na posypání dvou kolejí v délce 10m.
Dobrá led svítilna také není k zahození.
Kvaliní  gymycuky jsou lepší než škrtidlo z lékarničky.
Dále vozím roličku strečfolie poloviční šíře. Lze použít k fixaci končetin, utěsnění pneumotoraxu, stažení prasklých hadic chladícího systému, dá se z ní vyrobit nouzově i řemen, případně znehybnit agresor a určitě se dají najít další nouzová využití.
Elektrikářské proužky na stahování kabelových svazků jsou také velmi praktické a univerzální.

Toto je několik mých postřehů. Tyto blbůstky prostě v autě vozím a mají univerzální využití.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Princip omezené důvěry
« Odpověď #22 kdy: 26 Dubna 2017, 14:54:07 »

V palubce vozím pár tyčinek červeného chemického světla.
Dají se hodit na silnici a nic jim nevadí. Když jsem stál za zatáčkou, hodil jsem je na silnici přes ni a všichni přijížděli veeelmi opatrně.

IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:Princip omezené důvěry
« Odpověď #23 kdy: 26 Dubna 2017, 15:32:02 »

Směle bych toto oddělil do samostatného vlákna (..a rozepsal bych se o tom, co všechno vozím v daily káře, jak se co kdy hodilo a leckdy i totálně zachránilo situaci). Výborné improvizační zkušenosti získá člověk jako mechanik nebo účastník rally..
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

PVS

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 338
    • Zobrazit profil
Re:Princip omezené důvěry
« Odpověď #24 kdy: 26 Dubna 2017, 15:36:53 »

...  Tyto blbůstky prostě v autě vozím a mají univerzální využití.

MacGyver by se mohl učit  :)
IP zaznamenána

Stilg

  • Příspěvků: 183
    • Zobrazit profil
Re:Princip omezené důvěry
« Odpověď #25 kdy: 26 Dubna 2017, 16:28:26 »

...Já párkrát boural i v noci, i jsem jako první dojel k nehodě s vážným zraněním (opět v noci) .... a do povinné výbavy jsem přidal kvalitní LED svítilnu a náhradní baterie, bez toho jsem v noci nerad na silnici. Už ste někdy boural v noci?

Ty vesty, trojúhelník a občas i ta lékárnička dává smysl, třeba když je u nehody zranění. A tu LED svítilnu taky doporučuji (ta na mobilu je fakt k hovnu).

No, proto je potřeba si ujasnit pojmy vhodný/užitečný na jedné straně a povinný na straně druhé.
Pak pitomec přijde s nápadem, že je nutné vozit s sebou diazepam, inzulin a adrenalin, co kdybychom po cestě potkali dítě s febrilními křečemi, diabetika v kómatu nebo někoho se zástavou srdce, že. A dlaší pitomci mu to schválí - i kdyby to mělo jediný život zachránit...

Proč vlastně není povinná lékárnička pro chodce? Každý člověk chodí, obvykle častěji než řídí a pravděpodobnost, že narazí na někoho, kdo potřebuje první pomoc (nebo dítě s odřeným kolenem, které potřebuje obvázat) je ještě větší. Zasviním si oblečení vlastní krví? Proč nemít povinně u chodecké lékárničky náplasti konkrétních velikostí v konkrétním počtu? Takže v lékárničce, kterou by musel mít každý, kdo vyjde ven, by musel mít škrtidlo, obvazy (neprošlé!!! - bude kontrolováno a pokutováno), náplasti, desinfekci, injekci inzulinu a adrenalinu, sterilní roušku, etc. I kdyby to mělo jediný život zachránit... A co KPZ - špendlík, zápalky, nůž, svítilna...

A ještě domů každý povinně lékárničku. Podle počtu obyvatel v bytě/domě počet lékárniček, na každé 4 ovčany nejméně jedna. Pod pokutou 50.000 Kč. To by bylo, holoto, abycho vás neochránili i proti vaší vůli....
 :x

jen drobna poznamka... diabetikovy (kor v bezvedomi) prosim inzulin ne... teda pokud ho fakt nechcete zabit :D (Protoze to, co ho do bezvedomi dostalo byl patrne prave nadbytek inzulinu, takze dalsi aplikaci to "pojistite" ) ;)
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Princip omezené důvěry
« Odpověď #26 kdy: 26 Dubna 2017, 20:26:14 »

Na zimu do vozu přidávám 3 litrový kanystr po vodě do ostřikovaču naplněný štěrkem.
Nač to je? Jaké koleje?
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

PVS

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 338
    • Zobrazit profil
Re:Princip omezené důvěry
« Odpověď #27 kdy: 26 Dubna 2017, 20:29:07 »

...
Nač to je? Jaké koleje?

Posypový materiál na ledovku.
IP zaznamenána

paty

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 636
    • Zobrazit profil
Re:Princip omezené důvěry
« Odpověď #28 kdy: 26 Dubna 2017, 22:07:39 »

Náhradní žárovku od každého druhu použitého k vnějšímu osvětlení a světelné signalizaci.. sice běžný řidič moderního auta nezvládne tu žárovku vyměnit.. ale hlavně když má náhradní..
Kdyby jenom neuměl, ale u některého osvětlení ani nesmí - xenony. Dále netuším jak měnit ledky...asi si jdu koupit pájku, abych to nějak nabastlil až se jedna posere  ;D

Ja tam vidim pozadavek na "zarovky". LED neni zarovka. Vybojka neni zarovka.

To ano, ale ví to policajt?  ;D Už mi někdo vyprávěl, jak ho kvůli chybějícímu xenonu buzeroval policajt.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Princip omezené důvěry
« Odpověď #29 kdy: 26 Dubna 2017, 23:13:48 »

Jestli je řeč o lékárničce tak naopak.. povinná lékárnička je zlo.. sice má každý lékárničku, ale jediné použitelné je štítek s datem trvanlivosti.. aby se ukazoval policajtům..
když by nebyla povinná tak by neměl každý lékárničku, ale aspoň by to byly lékárničky na to někomu pomoct a ne na ukazování policajtům..

Dnes jsem luxoval (jinak vozím nahoře v kufru aby k ní byl přístup), tak jen pro porovnání jak vypadá ukazovací lékárnička ...

http://i.imgur.com/xrHzQvy.jpg

A pak original Volvo, lékárnička je 11 let stará, jen to škrtidlo jsem dokoupil, ještě dokoupím aspoň jedno a taky nové náplasti a tu lepicí stahovací pásku ..

http://i.imgur.com/w0fopXP.jpg
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.