30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Pozor na policisty s metrem: správně parkuje na sídlišti jen málokdo  (Přečteno 4683 krát)

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil

Nejlepší je závěr ... víc jsem teda nečetl ...

"Kvůli třem stovkám tedy do správního řízení případ nepošle pravděpodobně nikdo."
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

yyz9a1

  • Příspěvků: 259
    • Zobrazit profil

Že se na to každý (spíš většina)  vyflákne a zacáluje tak na to se spoléhá všude. Proto existují vyděračské dopisy....
Mě by zajímalo hlavně zda mají metrologicky ověřený metr. A jaká je metodika měření. Od zrcátek? Od kola? Od nejširšáho místa vozidla? Ve vodorovině nebo v rovině vozovky? Případně jak určí rovinu vozovky?
Dále - pokud naproti stojí taky auto, Jak dokážou že tam stálo když jsem parkoval, nebo že tam nestálo jiné - užší??
« Poslední změna: 31 Srpna 2017, 08:38:02 od yyz9a1 »
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 652
    • Zobrazit profil

Že se na to každý (spíš většina)  vyflákne a zacáluje tak na to se spoléhá všude. Proto existují vyděračské dopisy....
Mě by zajímalo hlavně zda mají metrologicky ověřený metr. A jaká je metodika měření. Od zrcátek? Od kola? Od nejširšáho místa vozidla? Ve vodorovině nebo v rovině vozovky? Případně jak určí rovinu vozovky?
Dále - pokud naproti stojí taky auto, Jak dokážou že tam stálo když jsem parkoval, nebo že tam nestálo jiné - užší??
Bylo by opravdu zajímavé namítnout neexistenci ověření měřidla. Principiálně je to totéž jako chybějící ověření alkotesteru.
Ta metodika měření asi není problém - v podstatě má být změřena nejmenší vzdálenost mezi stojícím vozidlem a obrubníkem na druhé straně. Takže bych to viděl něco jako "vzdálenost roviny, rovnoběžné s osou vozovky, procházející pomyslným bodem dotyku se zaparkovaným vozidlem  v nejužším místě mezi tímto vozidlem a protějším obrubníkem"? šlo by?
Pokud by stálo auto i naproti a až poté byl průjezd menší - tak to je důvod zpívat si "sviť světýlko, plápolej, tupou sílu udolej"  - myšlen tím samozřejmě SO.
IP zaznamenána

Moto007

  • Příspěvků: 223
    • Zobrazit profil

ještě jim raďte.....
IP zaznamenána

Starypes

  • Příspěvků: 117
    • Zobrazit profil

Nerikalo se driv, ze obrubnik je soucasti vozovky?
IP zaznamenána

ryuu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 308
    • Zobrazit profil

Ono je to jeste o neco vtipnejsi. Znalejsi me jiste opravi, ze si to vykladam naprosto spatne (nebo jsem prehlidnul nejaky dulezity detail mimo), ale kdyz se vhodne zkombinuje zakon o provozu na pozemnich komunikacich se zakonem o pozemnich komunikacich, tak to vychazi o neco zajimavejsi:

Citace: 361/2000
§ 25
(1) Řidič smí zastavit a stát jen
a) vpravo ve směru jízdy co nejblíže k okraji pozemní komunikace a na jednosměrné pozemní komunikaci vpravo i vlevo,

Citace: 13/1997
§ 12
(4) Pokud nejsou samostatnými místními komunikacemi, jsou součástmi místních komunikací též přilehlé chodníky, chodníky pod podloubími, veřejná parkoviště a obratiště, podchody a zařízení pro zajištění a zabezpečení přechodů pro chodce.

Takze pokud chodnik neni explicitne samostatnou komunikaci, tak je soucasti prilehle komunikace a zakon vicemene narizuje parkovat na nem (+ zaroven samozrejme explicitne zakazuje parkovani na chodniku v jinem paragrafu).
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 010
    • Zobrazit profil

A mně by zajímal třeba materiální aspekt přestupku. Komu tím ublížím? možná nějakému vohnoutovi, co se nemůže vytočit s Loganem a zavolá MP
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 753
    • Zobrazit profil

podle mě lepší, že zavolá zedníky, než aby to odřel
případně, když už to odřel, tak zedníci třeba zadokumentují, že odřel  ;)
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil

podle mě lepší, že zavolá zedníky, než aby to odřel

A oni mu pomůžou s čím? Pokud může vyjet tak ať vyjede a neřeší. Pokud nemůže vyjet tak ano, bude je muset zavolat aby ho odtáhli. Pokud odře ať zavolá státní, zedníci dopravní nehody neřeší.
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 010
    • Zobrazit profil
Re:Pozor na policisty s metrem: správně parkuje na sídlišti jen málokdo
« Odpověď #10 kdy: 01 Září 2017, 07:56:11 »

No nedávno se strhla na našem FB o tom diskuze. Hold nemá smysl cokoliv s běžnýma lidma řešit, je to marný, marný....když už, tak diskutovat fakt zde...
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:Pozor na policisty s metrem: správně parkuje na sídlišti jen málokdo
« Odpověď #11 kdy: 01 Září 2017, 08:25:13 »

Zde se ale nic nevyřeší a nic to nezmění, jenom díky tady tomu víme, že nejsme úplně sami. Zároveň ale zjistíme, že nás většina semele, kdykoliv to jenom půjde.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Pozor na policisty s metrem: správně parkuje na sídlišti jen málokdo
« Odpověď #12 kdy: 01 Září 2017, 16:12:20 »

Mě by zajímalo hlavně zda mají metrologicky ověřený metr. A jaká je metodika měření. Od zrcátek? Od kola? Od nejširšáho místa vozidla? Ve vodorovině nebo v rovině vozovky? Případně jak určí rovinu vozovky?
Na metodiku měření pravidla jsou..
a když budou mít trochu soudnosti a nebudou rozjíždět případy se zbývající šířkou 2,98 metru a podobně.. tak okecají i ten metr.
Argument je že když s neověřeným metrem naměří třebas 2,5 metru tak ta chyba není tak velká aby skutečnost byla víc než 3 metry.
A další problém.. většinou to ani změřit nemusejí.. protože z šířky auta a šířky ulice plyne že se tam to auto nemůže vejít.


Dále - pokud naproti stojí taky auto, Jak dokážou že tam stálo když jsem parkoval, nebo že tam nestálo jiné - užší??
Dají lístek na obě auta a aspoň jeden zaplatí dobrovolně.. asi by tím šlo argumentovat.. když bude auto i na druhé straně tak chtít vědět jestli dostalo lístek a jestli řidič pokutu zaplatil.. a když ano tak argumentovat že přestupek spáchalo jen jedno z aut a řidič toho druhého uznal že to byl on..
IP zaznamenána

macoch

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 301
    • Zobrazit profil
Re:Pozor na policisty s metrem: správně parkuje na sídlišti jen málokdo
« Odpověď #13 kdy: 01 Září 2017, 16:20:16 »

Proc by mel chtit vedet, jestli i druhé auto dostalo listecek či pokutu? Proste: kdyz řidič mého vozu zaparkoval, byla šířka dodržena. Resp. at organ prokáže, ze šířka dodržena nebyla.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Pozor na policisty s metrem: správně parkuje na sídlišti jen málokdo
« Odpověď #14 kdy: 01 Září 2017, 17:00:01 »

Proc by mel chtit vedet, jestli i druhé auto dostalo listecek či pokutu?

Když přestupek udělal jen jeden a ten na druhé straně uznal že to byl on tak WIN..
IP zaznamenána