30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Termín dokazování před doručením zahájení správka  (Přečteno 8108 krát)

pete237

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:Termín dokazování před doručením zahájení správka
« Odpověď #15 kdy: 14 Prosince 2022, 16:31:53 »

Lístek jsem určitě nevyhazoval, sepsal jsem ho pomocí generátoru na Frank Boldovi, který hlídá i lhůtu, kontrolou přes ni to prošlo. Fikci chápu.

Jediné, nad čím dumám, byla adresa úřadu, byly tam uvedeny dvě v rozhodnutí, jedna městského úřadu, a pak dopravní agenda měla svoji na jiné ulici. Ale snad si to předají.

Jinak jsem tam napsal jen holý základ, to co vyplivnul generátor, a pak ty dva důvody, tedy příliš krátká lhůta na jednání, a pak to co radili předchůdci, tedy že mi výzva nebyla správně doručena.
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 422
    • Zobrazit profil
Re:Termín dokazování před doručením zahájení správka
« Odpověď #16 kdy: 14 Prosince 2022, 20:30:49 »

...adresa úřadu, byly tam uvedeny dvě v rozhodnutí, jedna městského úřadu, a pak dopravní agenda měla svoji na jiné ulici.

Piště to klidně na adresu úřadu, mají tam službu, která to rozděluje.
IP zaznamenána

pete237

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:Termín dokazování před doručením zahájení správka
« Odpověď #17 kdy: 01 Ledna 2023, 15:47:50 »

Ha, tak už to dorazilo.
Úřad svoje předchozí rozhodnutí zrušil. Tím doufám, že už je to u konce, no trvalo to skoro rok. Náklady byly cca 100 kč za 2 dopisy plus práce.

Děkuji všem za rady, krásný rok 2023 přeji.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 028
    • Zobrazit profil
Re:Termín dokazování před doručením zahájení správka
« Odpověď #18 kdy: 01 Ledna 2023, 15:52:14 »

To ještě nutně nemusí být výhra. Nahrajte sem to usnesení/rozhodnutí o zrušení v anonymizované podobě.
IP zaznamenána

pete237

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:Termín dokazování před doručením zahájení správka
« Odpověď #19 kdy: 02 Ledna 2023, 00:35:12 »

Tady je.
IP zaznamenána

Eric

  • Příspěvků: 638
    • Zobrazit profil
Re:Termín dokazování před doručením zahájení správka
« Odpověď #20 kdy: 02 Ledna 2023, 09:25:08 »

Mně tam chybí reálný výsledek. Buď je na druhé straně ještě něco dalšího, nebo to je v zásadě "nerozhodnutí".
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 028
    • Zobrazit profil
Re:Termín dokazování před doručením zahájení správka
« Odpověď #21 kdy: 02 Ledna 2023, 09:34:47 »

Bylo by samozřejmě lepší, kdyby sem dal pete237 to rozhodnutí celé a ideálně i ostatní podklady (např. odvolání).

Já to chápu tak, že SO1 autoremedurou zrušil své předchozí rozhodnutí, nicméně mu nic nebrání v tom, aby nařídil nové ÚJ (tentokrát již s dodržením lhůt) a následně vydal rozhodnutí o vině.

Proto bych doporučil proti tomuto rozhodnutí (o zrušení předchozího rozhodnutí) podat odvolání (poslední den lhůty a pro začátek blanketní) a požadovat, aby SO1 vyhověl opět autoremedurou, napadené rozhodnutí zrušil a vydal nové rozhodnutí s výsledkem, že "napadené rozhodnutí se ruší a správní řízení se zastavuje". (snad to je pochopitelné, napsal jsem to asi dost kostrbatě)
IP zaznamenána

pete237

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:Termín dokazování před doručením zahájení správka
« Odpověď #22 kdy: 02 Ledna 2023, 11:15:37 »

Další text je už jenom Poučení, nad Rozhodnutím jen hlavička
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 251
    • Zobrazit profil
Re:Termín dokazování před doručením zahájení správka
« Odpověď #23 kdy: 02 Ledna 2023, 11:24:51 »

To by chtělo vidět odvolání, co jste tam požadoval. Pokud jen zrušení rozhodnutí, tak si to SO1 obhájí, odvolání plně vyhověli a mohou pokračovat ve správním řízení.

Pokud jste chtěl řízení zastavit, mělo to být v odvolání zmíněno. SO1 by samozřejmě nebyl ochoten vyhovět, ale pak by musel odvolání předat k vyřízení k SO2. Což platí i obecně, pokud je odvolání naprosto ložené a pokud chci natáhnout čas, nechat úředníky úřadovat, nechat SO1 udělat si ostudu před SO2, pak požaduju vždy i něco, co zabrání autoremeduře.
IP zaznamenána

pete237

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:Termín dokazování před doručením zahájení správka
« Odpověď #24 kdy: 02 Ledna 2023, 11:30:04 »

Dobře, ale pokud už to na začátku neproběhlo jak má, tedy nepředali Výzvu dle pravidel, co se teď může dít dál? Mohou poslat novou výzvu?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 028
    • Zobrazit profil
Re:Termín dokazování před doručením zahájení správka
« Odpověď #25 kdy: 02 Ledna 2023, 11:39:16 »

Jo to odůvodnění má jen těch 8 řádků a dál už nepokračuje? Mám za to, že v takovém případě je rozhodnutí nepřezkoumatelné, neboť z něj nevyplývá, jaké úvahy SO1 provedl. Dále není jasné, v rozporu s jakými konkrétními právními předpisy bylo původní rozhodnutí vydáno, jaké lhůty (stanovené jakým zákonem) nebyly dodrženy a jak na to vůbec přišli.

Výzvu si nechte zatím v záloze, teď je na řadě odvolání za účelem zdržování.
IP zaznamenána

pete237

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:Termín dokazování před doručením zahájení správka
« Odpověď #26 kdy: 08 Ledna 2023, 00:05:36 »

Podařilo se mi dohledat text mého odvolání proti Rozhodnutí, na jehož základě SO1 poslal. Podle poslední věty soudím, že to správní řízení zastavit nechtěl/nemohl?
Jestli proti něco mám namítnout, tak v pondělí uplyne 10 dní od doručení.

-------------------------------
Podatel: xxx / Adresát:  xxx

Odvolání proti rozhodnutí

I. —  Napadené rozhodnutí
Číslo jednací: xxxxxxx/2022
Ze dne: xx.xx
Doručeno dne: xx.xx

II. —  Předmět řízení
Z níže uvedených důvodů je podatel přesvědčen, že napadené rozhodnutí bylo vydáno v rozporu se zákonem, a proto proti němu v souladu s ustanoveními § 81 odst. 1) a § 83 odst. 1) zákona č. 500/2004 Sb., správní řád, v platném znění, řádně a včas podává toto odvolání.

III. —  Odůvodnění
Podávám odvolání proti rozhodnutí správního řízení, protože:
1.   toto správní řízení nebylo řádně vedeno - nebylo zákonně zahájeno, protože mi nebyla řádně doručena výzva k podání vysvětlení
3.   nebylo mi umožněno uplatnit má práva dokazováním, když termín pro dokazování byl stanoven na dřívější datum, než mi bylo Oznámení o zahájení řízení a předvolání k ústnímu jednání doručeno.

IV. —  Petit
Vzhledem k výše uvedenému je podatel toho názoru, že napadené je nezákonné, a navrhuje, aby nadřízený orgán podle ustanovení § 90 odst. 1 písm. a) zákona č. 500/2004 Sb., správní řád, v platném znění, zrušil napadené rozhodnutí ze dne xx.xx 2022, č.j. xxxxxxx/2022, a řízení zastavil.

Podpis
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 028
    • Zobrazit profil
Re:Termín dokazování před doručením zahájení správka
« Odpověď #27 kdy: 08 Ledna 2023, 00:12:54 »

Tak to máme další důvod nezákonnosti onoho rozhodnutí. SO může rozhodnutí zrušit autoremedurou dle § 87 SprŘ pouze pokud plně vyhoví odvolání. Vy jste požadoval rovněž zastavení řízení a SO tak neučinil.
IP zaznamenána

pete237

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:Termín dokazování před doručením zahájení správka
« Odpověď #28 kdy: 08 Ledna 2023, 00:22:00 »

Dobře, díky.

Ale pokud je toto řekněme procesní chyba (?), má cenu se proti ní odvolávat teď, nebo si nechat to odvolání na později, až uplyne nějaký čas zase?

BTW. jaký je termín, nebo odkdy se a na jak dlouho počítá promlčení řízení? Nebo se to může táhnout neomezeně dlouho? Takhle daleko jsem se ještě nikdy nedostal.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 028
    • Zobrazit profil
Re:Termín dokazování před doručením zahájení správka
« Odpověď #29 kdy: 08 Ledna 2023, 00:31:55 »

Odvolání určitě včas podejte, máte 15 dnů od doručení. Je dobré využívat lhůt.

Promlčeno bude rok po doručení příkazu (čímž bylo zahájeno řízení), pokud do té doby nebude vydáno nové rozhodnutí o vině. Toho chceme docílit, proto je vhodné podat odvolání (pro začátek blanketní a nejprve jen obyčejným e-mailem). Pokud do onoho výročí stihnou vydat nové rozhodnutí o vině, restartuje se promlčecí lhůta a poběží další rok. Úplný deadline je 3 roky od přestupku.

IP zaznamenána