30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Situace na silnici - výjezd přes obrubník  (Přečteno 2745 krát)

hartom

  • Příspěvků: 112
    • Zobrazit profil
Situace na silnici - výjezd přes obrubník
« kdy: 04 Ledna 2020, 21:31:21 »

Zdravím, zkusím se zde zeptat na váš názor ohledně situace v našem městě. U výjezdu z parkoviště u Lidlu je obrubník, stejně tak je na protější straně u výjezdu z benzínky. Můj názor je že pokud jsem vozidlo ve výhledu, autům zprava přednost nedávám protože ten obrubník z toho dělá "mimopozemní komunikaci" nebo jak to nazvat, stejně jak kdyby se jednalo od výjezd ze dvora např.. Je to tak? Z druhé strany z benzínky je i značka dej přednost v jízdě, předpokládám jen pro ujištění.

Zde je na toto místo odkaz - https://mapy.cz/zakladni?x=12.9417408&y=50.3117393&z=19&pano=1&pid=41837148&yaw=4.461&fov=1.257&pitch=0.252
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 869
    • Zobrazit profil
Re:Situace na silnici - výjezd přes obrubník
« Odpověď #1 kdy: 05 Ledna 2020, 12:23:17 »

Já osobně z výhledu přijíždím do křižovatky bez značení. To znamená přednost zprava. Nehodlám se následně soudit s nejistým výsledkem. Pokud tam nejsou červené patníky, kdo ví jak je to zapsané v pasportu silnic...
IP zaznamenána

honza16

  • Příspěvků: 51
    • Zobrazit profil
Re:Situace na silnici - výjezd přes obrubník
« Odpověď #2 kdy: 05 Ledna 2020, 19:27:04 »

Vyhláška č.104/1997, která provádí silniční zákon v § 1, odst. 2) uvádí: Křižovatkou není úrovňové připojení

a) polní nebo lesní cesty,

b) účelové komunikace, která není veřejně přístupná,

c) zastávky osobní linkové dopravy, čerpací stanice pohonných hmot, motelu, motorestu, parkoviště, odpočívky apod.,

d) sousední nemovitosti na silnici nebo na místní komunikaci.
.

Na základě tohoto soudím, že výjezd z parkoviště nemůže být křižovatkou, a tudíž se nemohou použít pravidla pro jízdu křižovatkou.
IP zaznamenána

hartom

  • Příspěvků: 112
    • Zobrazit profil
Re:Situace na silnici - výjezd přes obrubník
« Odpověď #3 kdy: 06 Ledna 2020, 13:18:08 »

No ale nemusela by tam být na začátku cedule Parkoviště - IP 11a? Ta tam totiž není.
IP zaznamenána

Moto007

  • Příspěvků: 223
    • Zobrazit profil
Re:Situace na silnici - výjezd přes obrubník
« Odpověď #4 kdy: 06 Ledna 2020, 17:53:12 »

Já to beru jako místo ležící mimo pozemní komunikaci, čili jedu po hlavní.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Situace na silnici - výjezd přes obrubník
« Odpověď #5 kdy: 09 Ledna 2020, 20:21:42 »

No ale nemusela by tam být na začátku cedule Parkoviště - IP 11a? Ta tam totiž není.

Zákon asi neříká (aspoň jsem to nenašel) že by každé parkoviště muselo být označené tou značkou..
já myslím že z provedení je jednoznačné že je to místo mimo pozemní komunikaci.
IP zaznamenána

Jenyk

  • Příspěvků: 687
    • Zobrazit profil
Re:Situace na silnici - výjezd přes obrubník
« Odpověď #6 kdy: 09 Ledna 2020, 20:27:24 »

Já bych si dával majzla, aby mi tam zpráva někdo nevjel. Je to typické místo, které po ťukanci přímo volá.
IP zaznamenána