30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?[ Předjetí policejního auta - prosba o radu  (Přečteno 8273 krát)

kozel

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
[?[ Předjetí policejního auta - prosba o radu
« kdy: 06 Listopadu 2016, 15:41:49 »

Zdravím, dojel jsem dnes policejní octavii, která vypadala jako civilní auto. Jel  jsem za ní +- 90 km/h. Na přehledné rovině jsme  ji předjel, po dokončení manévru (a zjištění, že  to je policejní  auto) jsem opět zpomalil na 90 km/h. Nicméně mě v první vesnici zastavili  s odůvodněním, že když jedou oni 90-kou, nemám  je co předjíždět a že mi údajně naměřili 106 km/h.

S přestupkem jsem nesouhlasil, poslal jsem  to do správního řízení, nic nepodepsal. Nicméně nyní jsem již "bezradný". Nemám zkušenosti a upřímně ani čas  pročítat hodiny a dny fóra.

Proto prosím, byl by tu někdo ochotný tento případ převzít a vyřešit? Samořejmě zaplatím váš  čas a úsilí. Případně zda máte odkaz na nějakého právníka či  instituci typu "pojištění na pokuty", která funguje.

Děkuju

JK
« Poslední změna: 08 Listopadu 2016, 14:59:35 od kozel »
IP zaznamenána

NeviemCo

  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil
Re:Předjetí policejního auta - prosba o radu
« Odpověď #2 kdy: 06 Listopadu 2016, 16:44:41 »

Zdravím, dojel jsem dnes policejní octavii, která vypadala jako civilní auto. Jel  jsem za ní +- 90 km/h. Na přehledné rovině jsme  ji předjel, po dokončení manévru (a zjištění, že  to je policejní  auto) jsem opět zpomalil na 90 km/h. Nicméně mě v první vesnici zastavili  s odůvodněním, že když jedou oni 90-kou, nemám  je co předjíždět a že mi údajně naměřili 106 km/h.

S přestupkem jsem nesouhlasil, poslal jsem  to do správního řízení, nic nepodepsal. Nicméně nyní jsem již "bezradný". Nemám zkušenosti a upřímně ani čas  pročítat hodiny a dny fóra.

Proto prosím, byl by tu někdo ochotný tento případ převzít a vyřešit? Samořejmě zaplatím váš  čas a úsilí. Případně zda máte odkaz na nějakého právníka či  instituci typu "pojištění na pokuty", která funguje.

Děkuju

JK


A opravdu měřili Vaši rychlolst? Já jsem předjel PČR vícekrát, zastavili mě za poslední 4 roky 2 x a že prý mi "naměřili"... no nenaměřili, neb vůbec neměřili.


« Poslední změna: 08 Listopadu 2016, 15:53:46 od kdo »
IP zaznamenána

kozel

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Předjetí policejního auta - prosba o radu
« Odpověď #3 kdy: 06 Listopadu 2016, 16:53:55 »

Zdravím, dojel jsem dnes policejní octavii, která vypadala jako civilní auto. Jel  jsem za ní +- 90 km/h. Na přehledné rovině jsme  ji předjel, po dokončení manévru (a zjištění, že  to je policejní  auto) jsem opět zpomalil na 90 km/h. Nicméně mě v první vesnici zastavili  s odůvodněním, že když jedou oni 90-kou, nemám  je co předjíždět a že mi údajně naměřili 106 km/h.

S přestupkem jsem nesouhlasil, poslal jsem  to do správního řízení, nic nepodepsal. Nicméně nyní jsem již "bezradný". Nemám zkušenosti a upřímně ani čas  pročítat hodiny a dny fóra.

Proto prosím, byl by tu někdo ochotný tento případ převzít a vyřešit? Samořejmě zaplatím váš  čas a úsilí. Případně zda máte odkaz na nějakého právníka či  instituci typu "pojištění na pokuty", která funguje.

Děkuju

JK


A opravdu měřili Vaši rychlolst? Já jsem předjel PČR vícekrát, zastavili mě za poslední 4 roky 2 x a že prý mi "naměřili"... no nenaměřili, neb vůbec neměřili.

No říkali to...důkaz jsem neviděl. Uvidíme, zda mi příjde nějaké předvolání. Když jsem se  jich ptal, kolik bych měl  zaplatit, chtěli  1 000 Kč s tím,  že to mají vše natočené. Tak jsem je poslal do ***
« Poslední změna: 08 Listopadu 2016, 15:54:23 od kdo »
IP zaznamenána

kozel

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána

Jenyk

  • Příspěvků: 687
    • Zobrazit profil
Re:Předjetí policejního auta - prosba o radu
« Odpověď #5 kdy: 06 Listopadu 2016, 18:38:09 »

Uvedení mailu v této podobě je buď extrémní statečnost, nebo hloupost.
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil
Re:Předjetí policejního auta - prosba o radu
« Odpověď #6 kdy: 06 Listopadu 2016, 20:16:25 »

https://www.30kmh.cz/index.php?topic=1704.0

Děkuju, poslal jsem poptávku.

Zdá se mi to býti dosti předčasné. Vyčkejte, zda vůbec něco přijde.... PČR mohla blafovat, neměřili/neměli čím měřit a chtěli vybrat litr za smyšlený přestupek. Pokud Vás úřad obešle, pak máte dost a dost času k dalšímu postupu.

Na mně loni v lednu PČR zkoušela napasovat (poté, co jsem odmítnul výpalné za prostý speeding) § 125c 1f 7, tvrdili, že mají natočené mé předjetí několika aut z pravé strany a že pokud nezaplatím na místě, pak to bude ztráta papírů na 6-12 měsíců, 7 bodů a pokuta až 10 litrů. Jenže howno, neměli na kameře vůbec nic, pls 125c 1f 7 se na to stejně nevztahoval.
« Poslední změna: 06 Listopadu 2016, 20:30:30 od Otto »
IP zaznamenána

kozel

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Předjetí policejního auta - prosba o radu
« Odpověď #7 kdy: 06 Listopadu 2016, 20:47:11 »

Uvedení mailu v této podobě je buď extrémní statečnost, nebo hloupost.

Nemám důvod být v anonymitě.... Navíc viz výše jsem  nic hrozného nespáchal, nepřejel jsem  matku s kočárkem či někoho z národnostní menšiny.
IP zaznamenána

kozel

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Předjetí policejního auta - prosba o radu
« Odpověď #8 kdy: 06 Listopadu 2016, 20:50:17 »

https://www.30kmh.cz/index.php?topic=1704.0

Děkuju, poslal jsem poptávku.

Zdá se mi to býti dosti předčasné. Vyčkejte, zda vůbec něco přijde.... PČR mohla blafovat, neměřili/neměli čím měřit a chtěli vybrat litr za smyšlený přestupek. Pokud Vás úřad obešle, pak máte dost a dost času k dalšímu postupu.

Na mně loni v lednu PČR zkoušela napasovat (poté, co jsem odmítnul výpalné za prostý speeding) § 125c 1f 7, tvrdili, že mají natočené mé předjetí několika aut z pravé strany a že pokud nezaplatím na místě, pak to bude ztráta papírů na 6-12 měsíců, 7 bodů a pokuta až 10 litrů. Jenže howno, neměli na kameře vůbec nic, pls 125c 1f 7 se na to stejně nevztahoval.

Souhlasím s Vámi, určitě to začnu řešit v momentě, až budu mít v ruce  předvolání. Ale chci být připraven a mít alternativy.
IP zaznamenána

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:Předjetí policejního auta - prosba o radu
« Odpověď #9 kdy: 07 Listopadu 2016, 09:26:13 »

Pokud nemáte čas na studování fora a samouku, pak je nezaplatim.cz určitě ideální varianta ;)
IP zaznamenána

frantisek

  • Administrator
  • *****
  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
    • OSBID o.s.
Re:Předjetí policejního auta - prosba o radu
« Odpověď #10 kdy: 08 Listopadu 2016, 08:06:30 »

Uvedení mailu v této podobě je buď extrémní statečnost, nebo hloupost.

Nemám důvod být v anonymitě.... Navíc viz výše jsem  nic hrozného nespáchal, nepřejel jsem  matku s kočárkem či někoho z národnostní menšiny.

Zkuste si představit, jak se budete tvářit, až se ve spise k Vašemu ne-přestupku objeví screen Vašeho příspěvku a bude u nej věta "...jak je úřadu z jeho činnosti známo, na internetovém fóru http://www.30kmh.cz se se scházejí silniční piráti a vzájemně si tu radí, jak mařit práci správních orgánů, provedl správní orgán kontrolu a na předmětném fóru nalezl dotaz s uvedením mailové adresy a podle obsahu dotazu a popsané situace dovozuje, že se jedná o dotaz který položil podezřelý. Protože součástí dotazu je popis situace, ve které se podezřelý ke přestupku doznává a hledá radu, jak se vyhnout postihu ....."

Nejen pro tazatele: ta červená věta v záhlaví fóra tu není pro srandu. Hemží se to tu fízlama a úřednickou svoločí!

IP zaznamenána
www.osbid.cz - s autem svobodně a bezpečně
frantisek@osbid.cz
t: 602392900 - ale jen když je to fakt nutné ;)

kozel

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Předjetí policejního auta - prosba o radu
« Odpověď #11 kdy: 08 Listopadu 2016, 15:07:04 »

Uvedení mailu v této podobě je buď extrémní statečnost, nebo hloupost.

Nemám důvod být v anonymitě.... Navíc viz výše jsem  nic hrozného nespáchal, nepřejel jsem  matku s kočárkem či někoho z národnostní menšiny.

Zkuste si představit, jak se budete tvářit, až se ve spise k Vašemu ne-přestupku objeví screen Vašeho příspěvku a bude u nej věta "...jak je úřadu z jeho činnosti známo, na internetovém fóru http://www.30kmh.cz se se scházejí silniční piráti a vzájemně si tu radí, jak mařit práci správních orgánů, provedl správní orgán kontrolu a na předmětném fóru nalezl dotaz s uvedením mailové adresy a podle obsahu dotazu a popsané situace dovozuje, že se jedná o dotaz který položil podezřelý. Protože součástí dotazu je popis situace, ve které se podezřelý ke přestupku doznává a hledá radu, jak se vyhnout postihu ....."

Nejen pro tazatele: ta červená věta v záhlaví fóra tu není pro srandu. Hemží se to tu fízlama a úřednickou svoločí!

Zdravím, mail jsem odstranil, aby teda "nedráždil". A omlouvám se.

Jen dodám, že popis situace přece není žádné doznání!

IP zaznamenána

mosquitoe

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 447
    • Zobrazit profil
Re:Předjetí policejního auta - prosba o radu
« Odpověď #12 kdy: 08 Listopadu 2016, 15:41:15 »

Jen dodám, že popis situace přece není žádné doznání!

Tento druh munice úředníkům zásadně nedáváme. Vše, co řeknete, může být (a taky bude) použito proti vám.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Předjetí policejního auta - prosba o radu
« Odpověď #13 kdy: 08 Listopadu 2016, 16:28:58 »

Jen dodám, že popis situace přece není žádné doznání!

A ani radit se s někým o strategii obhajoby není nic špatného.

Ale vysvětlujte to úředníkům..
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Předjetí policejního auta - prosba o radu
« Odpověď #14 kdy: 10 Listopadu 2016, 11:36:36 »

Tak vždycky je dobré trochu změnit jména, datumy, čas a místo pro zmatení nepřítele  ;)
IP zaznamenána