30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] 100 Km/h v obci na 50 km/h  (Přečteno 13103 krát)

DewoneCZek

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
[?] 100 Km/h v obci na 50 km/h
« kdy: 02 Května 2016, 21:22:00 »

Zdravím všechny zdejší uživatele,

předem se omlouvám za založení tématu, ale snad jsem se tolik ne provinil. Dnes ráno při pospíchal o na jednání s klientem - jsem hypoteční poradce. Jsem byl změřen městskou policii přenosným radarem - na měřeno 100 Km/h na 50 km/h. Nic jsem nepodepsal, nevyjádřil se. Mám 5 bodů za červenou z loňska 8/2015 jinak jsem normální řidič. Můžete mi prosím někdo doporučit postup - auto je můj živit Eliška a bez něj jsem bezdomovec, jak dál.  Všem děkuji za rady a tipy a ostatním se omlouvám, pokud jsem je svým dotazem jakkoliv iritoval. Děkuji Hříšník
IP zaznamenána

DewoneCZek

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:100 Km/h v obci na 50 km/h
« Odpověď #1 kdy: 02 Května 2016, 21:24:18 »

Ta predikce slov na mobilu je šílená. :-(
IP zaznamenána

msk

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil
Re:100 Km/h v obci na 50 km/h
« Odpověď #2 kdy: 02 Května 2016, 21:36:24 »

Klasicky postup, cakat co pride, nascanovat, anonymizovat, vlozit sem. Osobne som dotiahol 71 na 50 do uspesnej prekluzie, ale bol to este rok, takze tu sa bude musiet hrat na inu strunu...
IP zaznamenána
automaticky mi tykaj

DewoneCZek

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:100 Km/h v obci na 50 km/h
« Odpověď #3 kdy: 02 Května 2016, 21:46:06 »

Díky za reakci. Jen jsem se chtěl zeptat, zda můžu do té doby něco udělat  ( než mi to dorazi), čím bych si mohl pomoci. Předpokládám, že jako velká ryba (o více jak 40 Km/h v obci) budu pro městské capky zajímavý. 

1. Přes právníky zdržovat 1 rok.
2. Přiznat, sklopit a doufat v 6 měsíců a po půlce navrátil?

Diky všem za rady a tipy!!!
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 312
    • Zobrazit profil
Re:100 Km/h v obci na 50 km/h
« Odpověď #4 kdy: 02 Května 2016, 21:54:27 »

Počkejte, až něco přijde z úřadu, MP ignorujte, dopisy od nich házejte do kotle/skartovačky. Do té doby nemá smysl nic podnikat. Až věc bude na úřadě, získejte spis. Pak se uvidí, co dál, v mezičase se uveďte do klidu.

Prekluze je 2 roky, plus do 1 roka od zahájení řízení musí úřad vydat aspoň prvostupňové (nepravomocné) rozhodnutí. Zdržování rozhodně není hra na jistotu, ale není to ani bez šance a nic se tím nezkazí.
IP zaznamenána

DewoneCZek

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:100 Km/h v obci na 50 km/h
« Odpověď #5 kdy: 02 Května 2016, 22:02:56 »

Moc díky za reakci. Měl jsem za to, že pokud do roka od spáchání neni pravomocny rozsudek - jsem z toho venku.

Uvidím tedy, až mi přijde něco z magistrátu - nemám datovku - je lepší zařídit?

Má smysl se obrátit na nějakou společnost zabývající se řešením těchto deliktu?

Diky za Vaš čas.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:100 Km/h v obci na 50 km/h
« Odpověď #6 kdy: 02 Května 2016, 22:03:26 »

Jak píše hh, zatím klídek.
Perspektivně - jde Vám o hodně a auto Vás živí, zvažte případně alternativu profesionálním komerčním zastupováním nezaplatim.cz, pokud se necítíte na obranu svépomocí. Teoreticky hrozí § 125c/1f) 2. (5 000–10 000 Kč pokuta, 6 měsíců – 1 rok ŘP do čistírny)
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 312
    • Zobrazit profil
Re:100 Km/h v obci na 50 km/h
« Odpověď #7 kdy: 02 Května 2016, 22:20:30 »

Moc díky za reakci. Měl jsem za to, že pokud do roka od spáchání neni pravomocny rozsudek - jsem z toho venku.
Tohle od loňského listopadu "opravili" na 2 roky.

Citace
Uvidím tedy, až mi přijde něco z magistrátu - nemám datovku - je lepší zařídit?
Určitě ne hned. Jeden z triků je datovku zařídit až někdy v průběhu řízení (např. před vydáním rozhodnutí o odvolání) a doufat, že SO bude líný a neprovede lustraci DS před každým odesláním, takže to zásadní rozhodnutí pošle poštou. U věcí se zákazem se to ale trochu komplikuje tím, že stav, kdy si úřad chybně myslí, že rozhodnutí je pravomocné, se obvykle poměrně brzy projeví (zákaz je zaznamenán do RŘ a hrozí problémy i při rutinní kontrole, úřad začne toužit po vašem ŘP, ...).

Citace
Má smysl se obrátit na nějakou společnost zabývající se řešením těchto deliktu?
Na tuto otázku jste si odpověděl sám tím konstatováním o existenční závislosti na řízení. Vybírejte ale pečlivě - velká část těch projektů na záchranu ŘP jsou buď čistí podvodníci (oberou vás o peníze a samotný případ zhorší), nebo poloviční podvodníci (oberou vás o peníze a v případu vykonají jen nějaké standardizované obstrukce). Těch, kdo se s potřebnou pečlivostní a know-how individuálně věnují dané kauze, je jak šafránu. Totéž platí o advokátech - hledejte někoho, kdo se dopravním přestupkům věnuje, má-li někdo všeobecnou praxi a toto pravidelně nedělá, nebudou jeho šance nijak skvělé a pokud bude účtovat v hodinovce, tak vás navíc přijde o to dráž, až mu budete dotovat čas strávený čtením např. 30kmh.cz :)
IP zaznamenána

DewoneCZek

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:100 Km/h v obci na 50 km/h
« Odpověď #8 kdy: 03 Května 2016, 07:11:15 »

Dekui všem za cenné rady. Určitě chci využít možnosti komerčního zastupování..

Máte prosím někdo zkušenosti, případně můžete někdo poradit/dát doporučení?

Diky všem!!
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:100 Km/h v obci na 50 km/h
« Odpověď #9 kdy: 03 Května 2016, 08:43:31 »

Založte si datovku.
1. ušetříte za odesílání pošty
2. dává to určitou šanci, že úřad pohnojí doručování.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 312
    • Zobrazit profil
Re:100 Km/h v obci na 50 km/h
« Odpověď #10 kdy: 03 Května 2016, 08:46:39 »

opas: Mlho, vždyť o tom už dobrou čtvrthodinu ...

https://www.30kmh.cz/index.php?topic=2943.msg28273#msg28273
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:100 Km/h v obci na 50 km/h
« Odpověď #11 kdy: 03 Května 2016, 08:48:25 »

mea culpa... Pardon.
IP zaznamenána

DewoneCZek

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:100 Km/h v obci na 50 km/h
« Odpověď #12 kdy: 03 Května 2016, 09:02:42 »

Díky.
Založení DS je maličkost. Chci Vas ještě požádat o subjektivní názor.

1. Komerční zastupování- jaká firma+zkusenosti/doporučení

2. Přiznat barvu, doufat v zákaz na 6 měsíců a po 3 RP zpátky.  - poslední řešení.


Díky za názor všech.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 312
    • Zobrazit profil
Re:100 Km/h v obci na 50 km/h
« Odpověď #13 kdy: 03 Května 2016, 09:18:44 »

ad 1) nezaplatim.cz by mělo být OK, je personálně propojeno s jedním ze zakladatelů tohoto fóra

ad 2) Pitomost, jestli máte slušnou historii a samotné okolnosti toho přestupku nejsou nějak problematické (maminky v poslední vteřině uhýbají s kočárkem), tak dostanete minimální sazbu zákazu automaticky (překročení je blízko spodní hranice daného pásma). Když nic jiného, tak zdržováním aspoň do srpna v mezičase dojde k odečtu 4 bodů za tu červenou (takže i po případné prohře bude bodové konto vypadat o dost lépe než v případě okamžité kapitulace).
IP zaznamenána

awake

  • Příspěvků: 59
    • Zobrazit profil
Re:100 Km/h v obci na 50 km/h
« Odpověď #14 kdy: 03 Května 2016, 09:53:33 »

Já bych zatim nic neřešil, ani zastupování. To bych si nechal až do správního řízení - zvolíte si zástupce a ten bude potřebovat čas na prostudování spisu, aspoň se to kdyžtak zase trochu zdrží.
IP zaznamenána