30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Policistu při zastavování nabralo auto na kapotu. Skončil v příkopu  (Přečteno 2087 krát)

KWB

  • Příspěvků: 48
    • Zobrazit profil

Sice nevím přesně, co to je za úsek, ale vypadá to jako nějaká "rychlostní silnice". To je taky nápad stopovat auta v takovém místě. Ani není vidět, že by tam bylo vůbec místo, kde se dá bezpečně zastavit. Borec zazmatkoval, auto při brzdění cuklo a už letělo na pomahače... Ale asi fízli mají zocelený lidi, když už je panáček zpátky ve službě  ;D

Něco podobného se mi stalo včera... Pouze 3 vojáčci a jeden z nich skočil před auto předemnou a mával, jak kdyby vzýval Bohy  :D Tak jsem na to dupl (naštěstí jen tempomat 50) a zastavil jsem. Ale stejně jsem musel přicouvnout za auto, které zastavili předemnou. Pak cosi mrčel, proč jsem tak hnal. Na to jsem mu odpověděl, kde má aspoň plácačku. Zastavoval nás totiž jen máváním rukama :D Musí ji mít i voják, pokud chce stopnout auto ?

IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil

Viz § 79 ZPPP
Osoby uvedené v odst.1 dávají znamení k zastavení vozidla vztyčenou paží nebo zastavovacím terčem a za snížené viditelnosti červeným světlem, kterým pohybují v horním půlkruhu. Z jedoucího vozidla dávají toto znamení kýváním paže nahoru a dolů nebo vysunutým zastavovacím terčem. 
IP zaznamenána

rutak11

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil

Sice nevím přesně, co to je za úsek, ale vypadá to jako nějaká "rychlostní silnice". To je taky nápad stopovat auta v takovém místě. Ani není vidět, že by tam bylo vůbec místo, kde se dá bezpečně zastavit.
Je to I/3 mezi Prahou a Benešovem, jezdím tam pravidelně. Úplně debilní místo, dvoupruh, kde se běžně jezdí a předjíždí silně nepředpisově, navíc za mírnou pravotočivou zatáčkou s horizontem...zastavit se tam bezpečně nedá vůbec.
IP zaznamenána

KWB

  • Příspěvků: 48
    • Zobrazit profil

Viz § 79 ZPPP
Osoby uvedené v odst.1 dávají znamení k zastavení vozidla vztyčenou paží nebo zastavovacím terčem a za snížené viditelnosti červeným světlem, kterým pohybují v horním půlkruhu. Z jedoucího vozidla dávají toto znamení kýváním paže nahoru a dolů nebo vysunutým zastavovacím terčem.

Tak tohle nebyla ani jedno :D Prostě vzýval Bohy... Škoda, že nemám onboard kameru ::)
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil

Tak v tom případě by ale řidič zastavovat neměl.
IP zaznamenána