30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Na D5 zemřel člověk kvůli umělému omezení provozu  (Přečteno 4699 krát)

am6

  • Příspěvků: 224
    • Zobrazit profil
Na D5 zemřel člověk kvůli umělému omezení provozu
« kdy: 04 Září 2017, 17:27:38 »

http://plzen.idnes.cz/dopravni-nehoda-dalnice-d5-0yt-/plzen-zpravy.aspx?c=A170904_134151_plzen-zpravy_vb

Asi hodinu před tou nehodou jsem tudy projížděl, zase česká klasika: Kvůli obnovování krajní bílé čáry vlevo uzavřeli celý levý pruh. Ano v pondělí v plném provozu. Jako by nestačilo dát ty kužely 20cm od té zasychající čáry (místo doprostřed) a dát značku že do levého pruhu smí třeba vozidla max do šírky 2,2m. Případně to dělat v noci. Tím vytvořili zcela zbytečně několikakilometrovou kolonu (do které zřejmě ten člověk vletěl) + pachové místo řízení provozu tam chytali lidi co to brali odstavným pruhem nebo tím "uzavřeným", sami přitom tím "uzavřeným" pruhem jezdili. Za délku a tvoření kolony mimo jiné mohla i neschopnost řidičů používat ZIP. Jako jeden z mála jsem se o to na začátku zúžení pokusil, nicméně dva debilové kolem mě nejdřív s výrazem "naser si" projeli, až třetí vytvořil mezeru.

Článek o tomto samozřejmě mlčí a udržuje ve čtenářích pocit "rychlost zabíjí, pyráty je potřeba řádně pokutovat".
« Poslední změna: 04 Září 2017, 17:30:19 od am6 »
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Na D5 zemřel člověk kvůli umělému omezení provozu
« Odpověď #1 kdy: 04 Září 2017, 18:11:49 »

No tak kdyby dali "ty kužely 20cm od té zasychající čáry (místo doprostřed) a dát značku že do levého pruhu smí třeba vozidla max do šírky 2,2m" tak by zařval akorát nějakej ten chudák co tam čmárá tu nekvalitní barvu která zachvilku zase vybledne. Tohle mají dělat v noci ale jim je to ukradený, ať si klidně čekaj všichni hodinu a půl v koloně.
IP zaznamenána

Moto007

  • Příspěvků: 223
    • Zobrazit profil
Re:Na D5 zemřel člověk kvůli umělému omezení provozu
« Odpověď #2 kdy: 04 Září 2017, 18:37:06 »

Pokud bude jediným kritériem cena, tak se v to v noci nikdy dělat nebude.
IP zaznamenána

am6

  • Příspěvků: 224
    • Zobrazit profil
Re:Na D5 zemřel člověk kvůli umělému omezení provozu
« Odpověď #3 kdy: 04 Září 2017, 18:38:15 »

Jenže ten pruh dálnice byl zavřený ještě X km za tím chudákem co to tam čmárá. Když sekají trávu, taky kvůli tomu nezavřou pruh na X km dálnice. Prostě za tím pracovním autem jede ještě jedno auto se značkou omezením rychlosti a blikající šipkou vpravo. Na dálnici to udělá mnohem menší chaos než co jsem viděl dnes.

EDIT: X km v tomto případě znamenalo nejméně od sjezdu na Rokycany (ještě trochu před) do sjezdu Ejpovice, tam jsem auto s barvou potkal. Kam až jim vystačila barva/kužely, a tedy kolik km dálnice stihli omezit, netuším.
« Poslední změna: 04 Září 2017, 18:49:38 od am6 »
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Na D5 zemřel člověk kvůli umělému omezení provozu
« Odpověď #4 kdy: 04 Září 2017, 19:13:25 »

Když sekají trávu, taky kvůli tomu nezavřou pruh na X km dálnice.

V DE běžně, v ČR běhaj jak debilové bez vest kolem silnice. Dnes v DE taky malovali čáru, uzavřen taky celej pruh. Kolona nikde. Ráno byla kolona kvůli nehodě v DE, všichni ... VŠICHNI!!! použili při brždění výstražná světla. Zip před překážkou probíhal taky běžně ... když neprobíhá a za volantem není mladá holka tak si přednost vynutím, vždy ok.

Nerad to říkám, ale ten člověk neumřel protože probíhala práce na silnici, ale protože nečuměl na situaci před sebou. A taky protože ta deformační traverza (nebo jak se to jmenuje) co má ten kamion na konci návěsu moc nefungovala jako bezpečnostní prvek.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

am6

  • Příspěvků: 224
    • Zobrazit profil
Re:Na D5 zemřel člověk kvůli umělému omezení provozu
« Odpověď #5 kdy: 04 Září 2017, 19:32:02 »

Přesnou příčinu úmrtí samozřejmě můžeme jen spekulovat. Nicméně čím méně překážek na té dálnici bude tím ten provoz bude plynulejší a bezpečnější.

K té dálnici v DE, záleží jak hodně je frekventovaná a troufám si odhadnout, že tam asi pachové nezneužívali situace.

Prostě mi to tady přišlo totálně nezvládnuté a pak tahle nehoda ...
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Na D5 zemřel člověk kvůli umělému omezení provozu
« Odpověď #6 kdy: 04 Září 2017, 19:44:20 »

K té dálnici v DE, záleží jak hodně je frekventovaná a troufám si odhadnout, že tam asi pachové nezneužívali situace.

Frekventovaná je dost a ne, situaci nezneužival nikdo, to je doména té naší policie.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Na D5 zemřel člověk kvůli umělému omezení provozu
« Odpověď #7 kdy: 04 Září 2017, 20:03:35 »

Jeden obdivovatel skopčáků a propagátor všeho skvělého z říše už tu byl, nebuďte další  ;)
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Na D5 zemřel člověk kvůli umělému omezení provozu
« Odpověď #8 kdy: 04 Září 2017, 20:51:13 »

Jeden obdivovatel skopčáků a propagátor všeho skvělého z říše už tu byl, nebuďte další  ;)

Já obdivuju Japonsko.  :-*
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 754
    • Zobrazit profil
Re:Na D5 zemřel člověk kvůli umělému omezení provozu
« Odpověď #9 kdy: 04 Září 2017, 22:22:41 »

logické by bylo přesunout dopravní proud v původním uspořádání 2+2 do odstavného a pravého
ovšem když tuhle značku použili nedávno na D11, tak debil v pravém neuhnul a rychlík v levém měl co dělat
když jsem je oba podjel odstavným tak se debil tvářil jako kretén a stejně neuhnul....
IP zaznamenána

Nordkapp

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Na D5 zemřel člověk kvůli umělému omezení provozu
« Odpověď #10 kdy: 09 Září 2017, 00:47:02 »

S malováním čar na dálnici mám jednu zkušenost z Rakouska. Jel jsem po A1 od Linze na Salzburg a vždy v mimoúrovňový křižovatce byla čerstvě namalovaná přerušovaná čára mezi připojovacím a průběžným pruhem. Na čáře byly položený kužely tak 20 cm vysoký, jak z hračkárny. Kromě nich žádný značení. Samozřejmě na další křižovatce byly rozházený po celý dálnici, takže jsem jeden vzal přímo prostředkem auta, div jsem neurval kryt pod motorem. Příště bych si radši vystál stau a místo projel jedním pruhem...
IP zaznamenána