30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.

Příspěvky - jkraus222

Stran: 1 ... 57 58 [59] 60 61 ... 65
871
zajímal by mě i váš názor na řešení "smírem", které mi doporučuje jeden policista
To se rovná spoléhat na to, že narazíte na "hodného úředníka", tzn. vložit svůj osud do rukou náhody. Osobně bych nikdy nesázel na spoléhání na něco, co sám nemůžu nijak ovlivnit. Navíc tady z jejich strany nevidím důvod jít do nějakého "smíru". Budou to považovat za jednoznačně dokázané, za možnost udělat si snadnou čárku do statistik a zbavit se "nebezpečného piráta silnic". Je to jako hodit si kostkou a doufat, že padne šestka.

872
Každopádně souhlasím s tím, že řešit až poslední přestupek, kdy už je v ohrožení řidičák a nikoliv každý přestupek, je taky zásadní problém.

To je stejně jedno vzhledem k tomu, že za zde probíraný přestupek je to o papíry rovnou.
V tomhle konkrétním případě ano, ale obecně ledaskdo nějaké body sem nebo tam neřeší (typicky ten, kdo nemusí řešit ani výši pokuty a nestojí mu zato se s tím patlat) a když jich je 9 nebo 10 a hrozí ztráta řidičáku, tak najednou teprve vehementně začne řešit poslední přestupek, když už je po krk ve sračkách. Přitom by k tomu třeba vůbec nemuselo dojít.

873
Onehdá D-F postoval celkem zásadní rozsudek NSS kde je jasně řečeno, že samotné oznámení nemá žádnou váhu, je toliko informační a vodítko orgánu k tomu, jak dále postupovat, na co se ptát atd., tudíž šance je. Nicméně ne hned tak, protože ouřadníci to stejně rádi ignorují a zahrnují oznámení mezi důkazní materiály.
To ale spíš vidím až na odvolačku, nebo v horším případě na soud. Samozřejmě i tady v té výpovědi (na jejíž rozpory se podle zmíněného judikátu může správní orgán dotazovat a chtít je vysvětlit) se dá kličkovat - řekl, že zrychlil, aby předjel, ale neřekl na kolik, tak bych tvrdil např. tachometrových 145  :D Ale spíš se budou muset nasadit všechny páky včetně průtahů, zmocněnců, milionu důkazních návrhů apod. A zacílit především na případné odvolání, kde se vždy dají najít nějaké procesní vady, rozpory s judikaturou atd.

Každopádně souhlasím s tím, že řešit až poslední přestupek, kdy už je v ohrožení řidičák a nikoliv každý přestupek, je taky zásadní problém.

874
Jízda na červenou, pásy, světla / Re:Pásy+světla
« kdy: 12 Listopadu 2013, 11:40:06 »
Což nemá žádnou oporou v ničem, naopak, případů, kdy si opicajti vymýšleli a lhali je (zdokumentováno) stále víc, stále víc se mluví o čárkovém systému a nakonec, jednou už to u soudu rozstřeleno bylo. Neříkám, že to je jasná věc, ale šance tu je.
Obviněný má zjevnou motivaci ke lhaní (nechce být potrestán). Zato se implicitně předpokládá, že "policajt by přece nelhal".
Takže nejdřív musíte dokázat, že policajt má taky motivaci ke lhaní a pak teprve jeho výpověď bude mít stejnou váhu jako Vaše.

Na tohle mám jednoduchý argument. Jakmile vás fízl zastavil a buzeroval, už nemá jinou možnost než trvat na přestupku, jelikož by se jinak vystavoval riziku trestního stíhání pro zneužívání pravomoci úřední osoby, případně minimálně postihu za přestupek, za provinění proti zákonu o Policii apod. Přece v přestupkovém řízení neřekne, že se nic nestalo, tudíž vás šikanoval bezdůvodně, abyste na něj obratem podali trestní oznámení a vyšetřovala ho Inspekce, že? Takže jednoznačně má důvod lhát, a to přesně stejný jako řidič (vyhnout se sankci).

Pochopitelně lze argumentovat i čárkovým systémem (fízl má od nařízených za úkol vybrat určitý počet pokut, lhostejno jak, kde a od koho), ale to už by chtělo dokládat nějakými prokazatelnými příklady (kdy nějaký fízl existenci tohoto systému přiznal apod.)

875
Já poté využil možnosti se vyjádřit a uvedl vlastnoručně něco v tom smyslu, že jsem celou cestu jel cca tachometrových 140 km/hod., ale že v okamžiku, kdy mi naměřili zmiňovanou rychlost 205, jsem jel z kopce a tlačil se na mě Škoda Superb černé barvy, který se na mě místy tlačil již předtím od nájezdu na dálnici, a proto jsem zrychlil, abych předjel auta v pravém pruhu a zařadil se a umožnil mu průjezd a poté opět zpomalil na původní rychlost 140km/hod., při které mě i policejní Passat dojel a zastavoval. Protokol jsem podepsal
Fatální chyba, kterou jste si zásadním způsobem omezil manévrovací/argumentační prostor. Porušení zásady "s fízly se nebavit a nic nepodepisovat" je vždy cesta do průseru.
Nicméně až něco od úřadu přijde, dejte vědět, při nasazení všech pák by to mohlo jít zachránit.

876
Beran: Správní delikty provozovatele – nad metodikou Ministerstva dopravy (MD)

http://www.autoweb.cz/beran-spravni-delikty-provozovatele-nad-metodikou-ministerstva-dopravy-md

877
Čtěte zde http://30kmh.cz/index.php?PHPSESSID=8og4e7rk52np35hn6h770dnu32&topic=338.msg809#msg809

Jinak v tomto případě bych i věřil, že se Vás možná pokusí předvést, pokud tam nepřijdete. Každopádně ať už písemně nebo ústně prostě odmítněte vypovídat a tímto hasne. Pokud byste tam šel, buďte připraven i na psychický nátlak, zkoušení různých fintiček, vyhrožování, lhaní, že vypovídat musíte apod.

878
Dejte vědět, pokud bude nějaká reakce. Dávám 80 % tomu, že už žádná nebude  :)

879
Jízda na červenou, pásy, světla / Re:Pásy+světla
« kdy: 10 Listopadu 2013, 21:01:48 »
Ono to asi nepomůže nikdy. Nevyplývá z toho, jestli vůbec slunce svítilo, kdo kde stál, jestli slunce v daném místě něco nestínilo apod. Na tohle je jediné řešení situaci dokonale nafotit/natočit v daném čase a místě. Tohle zpětné hledání různých obezliček má v podstatě nulovou důkazní hodnotu.

880
Rychlost / Re:Překročení rychlosti o 20-30 km/h
« kdy: 08 Listopadu 2013, 18:49:12 »
§ 61 odst. 1 zákona o Policii:
Policie může požadovat potřebné vysvětlení od osoby... a v případě potřeby ji vyzvat, aby se ve stanovenou dobu, popřípadě bez zbytečného odkladu, je-li to nezbytné, dostavila na určené místo k sepsání úředního záznamu o podání vysvětlení.

Vidíte tam někde větu "Vysvětlení nelze podat jinou než osobní účastí"? :) Můžou chtít maximálně sepsat úřední záznam, ale na to my jim sereme, protože k tomu naše účast není nezbytná.
Nejsem právník, jsem laik, ale kdybych chtěl slovíčkařit, tak pokud je možné od někoho požadovat, aby se dostavil na určené místo, pak z toho podle mě vyplývá osobní účast na určeném místě (nejde se „dostavit na určené místo“ a zároveň tam „nebýt osobně“).
A protože jsem samozřejmě zbytek nečetl, zeptám se, co se stane, když se osoba nedostaví? Aneb opět slovíčkaření: policie může osobu vyzvat, aby někam přišla, ale je někde řešeno, co se stane, když nepřijde? Neuposlechnutí výzvy policie? Nevím. Jen tak tipuji.
Podat vysvětlení a sepsat úřední záznam jsou dvě věci. Takže: můžou požadovat vysvětlení. To jim podám písemně. Nebyl jsem tam a přesto jsem vysvětlení podal.
Vyzvat mě můžou, abych se dostavil k sepsání úředního záznamu o podání vysvětlení, ale to jen v případě potřeby a je-li to nezbytné. Jelikož mají písemné vyjádření, pokud si chtějí sepisovat nějaké záznamy, jejich věc, ale moje účast k tomu není potřebá a už vůbec ne nezbytná.

ale je někde řešeno, co se stane, když nepřijde
Tentýž paragraf. Můžou ho předvést, ale nestane se nic, protože to nedělají.

881
Osobně jsem proti falešným svědkům. Je to cesta do pekel, zvláště dojde-li k soudu.
Co pořád máte s těmi soudy? Je přece jasné, že pokud to někdo touto cestou neuhraje u správního orgánu, tak mu nezbyde nic jiného, než pokutu zaplatit a nepůjde se soudit.
Stále se nemůžu zbavit dojmu, že si pletete správní a trestní řízení (výpověď u soudu, výpověď na fízlárně - to nemá s přestupkovým řízením nic společného).

882
Rychlost / Re:Překročení rychlosti o 20-30 km/h
« kdy: 08 Listopadu 2013, 11:06:58 »
Byť se na předvolání fízlů vztahuje bod 22 judikátu (protože fízlové jsou orgán veřejné moci), tak pozor, není to správní řízení a řídí se to zákonem o Policii.
Ve správním řízení - tj. pokud to řeší úřad - člověk nemusí reagovat nijak: "(kontaktování účastníků řízení ze strany správního orgánu vyloučit nelze, jeho odmítnutí však nelze sankcionovat), neboť žádnou spolupráci v obecném smyslu tohoto slova nelze vynucovat ukládáním sankcí ... Uložení pořádkového opatření (pořádkové pokuty) jen z důvodu nedostavení se k podání vysvětlení (tj. k podání informací) je v oblasti správního trestání vyloučeno.
Tzn. když člověk nijak nereaguje, nic jim ani nenapíše a nepřijde, nemůžou s tím nic dělat.

Pokud člověk nereaguje na fízly, tak ti ho můžou nechat předvést (teoreticky, v praxi se to nedělá, protože na tohle nemají čas), ale zase mu nemůžou dát pokutu (to jim zákon o Policii neumožňuje). A samozřejmě pokud by jim člověk podal vysvětlení písemně, odpadá tím důvod, aby ho předváděli. "Vysvětlení nelze podat jinou než osobní účastí" je žvást, žádný zákon nic takového neříká. To tam píšou, jen aby dostali člověka k sobě, tam mu mohli ukázat, že ho mají vyfoceného a nátlakem z něj mámili prachy.

§ 61 odst. 1 zákona o Policii:
Policie může požadovat potřebné vysvětlení od osoby... a v případě potřeby ji vyzvat, aby se ve stanovenou dobu, popřípadě bez zbytečného odkladu, je-li to nezbytné, dostavila na určené místo k sepsání úředního záznamu o podání vysvětlení.

Vidíte tam někde větu "Vysvětlení nelze podat jinou než osobní účastí"? :) Můžou chtít maximálně sepsat úřední záznam, ale na to my jim sereme, protože k tomu naše účast není nezbytná.

883
Cesta je v podstatě dvojí:

Podle § 38 správního řádu:
1) Účastníci a jejich zástupci mají právo nahlížet do spisu, a to i v případě, že je rozhodnutí ve věci již v právní moci (§ 73).
4) S právem nahlížet do spisu je spojeno právo činit si výpisy a právo na to, aby správní orgán pořídil kopie spisu nebo jeho části.

Nevýhoda: Musíte tam osobně. Pokud o to požádáte písemně, tak tu kopii mohou, ale také nemusí poslat. Právo na kopii spisu je totiž spojené s právem (fyzicky) nahlížet do spisu a judikatura je v tomto ohledu jasná.

Podle zákona č. 106/1999, o svobodném přístupu k informacím:
Žadatel musí uvést jméno, bydliště a datum narození.

Má klasická žádost zní:
V souladu s ust. § 14 zák. č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, žádám o zaslání kompletní kopie spisového materiálu, vedeného výše uvedeným správním orgánem pod č.j.: XY, sp. zn. XY, a to ve lhůtě do 15 dnů (§ 14 odst. 5 písm. d InfZ) prostřednictvím datové schránky (§ 4 odst. 5 InfZ).

Výhoda: Mají na to 15 dní. Pokud spis neposkytnou, lze podat stížnost podle § 16a.
Na úřadech se agenda ohledně InfZ eviduje, takže si většinou moc nedovolí na to srát, protože jim pak stížnosti a podobné nepříjemnosti kazí statistiky.
Nevýhoda: Můžou za to chtít zaplatit (ovšem jen reálně vynaložené náklady, takže třeba do datovky posílají zadarmo).

884
Rychlost / Re:Překročení rychlosti o 20-30 km/h
« kdy: 07 Listopadu 2013, 18:07:43 »
Fízlům v Kongresovce je zbytečné odpovídat.
Žádná reakce = z jejich strany už taky žádná reakce.
Reakce od Vás = reakce od nich.

885
Rychlost / Re:Překročení rychlosti o 20-30 km/h
« kdy: 07 Listopadu 2013, 17:55:24 »
Na to se vztahuje Ve správním řízení nejste povinni se na výzvu úřadu dostavit, ne?
To je sporné, PČR není správní orgán, ale já osobně třeba s úřady písemně komunikuji, i když jim pouze jednou větou sdělím, že jim nic nesdělím. Ubírám jim tím manévrovací prostor  :)

Stran: 1 ... 57 58 [59] 60 61 ... 65