30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Zastavení na zákazu stání prý v křižovatce a v protisměru  (Přečteno 17711 krát)

lakomec

  • Příspěvků: 23
  • V
    • Zobrazit profil
Re:Zastavení na zákazu stání prý v křižovatce a v protisměru
« Odpověď #15 kdy: 24 Srpna 2016, 01:10:58 »

No já tedy budu drsnější. Pro mě nemá MP nebo úředník hodnotu a mé zemi  škodí, klidně se poperu, jenže oni neprovokují, jen hrají to kravatácké divadlo s účelem  vytáhnout podle moje peníze... To já chápu  :D  Zde spis od MP ( který se tváří, že mají moje OP a řidičák z ulice, přitom jsem jim na ulici nic neukazoval) Místo bydliště  je nějaký nesmysl, tak jsem to ani nezamazal.
« Poslední změna: 27 Srpna 2016, 05:27:13 od lakomec »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 034
    • Zobrazit profil
Re:Zastavení na zákazu stání prý v křižovatce a v protisměru
« Odpověď #16 kdy: 24 Srpna 2016, 01:29:48 »

lakomec> Otázka je, zda tu informaci o chybné adrese neschovat. Fízlové to tady čtou. Pro případ, že by ta chybná adresa probublala až do rozhodnutí, byl by to pěkný argument do odvolání.

Jo a zapomněl jste anonymizovat příjmení v dolní části.
« Poslední změna: 24 Srpna 2016, 01:37:00 od Číkus »
IP zaznamenána

PJ

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 286
    • Zobrazit profil
Re:Zastavení na zákazu stání prý v křižovatce a v protisměru
« Odpověď #17 kdy: 24 Srpna 2016, 01:35:20 »

I tak to zanonymizujte.

Ale tohle stejně nemá smysl, dejte kompletní spis, tyhle cancy od od měšťáků tu nikoho nezajímají.

Nebo je snad toho spis? To by pak zkazky o Brně asi mluvili pravdu :D
IP zaznamenána

lakomec

  • Příspěvků: 23
  • V
    • Zobrazit profil
Re:Zastavení na zákazu stání prý v křižovatce a v protisměru
« Odpověď #18 kdy: 24 Srpna 2016, 01:42:48 »

 .. Zde je můj výslech kterým (už chápu) jsem si zřejmě přitížil. Doznávám se tam , že jsem řidič a předkládám OP+řidičák.  Matka městapačka opomněla dopsat, že došlo k zastavení vozidla tím, že auto přestalo z ničeho nic jet. Od vozidla jsem se vzdálil přes silnic, abych viděl zda má můj autoservis otevřeno (o kousek dál mám kamaráda v servisu kde si nechávám dělat opravy)  Nechápu proč to  nenapsala, přesto, že jsem to uvedl jak jsme si povídaly.  Poté co MP odjela jsem nakoukl pod kapotu proč auto nejede a zjistil, nedotažený kábl na baterce. V tu chvíli jsem svůj servis nepotřeboval a konečně pojízdným vozidlem mohl odjet. Mohu to takto uvést ve správním řízení? formulář z výslechu by to vhodně doplnilo. A hlavně zdůvodnilo proč došlo k zastavení v křižovatce v protisměru!
IP zaznamenána

lakomec

  • Příspěvků: 23
  • V
    • Zobrazit profil
Re:Zastavení na zákazu stání prý v křižovatce a v protisměru
« Odpověď #19 kdy: 24 Srpna 2016, 01:44:29 »

Chtěl jsem to sem nahrát vše, ale neustále to píše: selhala kontrola zabezpečení, napište někam na email.... uf   

Dodatek: Tak na několik pokusů to trochu jde, ještě dám na konec vlákna foto s výslechem a bločkem (snad to vezme)
« Poslední změna: 24 Srpna 2016, 02:03:22 od lakomec »
IP zaznamenána

lakomec

  • Příspěvků: 23
  • V
    • Zobrazit profil
Re:Zastavení na zákazu stání prý v křižovatce a v protisměru
« Odpověď #20 kdy: 24 Srpna 2016, 01:48:11 »

přílohy
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 034
    • Zobrazit profil
Re:Zastavení na zákazu stání prý v křižovatce a v protisměru
« Odpověď #21 kdy: 24 Srpna 2016, 01:50:18 »

Zastavení vozidla není špatný argument.

A nebo ... nemohl Vám na tom místě zastavit přikázat nějaký městapák? Jeho pokyny jsou nadřazeny zákonu o provozu na pozemních komunikacích, ne?
IP zaznamenána

lakomec

  • Příspěvků: 23
  • V
    • Zobrazit profil
Re:Zastavení na zákazu stání prý v křižovatce a v protisměru
« Odpověď #22 kdy: 24 Srpna 2016, 01:51:36 »

..
« Poslední změna: 24 Srpna 2016, 02:39:17 od lakomec »
IP zaznamenána

lakomec

  • Příspěvků: 23
  • V
    • Zobrazit profil
Re:Zastavení na zákazu stání prý v křižovatce a v protisměru
« Odpověď #23 kdy: 24 Srpna 2016, 02:05:05 »

bloček s výslechem
« Poslední změna: 24 Srpna 2016, 02:33:16 od lakomec »
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 215
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Zastavení na zákazu stání prý v křižovatce a v protisměru
« Odpověď #24 kdy: 24 Srpna 2016, 02:32:17 »

bloček s výslechem

Mate to nejake zmatene - popis vs obrazky.
Zvlastni je ze jednou je pred autem jine a na jinych fotkach ne...

Update: tak to dejte na ulozto pod heslem
« Poslední změna: 24 Srpna 2016, 03:05:49 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

lakomec

  • Příspěvků: 23
  • V
    • Zobrazit profil
Re:Zastavení na zákazu stání prý v křižovatce a v protisměru
« Odpověď #25 kdy: 24 Srpna 2016, 02:37:49 »

Zmatené: ano, je tu nějaký problém s přílohami, obtížně se nahrávají.
Situace: Bylo tam plno vozidel a já zastavil na jediném volném místě.
Po příjezdu MP: vozidla postupně mizela (řidiči odjížděly rychle pryč) já to nestihl a jako jediný byl obločkován.
IP zaznamenána

lakomec

  • Příspěvků: 23
  • V
    • Zobrazit profil
Re:Zastavení na zákazu stání prý v křižovatce a v protisměru
« Odpověď #26 kdy: 24 Srpna 2016, 02:44:57 »

lakomec> Otázka je, zda tu informaci o chybné adrese neschovat. Fízlové to tady čtou. Pro případ, že by ta chybná adresa probublala až do rozhodnutí, byl by to pěkný argument do odvolání.

Jo a zapomněl jste anonymizovat příjmení v dolní části.

Aha, to jsem to vymňouknul :D agent ze mě už nebude... 

OPRAVENO..
« Poslední změna: 27 Srpna 2016, 05:28:42 od lakomec »
IP zaznamenána

lakomec

  • Příspěvků: 23
  • V
    • Zobrazit profil
Re:Zastavení na zákazu stání prý v křižovatce a v protisměru
« Odpověď #27 kdy: 01 Září 2016, 17:49:19 »

Byl jsem na ústním jednání.  Již od začátku to bylo podivné, možná nějaká psychologická provokace. Úředník měl obavy o mé duševní zdraví a ptal se mně zda se neléčím. Vydedukoval to ze srovnání mích podpisů, kdy se jednou podepisuji řádně a podruhé to pouze odčmrknu.  Poté do místnosti vstoupil MP příslušník a dožadoval se jednání které mu bylo nařízeno na stejný den a čas. Úředník příslušníka nechal čekat na chodbě a vysvětlil mě, že se spletl a bude se věnovat první mě, ale musí to být rychlé at POLICISTU nezdržujeme, prý je ve službě (nakonec čekal hodinu a půl)  Při ústním jednaní jsem zdělil, že došlo k zastavení zapůjčeného vozidla z důvodu závady, která byla později vyřešena nasazením kontaktu na baterii. Dále jsem uvedl, že jsem na úřadu práce a nacházím se v hmotné nouzi.  Úředník se ve všem stavěl do záporu a snažil se hledat rozpory. Oznámil mě že moje důvody "zastavení" jsou účelové a hmotnou nouzi pro odpuštění 1000 kč   musím doložit. Dokonce prý můj mobil  na mě prozrazuje, že v nouzi nejsem.  Nechal jsem si 14 dnů na doložení důkazů. Napadá mě pouze doložit fotografii kde je svorka na auto baterii omotána drátkem pro lepší kontakt.  Jinak říkal, že mé návrhy bude zamítat a  rozhodne tak 1500 Kč pokuta + 1000 Kč řízení.    Vše mám nahrané a připadne mě zaujatý.  Myslím, že ho není možné přesvědčit a jednat sním nemá cenu.   Jak postupovat dál?
IP zaznamenána

NeviemCo

  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
Re:Zastavení na zákazu stání prý v křižovatce a v protisměru
« Odpověď #28 kdy: 01 Září 2016, 17:55:30 »

Nevím, ale přijde mi, že důkazní břemeno je na straně úřadu, nikoliv na Vás. Oni musí prokázat, že se taková závada nestala, ne že vy musíte prokázat, že se tak stalo.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 092
    • Zobrazit profil
Re:Zastavení na zákazu stání prý v křižovatce a v protisměru
« Odpověď #29 kdy: 01 Září 2016, 18:26:29 »

@ NeviemCo: IMHO to vidíte příliš zjednodušeně. SO musí prokázat, že se stal přestupek, což oprávněná úřední osoba považuje za prokázané, takže v důkazní nouzi není. Teď se míček na straně pyráta, aby ten formální znak přestupku přebil něčím jiným (krajní nouze - nevolnost řidiče, zastavení vozidla pro technickou závadu....) s tím, že důkazní břemeno je na straně pyráta. Je to Brno, tak je nutné počítat s odvolačkou a důkazy by měly být tak dobré, aby to odvolací orgán raději shodil, než aby riskoval ostudu u krajského soudu.

Co by to mělo/mohlo být za důkazy (zejména s ohledem na to, co zakladatel již stihl uvést různým orgánům na svoji "obranu") netuším, snad se vyjádří zkušení matadoři přes SŘ.
« Poslední změna: 01 Září 2016, 18:32:44 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.