30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Zastavení na zákazu stání prý v křižovatce a v protisměru  (Přečteno 17713 krát)

lakomec

  • Příspěvků: 23
  • V
    • Zobrazit profil

Dobrý den, zastavil jsem ve městě na zákazu stání.  Na MP jsem odmítl zaplatit a aktuálně jsem předvolán na úřad kde je mi kladeno za vinu stání na zákazu stání, stání v protisměru a v křižovatce.  Na MP mě byl ukázán monitor kde si policie vše fotila(a údajně na fotkách nejsem) , přitom jsem stál šikmo a policii fotografovat u mého vozidla jsem viděl, než jsem ale za nimi došel odjely.  Navíc jsem  asi o 15 minut před zaparkováním dostal pokutu od MP protože jsem zastavil na zákazu zastavení. První pokutu jsem zaplatil a přeparkoval si o ulici níže. Prostě  jsem odmítl zaplatit dvě pokuty hned po sobě.  První na zákazu zastavení jsem zaplatil a druhou zastavení na zákazu stání už platit nechci. Myslíte, že se ubráním před placením touto argumentací založenou na pravdě tak jak si situaci pamatuji?  Už to pár měsíců bude.
IP zaznamenána

PJ

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 286
    • Zobrazit profil
Re:Zastavení na zákazu stání prý v křižovatce a v protisměru
« Odpověď #1 kdy: 11 Srpna 2016, 19:13:44 »

Píšete strašně zmateně "zastavil jsem ve městě na zákazu stání" a o kousek níž "...a přeparkoval si o ulici níže". Tak jste tam zastavil, stál nebo parkoval? Byla tam značka zákaz stání, nebo to bylo v křižovatce/před přechodem?

To že jste 15 minut před zastavením zaplatil MP pokutu nebude mít vůbec žádný vliv na řešení tohoto "stání na zákazu stání, stání v protisměru a v křižovatce"

Na monitoru vám měli ukázat jak mají zadokumentováno to vaše porušení pravidel a ne jak si to policajti fotí...
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Zastavení na zákazu stání prý v křižovatce a v protisměru
« Odpověď #2 kdy: 12 Srpna 2016, 13:08:24 »

lakomec:
Jste zaplatil pokutu za stání na zákazu a auto přeparkoval do jiného zákazu?
Proč? To bylo jednodušší zůstat rovnou stát na tom prvním místě ne?

Dobrý den, zastavil jsem ve městě na zákazu stání. 

Jestli ty termíny jsou použité správně tak to není přestupek.. protože na zákazu stání se zastavit může.
IP zaznamenána

lakomec

  • Příspěvků: 23
  • V
    • Zobrazit profil
Re:Zastavení na zákazu stání prý v křižovatce a v protisměru
« Odpověď #3 kdy: 13 Srpna 2016, 19:37:42 »

Pokusím se napsat to jednodušeji a postupně.  Jedu autem a zastavím na zákazu zastavení. Přijede MP a dá mě pokutu.  Zaplatím a odjedu hledat místo k parkování o ulici níže.  Zastavím vozidlo na zákazu stání, přejdu silnici (stále mám auto na dohled) a vidím MP u mého vozidla jak fotí.  Jdu tedy zpět  k vozidlu, ale než přejdu silnici MP odjíždí.  Za sklem mám lísteček od MP. Jdu (jedu) na stanici MP kde odmítám zaplatit 500 Kč a podávám toto vysvětlení:  Stála tam dodávka a silnice byla neprůjezdná, proto jsem nechal stát vozidlo u krajnice a zdržoval se na dohled.  Stání na zákazu vylučuje stání v křižovatce (v křižovatce neplatí značka zákaz stání)  Dodávka bránila průjezdu( něco vykládala) a proto jsem vozidlo odstavil na jediném možném (zrovna protisměr) místě (abych nezavazel dodávce) Provoz v tak vedlejší silnici nebyl žádný a žádné auto za mnou kterému bych bránil v jízdě tam nebylo.   O stání na zákazu stání nemůže být řeč když jsem tam byl chvilku ( pokuta kterou jsem před pár minutama zaplatil) Takto jsem tam argumentoval a přesto jsem byl poslán do správního.  Došla mě pozvánka do datovky a mám to jít vysvětlit.  Nechci platit pokutu a chci se ji vyhnout za každou cenu. 
« Poslední změna: 24 Srpna 2016, 02:59:07 od lakomec »
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Zastavení na zákazu stání prý v křižovatce a v protisměru
« Odpověď #4 kdy: 13 Srpna 2016, 21:10:54 »

Tak pro příště pokuty neplaťte a s fizlama se vůbec nebavte, s městapem dvojnásob. Nejlepší by bylo, kdybyste anonymizoval a dal sem to, co vám přišlo do datovky, případně ještě získal celý spis, než budeme něco radit.
IP zaznamenána

PJ

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 286
    • Zobrazit profil
Re:Zastavení na zákazu stání prý v křižovatce a v protisměru
« Odpověď #5 kdy: 14 Srpna 2016, 00:25:24 »

Díky, teď už to docela dává smysl. Mrkněte sem, je to zjevně podobný případ: https://www.30kmh.cz/index.php?topic=1725.0

Bohužel tou výpovědí jste si to docela zavařil. Nicméně důležité je co je ve spise, obstarejte si ho, zanonymizujte a hoďte sem.
IP zaznamenána

lakomec

  • Příspěvků: 23
  • V
    • Zobrazit profil
Re:Zastavení na zákazu stání prý v křižovatce a v protisměru
« Odpověď #6 kdy: 16 Srpna 2016, 01:32:39 »

Vyzvednu si v nějaký úřední den co na mě vlastně všechno mají + dám sem pozvánku z datovky  a zamáznu osobní údaje. Můžu sem dám i foto vozidla (což předpokládám budou mít) Pokud sem ale ten úředník bude koukat tak to auto pozná, ale to snad neva.
IP zaznamenána

PJ

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 286
    • Zobrazit profil
Re:Zastavení na zákazu stání prý v křižovatce a v protisměru
« Odpověď #7 kdy: 16 Srpna 2016, 01:55:35 »

Co sem nedáte s tím vám neporadíme ;-) Jestli nechcete veřejně, požádejte o přesunutí do kuchyně.
IP zaznamenána

lakomec

  • Příspěvků: 23
  • V
    • Zobrazit profil
Re:Zastavení na zákazu stání prý v křižovatce a v protisměru
« Odpověď #8 kdy: 16 Srpna 2016, 23:02:03 »

Zde předvolání [img][img]
IP zaznamenána

lakomec

  • Příspěvků: 23
  • V
    • Zobrazit profil
Re:Zastavení na zákazu stání prý v křižovatce a v protisměru
« Odpověď #9 kdy: 17 Srpna 2016, 20:22:55 »

Dnes jsem byl osobně nahlédnout do spisu, "můj" úředník měl kancelář zamknutou a lístek na dveřích odkazoval na jinou kancelář s aktuálním úředníkem. Když jsem konečně ve správné kanceláři vyslovil své přání nahlédnout do spisu. Začala se hledat paní která má jediná klíč k mému spisu.  Paní se nakonec nesehnala a já tudíž nemohl do spisu nahlédnout.  Ale dostal jsme slib, že až přijdu příště už bude můj spis nachystán. 
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 215
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Zastavení na zákazu stání prý v křižovatce a v protisměru
« Odpověď #10 kdy: 17 Srpna 2016, 20:51:16 »

Zaznam toho celeho mate? Protoze spis musi byt pristupny po celou dobu v otviraci dobe uradu. Je to zasadni pochybeni uradu a + pro Vas, pokud nemate zaznam, zvazte pisemnou stiznost na to, ze Vam spis nebyl zpristupnen.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

lakomec

  • Příspěvků: 23
  • V
    • Zobrazit profil
Re:Zastavení na zákazu stání prý v křižovatce a v protisměru
« Odpověď #11 kdy: 17 Srpna 2016, 21:17:12 »

Já jsem situaci nechtěl vyhrotit, takže i když se mi vnitřně nelíbilo, že jsem přišel zbytečně a budu muset přijít znova, souhlasil jsem, že se dostavím znova.  Úředníkovy jsem  nevytkl, že jsou tam na nic a krátí mě na mém právu...  naopak jsem s jeho návrhem, že příště bude vše "heppy" souhlasil-dohodl se.  Bude mít  stížnost vliv na úspěšné vyřešení (neplacení) ? Mám i drobek podezření, že účelem bylo odrazení a upuštění o snahu nahlédnout do spisu. Který jsem už dnes sem mohl vložit.
IP zaznamenána

PJ

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 286
    • Zobrazit profil
Re:Zastavení na zákazu stání prý v křižovatce a v protisměru
« Odpověď #12 kdy: 17 Srpna 2016, 23:31:40 »

Člověče vy jste teda případ... Kdoví jestli teď ten spis vesele nevyrábějí. Měl jste si vyžádat alespoň nějaké potvrzení že jste tam byl a že vás nenechali nahlédnout do spisu - a všechno si nahrávat.
IP zaznamenána

Kouzelník666

  • Příspěvků: 50
    • Zobrazit profil
Re:Zastavení na zákazu stání prý v křižovatce a v protisměru
« Odpověď #13 kdy: 23 Srpna 2016, 04:24:08 »

OK, takže tady vidím očividně konflikt dvou osobností :D ta první nechce zaplatit údajný přestupek, ale ta druhá je na policajty a úředníky pořád hodná a chtěla by se dohodnout.
Pokud nechcete platit, musíte si uvědomit jednu důležitou věc a na základě toho postupovat. Na všech orgánech potkáte především kundy, kterým jde jenom o to vymámit z vás prachy. A budou klidně lhát a podvádět, aby z vás ty prachy nakonec dostali. Proto platí dvě základní pravidla - s nikým se nebavím a když už s někým něco řeším, tak si to nahrávám. Vždycky.
K tomu je důležité doplnit, že tímto počínámím vylučujete možnost "domluvit se". Postupujeme systematicky a tvrdě, dokud to úředník nevzdá.

Jak si teď hodláte podložit, že jste na úřadě byl a ke spisu se nedostal? Úředníkům je teď jasné, že nejste jenom leklá ryba, takže výjimečně sepíšou bezchybnej spis a při další návštěvě vám ho s úsměvem předloží - ale už kompletní. Že jste tam byl a přístup vám byl odepřen popřou a máte o dva cenný argumenty míň.
IP zaznamenána
Zmrdům zmar!

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil
Re:Zastavení na zákazu stání prý v křižovatce a v protisměru
« Odpověď #14 kdy: 23 Srpna 2016, 16:09:20 »

Mám i drobek podezření, že účelem bylo odrazení a upuštění o snahu nahlédnout do spisu.

No vy jste teda Sherlock. Pane, nechci se vás dotknout, ale ti lidé nejsou vaši kamarádi. Budou lhát, podvádět, porušovat zákony a upírat vám práva jenom proto, aby splnili plán pokut a na konci kvartálu dostali jeden den dovolené navíc. Tak nízcí jsou. Chovejte se podle toho.
IP zaznamenána