30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Policie získá nově pravomoc "krást" registrační značky  (Přečteno 5177 krát)

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 897
    • Zobrazit profil
Re:Policie získá nově pravomoc "krást" registrační značky
« Odpověď #15 kdy: 28 Srpna 2020, 09:23:13 »

Taky bude zajímavé jak bude vopičák tu přinýtovanou SPZku sundávat :)
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 926
    • Zobrazit profil
Re:Policie získá nově pravomoc "krást" registrační značky
« Odpověď #16 kdy: 28 Srpna 2020, 10:26:06 »

Tusim, ze jsem nekde videl (v navrhu toho paskvilu?) variantu s botickou.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 315
    • Zobrazit profil
Re:Policie získá nově pravomoc "krást" registrační značky
« Odpověď #17 kdy: 28 Srpna 2020, 14:55:31 »

Doporučuji přečíst si důvodovou zprávu (pokud možno na lačno :x, byli jste varováni). Předkladatelé z MV sice dostali od LRV pojeb, že možné námitky stran neústavního zásahu zejména do práva vlastnit majetek dostatečně neokecali, tak si na druhý pokus dali záležet a pokusili se neudržitelnost celé konstrukce utopit v kvantech textu.

Když se proškrtá vata a opakující se myšlenky napsané pokaždé jinak, redukuje se argumentace víceméně na to, že zásah to sice je, zejména pokud povinný z neuhrazené pokuty nemá nic společného s vozidlem, které je zadrženo, ale že bezpečnost na silnicích (což přes několik oslích můstků prý zahrnuje i řádné placení pokut) je tak vysoká hodnota, že jí v testu proporcionality musí ustoupit všechno ostatní. Na jednom místě si problém s dlužníkem-řidičem, který jede třeba s kamionem zaměstnavatele, uvědomují, ale jsou s tím rychle hotovi, protože většinou prý stejně je pyrátění přičitatelné provozovateli (že řidič může tu nezaplacenou pokutu vygenerovat třeba svým soukromým autem asi nikomu nedochází), a oblíbené, že provozovatel si má dát bacha, komu auto svěřuje.

Celý záměr by za určitých podmínek asi byl realizovatelný ústavně konformě a jakž takž proporciálně. Je to de facto další nový úchylný způsob exekuce podobně jako blokování ŘO kvůli nesplacenému výživnému. Kdyby realizace respektovala nějakou hierarchii, např. že by nejdřív musela neúspěšně proběhnout (daňová) exekuce standardními způsoby (tj. obstavením bankovních účtů, mzdy/platu, nemovitostí v KN atp.), a zároveň by se vyřešil problém ručení provozovatele za pokuty řidiče, které vznikly úplně mimo sféru vlivu provozovatele (např. by kvůli dluhu řidiče šlo blokovat auto jiného provozovatele jen v případě, že tím samým autem, variantně i jiným autem téhož provozovatele, byl spáchán přestupek, za který byla uložena dlužná pokuta), sice bych tomu nefandil, ale z hlediska míry bizarnosti by to mezi jinými špeky v tuzemském právním řádu nijak nevyčnívalo.

V navrhované podobě je to ale tak šílené, že to snad dříve či později narazí (a to i při vědomí toho, kdo/co na ÚS sedí). Váhám, jestli je vůbec rozumné se snažit cestou PSP o nějaké korekce, snad by bylo lepší, aby prošla tahle čistá hrůza, má-li se kyvadlo zhoupnout, taky je potřeba ho nejdřív co nejvíc vychýlit na opačnou stranu ...

« Poslední změna: 28 Srpna 2020, 16:14:23 od hh »
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 897
    • Zobrazit profil
Re:Policie získá nově pravomoc "krást" registrační značky
« Odpověď #18 kdy: 28 Srpna 2020, 15:11:51 »

Je to hrozná prasárna. Ale základním problémem je ovšem to, že si tady silová složka diktuje zákony. Jinak by k tomu asi nedošlo.
IP zaznamenána

plešoun

  • Příspěvků: 193
    • Zobrazit profil
Re:Policie získá nově pravomoc "krást" registrační značky
« Odpověď #19 kdy: 28 Srpna 2020, 21:35:12 »


V navrhované podobě je to ale tak šílené, že to snad dříve či později narazí (a to i při vědomí toho, kdo/co na ÚS sedí). Váhám, jestli je vůbec rozumné se snažit cestou PSP o nějaké korekce, snad by bylo lepší, aby prošla tahle čistá hrůza, má-li se kyvadlo zhoupnout, taky je potřeba ho nejdřív co nejvíc vychýlit na opačnou stranu ...

Nechci být strýček sýček, ale tuším že tak nějak se hovořilo když se s velkou pompou zavádělo "zatočení s osobou blízkou" páně Zmr. SNB. Humla. A už nám to frčí osmým rokem...
IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 691
    • Zobrazit profil
Re:Policie získá nově pravomoc "krást" registrační značky
« Odpověď #20 kdy: 28 Srpna 2020, 21:42:26 »

Já efekt celé té aktivity ohledně "zatočení s výmluvami na osobu blízkou" vnímám pozitivně. Najednou si lidi i úřady všimli, že LZPS a ostatní zákony mluví o nebezpečí trestního stíhání nejen osobě blízké, ale i sobě.
IP zaznamenána

lc81

  • Příspěvků: 740
    • Zobrazit profil
Re:Policie získá nově pravomoc "krást" registrační značky
« Odpověď #21 kdy: 29 Srpna 2020, 13:50:21 »

Bohužel mám dojem, že jestli to dojde k ÚS, tak stejně se to nějak zaonačí a nezruší.

Kdysi dávno jsem tu v jiném případě něco takového napsal a byl jsem smeten, že ať jdu psát kraviny jinam a neplním fórum.

Bohužel, soudy tady jdou státu na ruku. Právo neprávo. Účel světí prostředky. Do detailu jsem ten mechanizmus nikdy nepochopil, počítal jsem s nějakým neveřejným tokem informací od politiky k soudům, ale asi je to jen to, že soudy to berou "nějak se to od nás tak očekává" neobracet se proti státu (nakonec je živí). Těch případů z různých oblastí přibývá (kromě aut a fízlů, např. cokoliv s obcemi, vodovody a kanalizacemi, alespoň věci, o kterých vím já, ale bude jich daleko více)

lc
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 897
    • Zobrazit profil
Re:Policie získá nově pravomoc "krást" registrační značky
« Odpověď #22 kdy: 29 Srpna 2020, 14:27:05 »

Do detailu jsem ten mechanizmus nikdy nepochopil, počítal jsem s nějakým neveřejným tokem informací od politiky k soudům, ale asi je to jen to, že soudy to berou "nějak se to od nás tak očekává" neobracet se proti státu (nakonec je živí). Těch případů z různých oblastí přibývá (kromě aut a fízlů, např. cokoliv s obcemi, vodovody a kanalizacemi, alespoň věci, o kterých vím já, ale bude jich daleko více)

Tak je třeba si uvědomit, že nám vládnou buď čistokrevní mafiáni nebo sociální inženýři a to napříč všemi partajemi no a mafiáni potřebují spokojené silové složky, které se budou zabývat holením ovcí a sociální inženýři zase nepohrdnou jakýmkoliv omezením svobody. Proto si tady policie a soudy nechávají šít zákony na míru jak se jim zachce.
IP zaznamenána