30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.

Příspěvky - joekilla

Stran: 1 2 3 [4]
46
Rozhodnutí je pro mě příznivé. SO II. nenechal v tomhle případě na SO I. nit suchou a zaúkoloval jej i něčím, čeho jsem si tehdy ani nevšiml a v odvolání na to nepoukázal. Až mě to překvapilo.

47
Není. Jedná se o Sprdel a správní orgán I. zahájil řízení včas. Ale zamotává se to tím, že některá z deliktních jednání byla spáchána před 7.11.2014 a některá až poté. Srv. https://www.pravniprostor.cz/clanky/spravni-pravo/zanik-odpovednosti-za-spravni-delikt-provozovatele-vozidla-fyzicke-osoby-podle-zakona-o-silnicnim-provozu-pred-7-11-2014

48
JMK - rozhodnutí po 2,5 letech (!)

Doplnění: ale klidně také již po 2 měsících. Velmi podobný případ jako Behemot v prvním příspěvku. Lze usuzovat, že odvolání proti rozhodnutí SO1, které trpí na pohled zjevnou formální vadou, vyřizují cca po této době bez ohledu na kvalitu a obsah odvolání. V každém případě doporučuji doplňovat odvolání nejpozději do dvou měsíců od podání blanketního, což vypadá jako nejkratší reakční doba úřadu.

49
KÚOK - rozhodnutí do 2 měsíců o vcelku standardním odvolání (rychlost). Rozhodnutí do 3 měsíců o odvolání na 30 stran (taky rychlost). Rok 2017-2018.

50
Dobrý den,

potřeboval bych si ujasnit § 112 zákona 250/2016 o odpovědnosti za přestupky. Řeším správní řízení (přestupek překročení rychlosti, zastavení hlídkou) a nastala tato situace:

1. Přestupek spáchán 10/2016, poté rozhodnutí, odvolání, zrušení rozhodnutí a vrácení k novému projednání a předvolání k novému ústnímu jednání se odehrálo před 1.7. 2017.
2. Nové rozhodnutí vydáno po 1.7. 2017 a o přestupku je najednou ve výroku rozhodováno podle nového zákona o odpovědnosti za přestupky, přestože to pro pachatele není příznivější.

Lze toto považovat za porušení zákona a použít v odvolání že správní orgán věc posuzoval podle špatného předpisu v rozporu s § 112?
Nenašel jsem, že by toto zde bylo již dříve diskutováno.

Děkuji.

51
Zdravím,
po mnohadílné korespondenci se správním orgánem se mi podařilo domoci se zaslání spisu poštou. Jedná se o klasický příklad překročení rychlosti na dálnici, změření ramerem a následné zastavení hlídkou. Co mě ve spise nejvíc zaujalo, je fotodokumentace. Část týkající se přímo změření čítá 3 fotky, nicméně aspoň podle toho, co jsem schopen rozeznat, je to fakticky jen jedna fotka - originální záběr, druhá zvětšený výřez jen auta a třetí zvětšený výřez jen SPZ. Originální fotka s údaji o měření je tak špatná, že SPZ je na hranici čitelnosti, s velkou dávkou fantazie si lze podle pár obrysů a odlesků domyslet, že kolem SPZ se asi bude nacházet auto. Zbytek jednolitá černá plocha. Druhá fotka se liší jen tím, že na ní už je SPZ čitelná. V případě zájmu můžu nahrát kopii.
Dále ve spise není žádná zmínka o tom, že by se v něm nacházela originální fotografie v digitální podobě (nechal jsem si ji ukázat po zastavení a taky žádná velká sláva, ale přecejen nesrovnatelně lepší). Můj dotaz směřuje k tomu, jak zjistím, zda správní orgán opravdu originální fotku nemá? Má někdo zkušenosti s tím, jestli si ji orgán sám pro potřeby vydání rozhodnutí případně vyžádá od policie? Protože na základě těch vytištěných "fotek" snad nelze prokázat vůbec nic.
Potřebuji se také nějak rozhodnout, zda eventuálně požádat o doplnění spisu o originální digitální fotografii a pak se ji snažit ze správního orgánu zase všemožně vymoci, aby mi ji poslali. Nejsem si jistý, zda si tím spíše neuškodím. Má-li někdo s tímto zkušenosti, budu rád za každý názor.

52
Zdravím,

požádal jsem jakožto účastník řízení o zaslání spisu dle InfZ, podle očekávání přišla standardní zamítavá reakce s odkazem na specialitu SprŘ. Podal jsem tedy odvolání, přičemž úřad mi odpověděl "Výzvou k odstranění nedostatku podání", kde mne vyzývá k doplnění podání o chybějící náležitosti tak, aby vyhovovalo §37 odst. 2 SprŘ.

Na základě čeho se úřad domnívá, že odvolání podle InfZ musí splňovat náležitosti podání specifikované správním řádem? Jediná dvě vysvětlení, co mě napadají, jsou, zda v tom nehraje roli §20 odst. 4 InfZ nebo fakt, že správní orgán moji žádost dle InfZ vyhodnotil jako žádost o nahlédnutí dle SprŘ. Pokud má někdo s podobným postupem správního orgánu zkušenosti, nebo by mohl poskytnout kvalifikovaný názor, budu vděčný za vysvětlení.

Váhám zároveň, jak dále postupovat. Pokud je postup úřadu v pořádku, pak odvolání doplním a pošlu znovu, ale jak se k věci postavit, pokud je postup úřadu nezákonný?

53
Děkuji za dosavadní rady, můžete mi ještě objasnit Váš závěr, že jej za nedostavení se nelze sankcionovat? Má to co do činění s tím, že předvolaný svojí neomluvenou neúčastí na ÚJ musí v řízení závažně ztěžovat jeho postup, aby bylo možno pokutu uložit? Já jsem samozřejmě příslušné ustanovení SprŘ o pořádkové pokutě četl a přijde mi jinak celkem jednoznačné...

54
Dotyčný je obviněný z přestupku (odmítl řešit přestupek na místě) v přestupkovém řízení, jehož zahájení správní orgán oznámil týmž dopisem, v němž se nachází i předvolání k ústnímu jednání.

55
Známý se dostal do této situace, která tu zřejmě nebyla dosud řešena:

Propásl ústní jednání, které bylo nařízeno na 1.12. (předvolání doručeno fikcí 25.11., reálně vhozeno do schránky 28.11.). Pokud dobře počítám, je to sice těsné, ale 5-denní předstih dle SprŘ správní orgán dodržel (nevím o tom, že by vadil začátek "předstihu" v sobotu nebo že by byla relevantní skutečnost, že k faktickému vhození do schránky došlo jen 3 dny v předstihu - opravte mě, pokud se mýlím).
Předvolaný se předem neomluvil, ani u něj neexistují závažné důvody (pobyt v zahraničí, hospitalizace, apod.), pro něž by se na jednání v daném termínu nemohl dostavit. Hlavním cílem je teď zřejmě vyhnout se hrozící pořádkové pokutě za nedostavení se bez omluvy.

Máte někdo zkušenosti, jak se v této situaci zachovat, jaký postup vůči správnímu orgánu zvolit?

Jakým způsobem se obvykle správní orgány vypořádávají s otázkou "z jakého důvodu se má dostavit" předvolaná osoba, což dle SprŘ musí být v předvolání uvedeno? Předmětné předvolání podle mého názoru žádný explicitní důvod neobsahuje, prostě jen ...předvoláváme vás dle §59 SprŘ k ústnímu jednání sem na tento den a čas.

Předem děkuji a jsem vděčen za doporučení.

56
Rosice poskytují (2015), ale chtějí nejdřív zaplatit za kopírování, a spis je anonymizovaný a z formálního hlediska není bez vad.

Stran: 1 2 3 [4]