30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Omezeni zbrani proslo  (Přečteno 15228 krát)

Anorex

  • Příspěvků: 179
    • Zobrazit profil
Re:Omezeni zbrani proslo
« Odpověď #15 kdy: 15 Března 2017, 09:27:47 »

Připojuji se k Janu Novákovi s tím, že je to zavádějící tvrzení. Můžeme nosit zbraně skrytě, takže většina zločinců údajně "zastrašených" těmito zbraněmi o nich neví. Držitelů zbrojního průkazu je cca 300 tis., držitelů sk. E ja cca 230 tis., nosit stále může nějaké procento, možná polovina, možná čtvrtina, těžko hádat. Když jsem v ČR, nosím prakticky neustále, ale jiní nemají tu potřebu, v parném létě je nosičů méně než v chladném počasí. Vycházejme z toho, že statisticky se na ulici může nacházet maximálně 0,25%-0,50% lidí se zbraní za pasem (a i to může být nadsazený odhad).

Na druhou stranu, ta možnost určitého procenta prevence proti problémům díky faktu, že tu nosit skrytě můžeme a tedy si kriminálník úplně 100% jistý být nemůže, že někde náhodou nenarazí na někoho, kdo sebe,druhé nebo majetek bude ochoten bránit, není taky úplně smyšlená a není tak úplně od věci.Ano, může mu to být fuk a asi je to většině fuk, ale i kdyby to měl být jeden případ ze sta, furt to za to stojí.

V okolních zemích si díky významné zbraňové restrikci naopak může být téměř 100% jistý, že pokud to nebude policajt, tak na nikoho se zbraní při pachání čehokoli nenarazí.

Tohle se samozřejmě nedá předkládat jako jediný argument pro možnost občanů držet zbraně(jak to s oblibou tu a tam někdo prezentuje v médiích), ale podle mého se dá považovat za jeden z vícero a neměl by se přehlížet.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Omezeni zbrani proslo
« Odpověď #16 kdy: 15 Března 2017, 09:33:30 »

Na druhou stranu, ta možnost určitého procenta prevence proti problémům díky faktu, že tu nosit skrytě můžeme a tedy si kriminálník úplně 100% jistý být nemůže, že někde náhodou nenarazí na někoho, kdo sebe,druhé nebo majetek bude ochoten bránit, není taky úplně smyšlená a není tak úplně od věci.

Je to tak. Minimálně si čmoudi mezi sebou povídají a historky typu "ten sráč mi stříkul do očí pepřák a když ho mých šest bráchů chtělo vzít na férovku, tak na ně vytáhl bouchačku" si nejspíš nenechají pro sebe.
IP zaznamenána

PVS

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 338
    • Zobrazit profil
Re:Omezeni zbrani proslo
« Odpověď #17 kdy: 15 Března 2017, 10:16:25 »

...a když ho mých šest bráchů chtělo vzít na férovku, tak na ně vytáhl bouchačku" si nejspíš nenechají pro sebe.

Tady už trochu trolím, ale musím vždy opakovat staré známé (toto upozornění vznáším i v reálu při řeči se známými na toto téma):

Zbraní se nehrozí, je to velmi kontrproduktivní. Když už není zbytí a zbraň se musí vytasit, tak pouze za účelem okamžité ostré střelby do útočníka. Cílem použití střelné zbraně je na 100% zastavit útok usmrcením útočnika, nikoliv jeho pouhým zraněním. Důvody jsou prosté:
- hrozím zbraní, útočníci mě mohou jakkoliv překvapit a pak mě jednoduše bez milosti zabijí (případně přítomné moje děti a blízké osoby, které jsem tímto chtěl chránit zabijí také)
- střílím abych útočníkovi moc neublížil, jsem totiž naivní dobroser - útočník buď pokračuje v útoku a nadále ohrožuje, nebo už není fyzicky schopen útočit, ale poté vypovídá a lže např. o tom, že šel navštívit nemocnou babičku do nemocnice a já jsem napadl jeho. Mrtvý útočník už nikdy nikoho nenapadne, už nikdy nebude lhát, což je důležité hlavně v ČR - jediná výpověď, se kterou může justice pracovat je moje výpověď, případně výpověď těch, které jsem zachránil.

O tom, že útořník má nést plnou zopovědnost za svůj útok, protože to byla jeho volba a on zvolil sám místo a čas útoku, snad netřeba diskutovat.
Když to shrneme, takové vytažení bouchačky by vlastně už neměl přežít nikdo, kdo by výše citovanou větu pronesl...  :)
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Omezeni zbrani proslo
« Odpověď #18 kdy: 15 Března 2017, 10:22:49 »

Tak to fakt trolíš.
I když chápu, že mezi větami "při vytažení zbraně musíš být připraven, že se bude střílet" a "při vytažení zbraně musíš střílet" je jen drobný a velmi nenápadný rozdíl.  8)


IP zaznamenána

msk

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil
Re:Omezeni zbrani proslo
« Odpověď #19 kdy: 15 Března 2017, 10:24:41 »

Ja naopak suhlasim. Vytasenie zbrane bez naslednej strelby = nekonecne tahanice po sudoch, neodstranenie rizika (pomsta). Ked tasis, strielaj, ked strielas, zabi.
IP zaznamenána
automaticky mi tykaj

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 144
    • Zobrazit profil
Re:Omezeni zbrani proslo
« Odpověď #20 kdy: 15 Března 2017, 10:32:19 »

Obávám se, že v našem (specificky právním) státě skutečně platí ta smutná realita, že když už tak — tak je nutno opravdu vzíti v úvahu, že mrtvý útočník = minimum komplikací, kterých i tak bude více než dost. Přeživší útočník znamená samozřejmě výpově´d, která bude záměrně laděná tak, aby obránci uškodila maximálně a z útočníka udělala chudinku napadenou oběť…
Nemusím snad chodit s příklady daleko, kdy se média intenzivně zastávala útočníka/ů (a dokonce navrhovala udělit cenu Velíška) a když pak pravda vyšla najevo, bylo najednou ticho po pěšině.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Omezeni zbrani proslo
« Odpověď #21 kdy: 15 Března 2017, 10:35:06 »

Ale hovno...

Vytáhneš železo, cigoši zdrhnou, jde se domů.
Vytáhneš železo, vystřelíš, dva leží, zbytek utekl, ty sedíš v base a přeživší cigoši lžou.

Co je lepší?
IP zaznamenána

PVS

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 338
    • Zobrazit profil
Re:Omezeni zbrani proslo
« Odpověď #22 kdy: 15 Března 2017, 10:42:14 »

...mezi větami "při vytažení zbraně musíš být připraven, že se bude střílet" a "při vytažení zbraně musíš střílet" je jen drobný a velmi nenápadný rozdíl.  8)

Je rozdíl někoho nutit zabíjet pokaždé a za všech okolností a někoho upozornit, že jalová hrozba vytaženou zbraní (které by se demagogicky dalo vyhodnotit jako chlubení se zbraní), případně pouhé lehké zranění útočníka může (nikoliv a priori musí) mít velmi nepříjemné nebo i smrtelné důsledky pro obránce a jeho blízké.
Pokud nejsem přesvedčen, že uzrála situace pro střelbu a zároveň nejsem připravet střílet, nikdy netasím. Když už jsem nucen tasit, musím být také připraven střílet a zabíjet. Od toho zbraň primárně je, není na okrasu, ani na chlubení, ani na vyhrožování.

...Vytáhneš železo, cigoši zdrhnou, jde se domů.
Vytáhneš železo, vystřelíš, dva leží, zbytek utekl, ty sedíš v base a přeživší cigoši lžou.
...

To už je čistá demagogie, která předestírá jedinou situaci a jediné dva možné výsledky. Tohle nemá smysl dále rozebírat. Co tam máme ještě, ve sluníčkovém arzenálu? (to je řečnická otázka)


Ja naopak suhlasim...

Děkuji, náčelníku, že jsi se mě zastal...



----
Na závěr uvádím na svou obhajobu, že jsem dosud nikdy netasil a nezabil jsem ani jednoho útočícího pitbula na dětském hřišti, ani jednoho romského spoluobčana, který šel po celodenní šichtě v Kolbence navštívit nemocnou babičku a pouze si zkracoval si cestu...
Ale jakmile bude kdokoliv nebo cokoliv ohrožovat zdraví, život nebo majetek můj, mých dětí a osob blízkých, a nepřestane ani po důrazném upozornění, že to pro něj může mít fatální následky, jsem připraven tasit a okamžitě střílet. A určitě ne do nohou.
« Poslední změna: 15 Března 2017, 10:50:32 od PVS »
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 144
    • Zobrazit profil
Re:Omezeni zbrani proslo
« Odpověď #23 kdy: 15 Března 2017, 10:42:40 »

já to myslel tak, že pokud už se střílí… (tedy pokud to Opasi bylo myšleno na mne)
Pokud se vytáhne zbraň, je již v plně pohotovostním režimu. Pak jakýkoliv podezřelý pohyb útočníka může vést k rychlé obranné střelbě. Nicméně skutečně pouhé vytažení zbraně může odvrátit další útok. Přece jen zabití (byť v obraně) znamená značnou životní komplikaci obránce a také (byť dočasné — v tom ideálním případě) zabavení zbraně…


Kdysi dávno v mladické nerozvážnosti jsem nosil u sebe plynovku, která mi několikrát pomohla aktivně proti agresivním psům a jednou pasivně (pouhé vytažení) proti bandě cigánů. Pak jsem jednou promokl skrz na skrz a plynovka mi v kapse zrezivěla a byl klid… :-)
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 315
    • Zobrazit profil
Re:Omezeni zbrani proslo
« Odpověď #24 kdy: 15 Března 2017, 11:10:10 »

Pánové, toto je s prominutím salonní debata, která se navíc na někde internetu odehrává nepřetržitě a nemyslím si, že je nezbytné, aby toto fórum bylo dalším z těchto míst. Máte-li tedy nějaké zásadní sdělení, zvažte, zda jím neobšťastnit raději publikum strelectvi.cz, zbranekvalitne.cz, gunlex.cz atd.

IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil
Re:Omezeni zbrani proslo
« Odpověď #25 kdy: 15 Března 2017, 11:57:34 »

Další článek. Ten člověk, Palata, se vyjadřuje jako by byl úplně mimo realitu https://www.zet.cz/tema/palata-cesko-jako-centrum-svobody-vlastneni-zbrani-ty-by-meli-mit-jen-policiste-a-vojaci-12305

Například hovoří o 300.000 dnes již skoro nelegálních zbraních, ale žádného držitele těchto zbraní nezná. A hlavně dokáže z toho hned vyvodit správný závěr.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 144
    • Zobrazit profil
Re:Omezeni zbrani proslo
« Odpověď #26 kdy: 15 Března 2017, 12:12:59 »

Pánové, toto je s prominutím salonní debata, která se navíc na někde internetu odehrává nepřetržitě a nemyslím si, že je nezbytné, aby toto fórum bylo dalším z těchto míst. Máte-li tedy nějaké zásadní sdělení, zvažte, zda jím neobšťastnit raději publikum strelectvi.cz, zbranekvalitne.cz, gunlex.cz atd.
Howg
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 755
    • Zobrazit profil
Re:Omezeni zbrani proslo
« Odpověď #27 kdy: 21 Března 2017, 21:43:15 »

to že mi to celé se*e je jasné
ale úplně nejvíc nechápu ty zásobníky
že budu za trám schovávat 6ks do kosy, to by mě nikdy nenapadlo
IP zaznamenána

ikovlabs

  • Příspěvků: 126
    • Zobrazit profil
Re:Omezeni zbrani proslo
« Odpověď #28 kdy: 22 Března 2017, 08:51:58 »

A co tak to dat ty zasobniky  nekomu kdo zbrojak nema do "uschovy"?
Sebrat mu muzou jen ty "one" a zbrojak nemuzou pac nema...Ze by ho pripadne resily za nedovolene???
Sry.jen napad...
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 315
    • Zobrazit profil
Re:Omezeni zbrani proslo
« Odpověď #29 kdy: 22 Března 2017, 09:03:25 »

Taky jsem zvědav, jak to nakonec bude do ZoZ implementováno, protože jeho aktuálně platná verze nepovažuje zásobníky za hlavní část zbraně a tedy je nijak nereguluje (stejně jako nereguluje např. střenky rukojeti, taktické svítilny atp.). Ono je to i velmi racionální, protože zásobník je tak primitivní součástka, že v případě nouze si šikovnější kutil těch pár plechů pasujících do kosy ohne v garáži sám (nebo do Glocku vytiskne na 3D tiskárně).

EDIT: Jiný příklad - rozdělení dlouhých do kategorií B a C závisí mj. na tom, zda mají vyndavací zásobník (srov. § 5(e) ZoZ), protože je jasné, že i kdyby originální zásobník byl jen na 3 náboje, jeho svépomocná úprava na libovolnou kapacitu je snadná. Prostě ZoZ jako jeden z mála zákonů dával smysl a fakt legislativcům z Vnitra nezávidím, že ho teď budou muset zprznit.
« Poslední změna: 22 Března 2017, 09:14:19 od hh »
IP zaznamenána