30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [LOST] Vymáhání pokuty v nedokončeném SŘ?  (Přečteno 8586 krát)

vstan

  • Příspěvků: 73
    • Zobrazit profil
[LOST] Vymáhání pokuty v nedokončeném SŘ?
« kdy: 02 Ledna 2017, 20:11:17 »

Zdravím,

tak mi přistálo v DS vyrozumění o tom, že jsem dlužník a že mám rychle zaplatit... Přestože je momentálně spis na odvolačce u kraje... :)

Celkem mne to pobavilo, ale jinak mají v tom docela slušný bordel...
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Vymáhání pokuty v nedokončeném SŘ?
« Odpověď #1 kdy: 02 Ledna 2017, 20:42:39 »

Vážený úřední nepořádku,

došel mi od vás dopis, že mě máte rádi a že vám snad dlužím 3000.

Mohli byste mi prosím sdělit, na základě jakého mozkového myšlení jste došli k závěru, že bych vám měl něco platit, když jsem ve zmíněné věci č.j. podával včas odvolání a tedy nenabyla právní moci?
Možná by bylo vhodné, kdybyste si prověřili váš nevěstinec (nechci používat vhodnější slovo se stejným významem) a místo požadavku na zaplacení poslali milou omluvu, za kterou se při jejím zveřejnění nebudete stydět.

Také vás mám moc rád a nic vám nedám.

S pozdravem
             Pyrát.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Vymáhání pokuty v nedokončeném SŘ?
« Odpověď #2 kdy: 02 Ledna 2017, 20:56:15 »

+ chtít proplatit náklady (minimálně těch 38kč za poštovný)

A samozřejmě podat stížnost na parazita.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Vymáhání pokuty v nedokončeném SŘ?
« Odpověď #3 kdy: 02 Ledna 2017, 21:15:22 »

+ chtít proplatit náklady (minimálně těch 38kč za poštovný)

A samozřejmě podat stížnost na parazita.

Klídek, pan kolega píše, že mu to přistálo v datovce  ::)
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Vymáhání pokuty v nedokončeném SŘ?
« Odpověď #4 kdy: 02 Ledna 2017, 21:22:28 »

Na dopis musí odpovědět, to pana kolegu bude stát peníze. Ano, datová zpráva by byla levnější na odpověď ale není jeho povinností reagovat datovkou ne?
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Vymáhání pokuty v nedokončeném SŘ?
« Odpověď #5 kdy: 02 Ledna 2017, 21:26:56 »

Na dopis musí odpovědět, to pana kolegu bude stát peníze. Ano, datová zpráva by byla levnější na odpověď ale není jeho povinností reagovat datovkou ne?


Datovka je zdarma. Může samozřejmě odpovídat jak chce, ale pokud to chce vymáhat, tak to mohou být pouze účelně vynaložené náklady.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Vymáhání pokuty v nedokončeném SŘ?
« Odpověď #6 kdy: 02 Ledna 2017, 21:57:49 »

Nebyl jsem si jistý tou odpovědí zdarma na úřednickou zprávu. Zatím jsem vždy odpovídal pozemní poštou abych nabral čas. Díky  ;)

IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Vymáhání pokuty v nedokončeném SŘ?
« Odpověď #7 kdy: 02 Ledna 2017, 22:29:30 »

OT
Možná by bylo vhodné, kdybyste si prověřili váš nevěstinec (nechci používat vhodnější slovo se stejným významem) ...
No nevím, takto hanobit ctihodnou a obecně prospěšnou instituci přirovnáním ke správnímu orgánu mi přijde poněkud za hranou. Spíše bych volil formulaci nechci používat výstižnější homonymum pro tuto instituci.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

vstan

  • Příspěvků: 73
    • Zobrazit profil
Re:Vymáhání pokuty v nedokončeném SŘ?
« Odpověď #8 kdy: 10 Ledna 2017, 07:34:58 »

Hmm, tak nevím... Co navrhujete za další postup?

IP zaznamenána

Lexx

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 295
    • Zobrazit profil
Re:Vymáhání pokuty v nedokončeném SŘ?
« Odpověď #9 kdy: 10 Ledna 2017, 07:41:21 »

Nyní sehnat spis a podle toho zjistit, kde je problém, resp. zda je rozhodnutí v právní moci nebo ne.
IP zaznamenána

vstan

  • Příspěvků: 73
    • Zobrazit profil
Re:Vymáhání pokuty v nedokončeném SŘ?
« Odpověď #10 kdy: 10 Ledna 2017, 07:44:28 »

To ale musím v tuto chvíli zřejmě na kraj?
IP zaznamenána

Lexx

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 295
    • Zobrazit profil
Re:Vymáhání pokuty v nedokončeném SŘ?
« Odpověď #11 kdy: 10 Ledna 2017, 07:46:06 »

Určitě ;-) Máš-li to z ruky, zkus požádat někoho z nahlížečů: https://www.30kmh.cz/index.php?topic=2139.0
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 312
    • Zobrazit profil
Re:Vymáhání pokuty v nedokončeném SŘ?
« Odpověď #12 kdy: 10 Ledna 2017, 09:06:08 »

Pokud ve věci bylo podáno odvolání, spis je na SO2, ale SO1 tvrdí, že „v rámci mimo odvolacího řízení“ (BTW zajímavý češtin), tak vše nasvědčuje tomu, že SO1 má odvolání za opožděné. Ovšem i o opožděnosti musí autoritativně rozhodnout SO2 (srov. § 92 SprŘ). Takže bych doporučil jednak zapátrat, kdy bylo doručeno rozhodnutí SO1 a kdy a kam odvolání bylo podáno, jednak bych SO1 na jejich dopis odpověděl, že domnívají-li se snad, že odvolání bylo opožděné, tak že s tím nesouhlasíte a než o tom rozhodne krajský úřad, žádáte o posečkání (podle § 113 SprŘ per analogiam).
IP zaznamenána

vstan

  • Příspěvků: 73
    • Zobrazit profil
Re:Vymáhání pokuty v nedokončeném SŘ?
« Odpověď #13 kdy: 13 Ledna 2017, 22:21:36 »

Tak jsem byl dneska nahlédnout do spisu na kraj a zjistil jsem, že jsem to asi blbec poslal o jeden den později. Bohužel.
Takže pokuta nabyla právní moci a kraj to teprve bude posuzovat. Úřednice říkala, že napřed posoudí tento aspekt a pak to případně přepadne do nějakého přezkumu, kde se k tomu vyjádří a mohou to i eventuálně zvrátit.
Dost mne to mrzí, protože si myslím, že jsem tam měl slušně našlápnuto... a takto to zku.vit :(

Je nějaká šance, nebo je hotovo? Jaké jsou zkušenosti? Podařilo se někomu zvrátit hotové řízení v přezkumu?
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 312
    • Zobrazit profil
Re:Vymáhání pokuty v nedokončeném SŘ?
« Odpověď #14 kdy: 13 Ledna 2017, 22:47:39 »

Ano, to je standardní postup, o opožděném odvolání se rozhodne, že je opožděné a pak se zkoumá, zda nejsou podmínky pro zahájení přezkumu nebo pro obnovu řízení (§ 92 SprŘ). Obnova by připadala v úvahu v případě, že by v tom odvolání byly nějaké nové důkazy, které staví původní skutkový stav na hlavu - při existenci takového důkazu SO obnovu obvykle povolí, není to nic až tak exotického, ale nepamatuju, že by se někdy obnova aktivovala nečekaně jako vedlejší důsledek opožděného odvolání podle § 92. Přezkum naopak řeší jen zákonnost - je to užší vymezení, než přezkum odvolací, kde se zkoumá zákonnost a správnost, nelze už měnit skutkový stav, navrhovat nové důkazy. Především je ale na libovůli SO, zda přezkumné řízení zahájí. Občas se to stane, dokonce i nečekaně skrze ten § 92, ale musí v tom rozhodnutí být nějaká zjevná chyba. Např. špatná právní kvalifikace, chybějící náležitosti výroku, sankce neodpovídající zákonnému rozpětí, rozhodnutí o promlčeném skutku, nekonání ÚJ, vážné chyby v doručování ...
IP zaznamenána