Procesní záležitosti > Žádosti o spis

Žádost o pořízení kopie spisu a zaslání do datové schránky podle InfZ

(1/3) > >>

jkraus222:
Přiládám vzor žádosti o pořízení kopie spisu a zaslání do datové schránky podle Zákona o svobodném přístupu k informacím (http://portal.gov.cz/app/zakony/download?idBiblio=47807&nr=106~2F1999~20Sb.&ft=pdf)

Uveďte jméno, příjmení, datum narození, adresu trvalého pobytu a identifikátor datové schránky. Všechny tyto údaje jsou povinné (§ 14 odst. 2 InfZ).

Uveďte adresu správního orgánu, po kterém kopii spisu žádáte, datum vyhotovení (nejlépe den, kdy to odesíláte) a datum doručení (stejný den, kdy jste to odeslali).

Dále uveďte spisovou značku a číslo jednací (pokud znáte jen jeden údaj, tak ten, který znáte).

„K dané žádosti dále uvádím následující“ je tam v podstatě navíc, ale pokud jsem to tam nepsal, naprosto běžně se mi stávalo, že mi ouřada drze tvrdil, že se InfZ na poskytnutí kopie spisu nevztahuje, že mám nárok na pořízení kopie jedině podle správního řádu (což je ovšem právo spojené pouze s nahlížením do spisu, tzn. s povinností jít tam osobně, podle správního řádu nejsou povinni kopii spisu někam posílat!) apod. Od té doby, co tam píšu toto poučení (asi 2 roky), se mi to už nestalo ani jednou.

Rozsudek ohledně povinnosti doručovat do DS tam píšu od doby, kdy mi i navzdory výslovné žádosti o doručení do DS doručovali na trvalé bydliště (kde nemám schránku) s odůvodněním, že spis je moc velký a převádět ho do elektronické podoby by pro ně byla přílišná práce (a ministerstvo dopravy jim tento postup potvrdilo jako správný).

jinn:
Myslím, že není na škodu být seznámen i s tím,  kdo uvedený přestupek řeší. S odkazem na § 15 odst. 4., zák. č. 500/2004 Sb., správní řád., jsem takto získal okruh osob, které řízení vedou, resp. se zastupují. Samozřejmě vše zabaleno pod 106/1999 Sb. :)

uziv:
Takové pěkné shrnutí problematiky kopie spisu podle InfZ:

Vzdálený přístup k obsahu správního spisu

Dávám to sem, protože v sekci "Zajímavé články z internetu" by to asi nikdo nehledal.

jakubb:
Díky. Lze zaslání spisu dle InfZ žádlat i na základě plné moci? Nedaří se mi k tomu poskládat zákonnou oporu - o pné moci se v InfZ nepíše. Nestojím o anonymizované informace.

Zatím jsem požádal o zaslání soupisu všech součástí spisu - tedy se tedy případná anonymizace neuplatní a vyšel jsem ze vzoru jkraus222 z prvního příspěvku (doufám, že ho nějaká novela nerozbila).

2M:
Když to bude plná moc pro žádost podle InfZ tak proč ne.. ale asi to nejde na plnou moc pro správní řízení..

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Přejít na plnou verzi