Poradna > Potřebuji poradit - jízda na červenou, pásy, světla

Zelená karta, tuna chyb hned na začátek.

(1/4) > >>

Hrebos:
Zdravím, rád bych se obrátil sem na Vás ohledně jedné věci.
Konec února: Pyrát chycen policií, jak nemá zelenou kartu (hledal ji v mailu a po pár minutách ji nechtěli, že prý pozdě)
Konec března: Místně nepříslušný parazit vydal příkaz. Pouze na základě oznámení od pachů. Navíc místně příslušný parazit pro zelenou kartu je ten v místě bydliště provozovatele. Příkaz vydal parazit místně k tomu, kde byl pyrát chycen.
Začátek dubna: podán blank. Odpor

Mám dotaz. Místní příslušnost mu rovnou vpálit? Nebo kdyžtak odvolačka? Také mám dotaz, jestli když už od dubna není povinná, neměl by použít předpis pro obviněného vstřícnější? Tedy ten novější platný při zahájení SŘ? Nebo se pletu?

Čuju tady funfactor jaxsviň, tak nechci nic pokazit.
Děkuji

gumidos:
Jak jste přišel na to, ze od dubna není zelená karta povinná?

sennheiser:
Povinnost mít zelenou kartu u sebe ( nyní papírovou nebo elektronickou kopii) končí až schválením novely zákona o povinném ručení. Tzn. nejdříve od 1.10.2024 a to není stále jistý termín.

gumidos:
sennheiser: přečtěte si ten zákon pořádně- zejména §97 o účinnosti a odložené účinnosti některých ustanovení. V tuto chvíli je zákon účinný…

Hrebos:
Schválený byl mám dojem v lednu a účinný je od 1.4. Ale k té otázce, použije se tedy právní předpis pro obviněného přívětivější? Nikoli ten platný v době spáchání?

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Přejít na plnou verzi