30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Policie bude jezdit v elektromobilech BMW i3. Prý dočasně...  (Přečteno 6646 krát)

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil

http://www.auto.cz/policie-bude-jezdit-v-elektromobilech-bmw-i3-pry-docasne-104974

Někde jsem četl že to má maximálku 150 km/h, bylo by tedy ideální aby to měli všichni fízlové
IP zaznamenána

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
Re:Policie bude jezdit v elektromobilech BMW i3. Prý dočasně...
« Odpověď #1 kdy: 31 Března 2017, 15:05:27 »

Ale z 0-60 to zrychleni ma lepsi nez m3..
IP zaznamenána
In dubio pro reo

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:Policie bude jezdit v elektromobilech BMW i3. Prý dočasně...
« Odpověď #2 kdy: 31 Března 2017, 15:56:31 »

Dojezd: Až 130km
Typ pohonu: elektromobil
Motor: trakční elektromotor 75 kW/4500 ot./min.
Celkový max. výkon: 125 kW/250 Nm
Rozměry (d,š,v): 3999 mm, 1775 mm, 1578 mm
Rozvor: 2570 mm
Objem zavazadlového prostoru: 260 - 1100 litrů
Hmotnost (pohotovostní): 1195 kg
Baterie: li-ion, 22 kWh (18,8 kWh využitelných)
Max. rychlost: 150 km/h
Zrychlení (0-100 km/h): 7,2 vteřiny
Dobíjení: 2,4 kW (palubní), Mennekes
Rychlonabíjení: Combo2/CCS
Záruka: 8 let/100 000 km (minimum 70 % kapacity akumulátoru)

Sice by si se mnou neporadil, ale výhodu má, že si může přivolat pomoc:)
IP zaznamenána

mungo

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 236
    • Zobrazit profil
Re:Policie bude jezdit v elektromobilech BMW i3. Prý dočasně...
« Odpověď #3 kdy: 31 Března 2017, 16:19:51 »

Jó zrychlení má, jen na to nesmí moc šlapat aby si nevybil baterky :D
IP zaznamenána

Leviathan

  • Příspěvků: 19
    • Zobrazit profil
Re:Policie bude jezdit v elektromobilech BMW i3. Prý dočasně...
« Odpověď #4 kdy: 31 Března 2017, 19:40:08 »

Ale z 0-60 to zrychleni ma lepsi nez m3..

To bych úplně netvrdil...lepší možná tak než E46 M3, než něco novějšího určitě ne. A teda i kdyby měla lepší zrychlení, než 340koňová E46 M3 (což si stejně nemyslím), závoďák to fakt neni. Viz třeba https://www.youtube.com/watch?v=jMK_MbSrXZc
IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:Policie bude jezdit v elektromobilech BMW i3. Prý dočasně...
« Odpověď #5 kdy: 31 Března 2017, 21:10:01 »

Pokud to nemá přídavné topení, dojezd v zimě klesá podle pohodlnosti posádky klidně na polovinu, anžto přímotopný elektrický ohřev žere baterky jako kráva.
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

Stilg

  • Příspěvků: 183
    • Zobrazit profil
Re:Policie bude jezdit v elektromobilech BMW i3. Prý dočasně...
« Odpověď #6 kdy: 31 Března 2017, 22:24:14 »

Pokud to nemá přídavné topení, dojezd v zimě klesá podle pohodlnosti posádky klidně na polovinu, anžto přímotopný elektrický ohřev žere baterky jako kráva.

Klima na tom nebude hadam zase o moc lip :D

A jinak 7.2 0-100 neni zadna hitparada. je to slusny casek na kilasek, ale i moje daily ma pod 8. Srovnavat to s M3, nebo rikat ze je snad rychleji na kilu je uplne mimo. I E46ka ma 0-100 5.1 s, coz je o tridu jinde.
IP zaznamenána

Thom@s

  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
Re:Policie bude jezdit v elektromobilech BMW i3. Prý dočasně...
« Odpověď #7 kdy: 31 Března 2017, 23:07:08 »

Panzto ma baterie vespod tak sedi velice dobre. Opravdu neuveritelne sedi v zatackach! Po Praze to strasak urcite bude. Dalsi vec je prubeh krivky krouticiho momentu, kde ten je prakticky od volnobehu k dispozi v plne sile. Vypada jako chcipak, ale neni to vubec spatny vozitko. Nechytejte me ale za slovo prosim, formule 1 to neni. 
IP zaznamenána

Leviathan

  • Příspěvků: 19
    • Zobrazit profil
Re:Policie bude jezdit v elektromobilech BMW i3. Prý dočasně...
« Odpověď #8 kdy: 01 Dubna 2017, 00:15:32 »

Panzto ma baterie vespod tak sedi velice dobre. Opravdu neuveritelne sedi v zatackach! Po Praze to strasak urcite bude. Dalsi vec je prubeh krivky krouticiho momentu, kde ten je prakticky od volnobehu k dispozi v plne sile. Vypada jako chcipak, ale neni to vubec spatny vozitko. Nechytejte me ale za slovo prosim, formule 1 to neni.

Koukněte na to video, které jsem sdílel. V testu Auto Expressu na okruhu Blyton Park dostal od Suzuki Swift Sport (nejpomalejší rychlý hatchback posledních dvaceti let?) docela nakládačku: 1:28 vs 1:20, tj. 88 vteřin oproti 80, Suzuki o 10 % rychlejší. Auta o 10 % rychlejší, než SSS jsou pak například Nissan 370 Nismo nebo Alfa Romeo 4C. Dodal bych, že se jedná o poměrně pomalou trať, kde má auto s velkou akcelerací v malých rychlostech (jako třeba BMW i3) velkou výhodu.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:Policie bude jezdit v elektromobilech BMW i3. Prý dočasně...
« Odpověď #9 kdy: 01 Dubna 2017, 01:33:32 »

Tak hlavně tady asi nejsme moc ujížděči, tak je jedno, čím si jezdí. Za sebe, pokud jim to bude dělat určité diskomfortní situace, jako źe je to někde nechá, nebudou si moct topit/chladit a podobně, budu rád:) Mnoho poplatníků je na tom v jejich starých popelcnicích podobně.
IP zaznamenána

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
Re:Policie bude jezdit v elektromobilech BMW i3. Prý dočasně...
« Odpověď #10 kdy: 01 Dubna 2017, 07:55:34 »

Srovnavat to s m3 neni vubec mimo za urcitych podminek, nebo zr to je jen vas dojem.. neco si o tom zjistete nez date na dojmy:)  mluvil jsem o zrychleni z 0-60 a to vzhledem k tomu, ze u elektrickych motoru je plny vykon k dispozici okamzite narozdil od konvencnich kde chvilku trva, nez vykon nabehne, do urcite rychlosti ma i3 opravdu lepsi zrychleni.. a e46 to vyprasi jeste vic

https://youtu.be/PO5z32L32aY
IP zaznamenána
In dubio pro reo

Thom@s

  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
Re:Policie bude jezdit v elektromobilech BMW i3. Prý dočasně...
« Odpověď #11 kdy: 01 Dubna 2017, 20:36:36 »

Tak hlavně tady asi nejsme moc ujížděči, tak je jedno, čím si jezdí. Za sebe, pokud jim to bude dělat určité diskomfortní situace, jako źe je to někde nechá, nebudou si moct topit/chladit a podobně, budu rád:) Mnoho poplatníků je na tom v jejich starých popelcnicích podobně.

Nezapomínejte na motorkáře. Tam ujíždět smysl má. Z vlastní zkušenosti vím, že v 99,9% případů vůbec motorky nepronásledují. Ujížděl jsem i s manželkou a ta se bojí pořád a všeho. Maximálně pach skočí do cesty nebo se snaží smáznout motorkáře zastavovací plácačkou, což je z pohledu motorkáře dost komická situace. Toto jde eliminovat předstíráním zastavení a pak za to vzít a jste pryč. Nemusíte mít litrový supersport. Totiž, než naskáčou všechny opice do auta a zrychlí na rychlost motorky, už jste dávno z dohledu. To se mi ale stalo jen jednou (aby pronásledovali). Kdybych toto nedělal, vůbec to sem nepíšu. Jinak souhlasím, že ujíždět v autě autu s absolutní předností je kktina. Situace na moto je diametrálně odlišná. A ještě, mám na mysli hlídku stojící u cesty, měřící rychlost, kontrola zákazu vjezdu atp. Určitě bych neradil nezastavit moto, máte-li je nalepeny za zadkem, nebo na dálnici Pašíka, ev. Superba za sebou. Tam je riziko příliš veliké a smysl to rozhodně nemá. Ale hlídce u pangejtu budu na moto ujíždět vždy.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:Policie bude jezdit v elektromobilech BMW i3. Prý dočasně...
« Odpověď #12 kdy: 01 Dubna 2017, 21:13:27 »

Tak já mám výkonu dost i na dálnici, ale nešlo mi ani tak o techniku, jako o to, co se může dalšího stát. Jistě, někdy to je asi bezpečné, "nevšimnout" si, že jsem zastavován, někdy to už je riziko, které za to, alespoň mně, nestojí, protože někoho trefit, nebo jinak ohrozit, je na mně moc. Čert vem můj život, ale ....
IP zaznamenána

Thom@s

  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
Re:Policie bude jezdit v elektromobilech BMW i3. Prý dočasně...
« Odpověď #13 kdy: 01 Dubna 2017, 21:49:11 »

...a právě z pohledu ujíždějícího motorkáře by mohlo být i3 nepříjemný soupeř, z důvodu dobrého zrychlení, a že v zatáčkách pěkně sedí, čehož by pražští opi mohli využít. Muselo by ale nejdřív na tu honičku dojít.
IP zaznamenána

Leviathan

  • Příspěvků: 19
    • Zobrazit profil
Re:Policie bude jezdit v elektromobilech BMW i3. Prý dočasně...
« Odpověď #14 kdy: 01 Dubna 2017, 23:02:26 »

...a právě z pohledu ujíždějícího motorkáře by mohlo být i3 nepříjemný soupeř, z důvodu dobrého zrychlení, a že v zatáčkách pěkně sedí, čehož by pražští opi mohli využít. Muselo by ale nejdřív na tu honičku dojít.
Furt jste nekoukl na to video, kde dostane na prdel od SSS, co? Jako určitě sedí líp, než Nissan Leaf nebo další konkurence, ale s konvenčními auty se srovnávat nedá.
IP zaznamenána