30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Nahlížení do spisu jedině přes monitor a digitální podpis  (Přečteno 1114 krát)

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil

Dnes jsem se poprvé setkal s tím, že při nahlížení do spisu na mě úředník otočil monitor s Adobe Acrobat PDF oknem, kde byla nějaká cizí Tatra a přestupek pro nějakou firmu, pak si toho všimnul, pozavíral to a otevřel teda můj spis, překlikával záložky s jednotlivými dokumenty a chtěl, abych tedy nahlížel a po požádání mi půjčil myš. Prý je to digitální spis. Tak jsem požádal o kopii, tato kopie mu trvala asi půl hodiny a potom přišel s tím, že mu mám na digitální tablet podepsat, že jsem si kopii převzal. Na to jsem opáčil, že vůbec nevidím, co podepisuji a jestli si dělá legraci, tak na mě otočil svůj monitor s dalším PDF a ukázal prstem, že tohle jako podepisuju. No tak jsem se na to podíval a tam se psalo, že jsem si sám zkontroloval, že kopie je proti originálu kompletní a dalších 10 minut jsem se tam s ním hádal, že nevím co je originál a že nevím, jestli to, co mu ukazoval na monitoru je kompletní, nebo ne, a že chci prostě kopii. Deset minut mi vysvětloval, že to nejde, a že nechápe, co na tom nechápu a až když jsem se zvedal k odchodu, tak najednou všechno vytisknul a podepsal jsem to propiskou a kopii toho dokumentu mi dal až na vyzvání.

Takže prosímvás co to je za módu s těmahle digitálníma spisama? To je teď nějak normální, že na mě nějakej strejc otáčí monitor, skroluje myší a instruuje mě k tomu, co mám zrovna číst?
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:Nahlížení do spisu jedině přes monitor a digitální podpis
« Odpověď #1 kdy: 14 Března 2023, 14:11:32 »

To bude asi ekologie importovaná z EU v praxi. Nulové emise papíru.
IP zaznamenána