30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Vozidlo nezpůsobilé pro provoz  (Přečteno 6354 krát)

rajce128

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
[?] Vozidlo nezpůsobilé pro provoz
« kdy: 16 Srpna 2016, 18:58:10 »

Zdravím všechny,

dostal jsem předvolání k ústnímu projednání přestupku, jelikož jsem údajně řídil auto nezpůsobilé pro provoz na pozemních komunikacích.
Chtěl bych poprosit, jestli by bylo možné další informace sdělit až neveřejně, jak radíte v rozcestníku, případ je poměrně specifický a jakákoliv bližší informace by ho mohla identifikovat

Předem děkuji
IP zaznamenána

rajce128

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:Vozidlo nezpůsobilé pro provoz
« Odpověď #1 kdy: 05 Září 2016, 12:24:23 »

Zdravím všechny,
předně děkuji za přesun do neveřejné sekce

Co se týká případu, večer až se dostanu domů z práce, nahraji dokumenty, které mám. Prozatím alespoň ve stručnosti, o co se jedná.
6.5.2016 mi byly na parkovišti na Chodově z auta ukradena zrcátka.
7.5. jsem věc kvůli pojišťovně nahlásil a bylo mi do telefonu řečeno ať přijedu do ulice Běhounkova na policii věc sepsat a může se nafotit auto.
Po nějaké době mi přišlo, že pachatel nebyl nalezen a věc se odkládá, což mne nepřekvapilo a jiný výsledek jsem ani nečekal
Před cca 3 týdny mi přišlo předvolání, že jsem v ulici Běhounkova jel vozidlem nezpůsobilým k provozu, jelikož nemělo zrcátka.
Prozatím jsem stihl dle Vašeho návodu pouze zažádat o spis, dnes mi něco přišlo, ale na poště jsem zatím nebyl.
Předvolán jsem na 13.9.

To je prozatím vše, jak jsem psal výše, dokumenty nahraji dnes večer
Zatím díky
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Vozidlo nezpůsobilé pro provoz
« Odpověď #2 kdy: 05 Září 2016, 16:25:10 »

Pomsta za to že otravujete orgány a zhoršujete statistiky objasněnosti..

Mají důkazy že tam to auto skutečně přijelo po svých a kdo ho řídil?
IP zaznamenána

msk

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil
Re:Vozidlo nezpůsobilé pro provoz
« Odpověď #3 kdy: 05 Září 2016, 16:25:44 »

To mi pripomina pripad kamarata, kde sa ho uradnik snazi skasnut za to, ze po nehode, kde vinnik usiel, si s druhym vinnikom (ano, tym co usiel) nespisal lajstro pre poistovnu. Toto bude pravdepodobne podobny uradnik kokot, zrely na rozbitie huby ocelovou tycou.

K veci - podstatne asi bude, ako bolo zdokumentovane to "jel vozidlem".

IP zaznamenána
automaticky mi tykaj

rajce128

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:Vozidlo nezpůsobilé pro provoz
« Odpověď #4 kdy: 05 Září 2016, 16:33:33 »

Mají důkazy že tam to auto skutečně přijelo po svých a kdo ho řídil?

Tak to upřímně nevím, spis jsem zatím neviděl, dnes si vyzvednu zásilku a snad budu chytřejší
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 901
    • Zobrazit profil
Re:Vozidlo nezpůsobilé pro provoz
« Odpověď #5 kdy: 05 Září 2016, 16:37:28 »

Tak to upřímně nevím, spis jsem zatím neviděl, dnes si vyzvednu zásilku a snad budu chytřejší

Tak oscanovat, anonymizovat a sem s tím......myslím že nemají šanci.
IP zaznamenána

rajce128

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:Vozidlo nezpůsobilé pro provoz
« Odpověď #6 kdy: 05 Září 2016, 19:14:13 »

Tak, dokumenty nafoceny, anonymizovány (snad ne příliš) a nahrávám
nahrávám 3 dokumenty
1) Zápis z podání vysvětlení ohledně krádeže zrcátek
2) Předvolání
3) Rozhodnutí, že žádost o kopii spisu zamítají

Měl bych ještě dodatečné dotazy. Je možné k úvodnímu jednání o přestupku poslat zástupce, nebo tam musím jít jen a pouze já? Je možné na tomto prvotním jednání chtít kopii spisu s tím, že si ji teprve hodlám prostudovat a v jednání budeme pokračovat řekněme za 14 dní?

Děkuji
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 901
    • Zobrazit profil
Re:Vozidlo nezpůsobilé pro provoz
« Odpověď #7 kdy: 05 Září 2016, 19:34:44 »

 :x to jsou ale svině !!!!!
Nicméně buďme racionální:
Ve svém vysvětlení uvádíte že jste vozidlem PŘIJEL a ne že jste ho řídil a jedinou šanci dokázat Vám šoférování by měli pokud by si zajistili nějaký kamerový záznam. Další možností je prohlásit, že na dobu jízdy jste si dočasně přimontoval jiná zrcátka a pak jste je kvůli nafocení sundal.

V každém pádu to chce získat spis.

Co se týče získání spisu - buď si pro spis dojděte sám, nebo jestli to máte daleko nebo se bojíte že Vás tam k něčemu nerozumnému přemluvějí tak požádejte o pomoc naši síť nahlížečů : https://www.30kmh.cz/index.php?topic=2244.0

Pokud si tam půjdete sám, můžete se je pokusit nachytat tím, že dorazíte tak cca hodinu až dvě před koncem pracovní doby (aby to nebylo vysloveně obstrukční) samozřejmě v den MIMO úřední hodiny (to zase abyste Vy zbytečně nečekal) a prvně budete chtít jen vidět obsah spisu a teprve na základě toho si nechte udělat kopii celého spisu. Celou taškařici si nahrávejte na audio (nic nikomu nemusíte říkat). Vtip spočívá v tom, že jak jsem si stačil všimnout, málokde mají tuto nadmíru důležitou a SPŘ vyžadovanou část spisu aktuální. V případném odvolání by se potom mohl ten jejich bordel krásně vyjímat.
IP zaznamenána

RIK

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 391
    • Zobrazit profil
Re:Vozidlo nezpůsobilé pro provoz
« Odpověď #8 kdy: 05 Září 2016, 20:13:09 »

Tohle je neskutecna podlost ... Urad ma povinnost mi umoznit nahlizeni do spisu, ale neda mi elektronicky na zaklade 106tky ... Vim, ze se to deje, ale stejne mne to vzdycky tak nakrkne ...
IP zaznamenána

rajce128

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:Vozidlo nezpůsobilé pro provoz
« Odpověď #9 kdy: 05 Září 2016, 20:15:50 »

Ano, jsou, dokonce si myslím, že jste právě samici vepře urazil.
Z toho kamerového záznamu mám právě trochu strach, kousek od místa, kde jsem zaparkoval mají služební parkoviště a mám pocit, že kameru tam mají. Jak velký úhel zabírá samozřejmě nevím.

Pro spis bych si asi mohl zajít sám, že mě k něčemu přemluví se nebojím. Spíš nevím co všechno si mohu dovolit, co dělat, pokud např. budou záměrně zdržovat nebo dělat nějaké obstrukce. Ještě promyslím, kdyžtak zkusím využít služeb nějakého nahlížeče
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Vozidlo nezpůsobilé pro provoz
« Odpověď #10 kdy: 05 Září 2016, 23:02:01 »

Moc toho nenadělají, spíš se Vás budou snažit rychle zbavit. klíčový je dokument na základě kterého usuzují na Váš přestupek. A při podání vysvětlení (lze i písemnou formou) si vyžádejte záznam toho Vašeho hovoru (v mobilu možná najdete datum a čas) s policistou, který Vás vyzval, aby jste přijel. Určitě ho mají.  .
IP zaznamenána

mosquitoe

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 447
    • Zobrazit profil
Re:Vozidlo nezpůsobilé pro provoz
« Odpověď #11 kdy: 05 Září 2016, 23:36:34 »

Moc toho nenadělají, spíš se Vás budou snažit rychle zbavit. klíčový je dokument na základě kterého usuzují na Váš přestupek. A při podání vysvětlení (lze i písemnou formou) si vyžádejte záznam toho Vašeho hovoru (v mobilu možná najdete datum a čas) s policistou, který Vás vyzval, aby jste přijel. Určitě ho mají.  .

Nezapomeňte tenhle požadavek buď podat písemně, nebo požadovat zaprotokolování. Taky by mohlo jít vyžádat si tenhle záznam od policie, nejspíš stošestkou, a pak použít. (Bez záruky.)
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 901
    • Zobrazit profil
Re:Vozidlo nezpůsobilé pro provoz
« Odpověď #12 kdy: 06 Září 2016, 09:17:11 »

Moc toho nenadělají, spíš se Vás budou snažit rychle zbavit. klíčový je dokument na základě kterého usuzují na Váš přestupek. A při podání vysvětlení (lze i písemnou formou) si vyžádejte záznam toho Vašeho hovoru (v mobilu možná najdete datum a čas) s policistou, který Vás vyzval, aby jste přijel. Určitě ho mají.  .

Podle mne se z toho "pozvání" vykroutí s tím, že měli na mysli přistavení vozidla například odtáhnutí.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 901
    • Zobrazit profil
Re:Vozidlo nezpůsobilé pro provoz
« Odpověď #13 kdy: 06 Září 2016, 09:29:15 »

Spíš nevím co všechno si mohu dovolit, co dělat, pokud např. budou záměrně zdržovat nebo dělat nějaké obstrukce.
Ničeho se nebojte. Právo nahlédnout do spisu máte a to kdykoliv v pracovní době. Doporučuji postup viz. výše. Pokud není spis někam zaslán musí být připraven kdykoliv k nahlédnutí u úředníka co spis vede v případě jeho nepřítomnosti vám ho zpřístupní jeho nadřízený. V žádném případě není nutné toto hlásit předem. Pokud budou do obsahu spisu chtít něco připisovat zadokumentujte to.
Dovolit si mohou všechno, klidně spis nemít, říci Vám že jste si měl říci předem atp. Nicméně pokud si to řádně zadokumentujte máte hezké důkazy, že Vás krátí na Vaši právech (což může znamenat od pouhé podjatosti až k takovým vadám, že budou muset řízení zrušit). Takže nahrávejte a při případném zamítnutí požádejte o úřední záznam o tom že Vás odmítli. Nahrávat audio je v každém případě dovoleno.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Vozidlo nezpůsobilé pro provoz
« Odpověď #14 kdy: 06 Září 2016, 10:14:23 »

Pro spis bych si asi mohl zajít sám, že mě k něčemu přemluví se nebojím. Spíš nevím co všechno si mohu dovolit, co dělat, pokud např. budou záměrně zdržovat nebo dělat nějaké obstrukce. Ještě promyslím, kdyžtak zkusím využít služeb nějakého nahlížeče

Obstrukce dělají spíš z technických důvodů.. najít spis.. případně vyrobit spis.. najít úředníka který to řeší a jediný ví kde je spis..

Smysl nahlížečů je spíš když obviněný bydlí daleko od úřadu který to řeší tak zmocnit někoho kdo je blíž.. po právní stránce to nahlížení problém moc není..

Ale když by přece nahlížení nechtěli umožnit tak chtějte od nich potvrdit písemně že jste se toho dne dostavil k nahlížení do spisu a nebylo to umožněno.
IP zaznamenána