30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: InfZ  (Přečteno 1564 krát)

Eric

  • Příspěvků: 655
    • Zobrazit profil
Re:InfZ
« Odpověď #15 kdy: 30 Dubna 2024, 13:12:28 »

ÚOOÚ jako [přetížený] dozorový orgán?
IP zaznamenána

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 933
    • Zobrazit profil
Re:InfZ
« Odpověď #16 kdy: 09 Května 2024, 12:58:20 »

Tak jsem zkusil žádost dle InfZ. ve znění:
 "Kde může občan zjistit znění dotazů k uveřejněným odpovědím na základě InfZ, dostupných na webových stránkách města XXX."
A přišla tato odpověď :  NIKDE. Z aktuálního znění InfZ dle našeho názoru nevyplývá povinnost vždy přesně citovat žádost.
IP zaznamenána

mhepp

  • Příspěvků: 339
    • Zobrazit profil
Re:InfZ
« Odpověď #17 kdy: 09 Května 2024, 13:24:38 »

V tom případě bych doporučoval podat spoustu InfoZ na otázky patřící k odpovědím:
Citace
Na úřední desce vidím odpovědi na dotaz dle infoZ. Jaké byly otázky? Pro přehlednost žádám odpověď ve tvaru například na odpověď „NIKDE. Z aktuálního znění InfZ dle našeho názoru nevyplývá povinnost vždy přesně citovat žádost.“

Otázka: "Kde může občan zjistit znění dotazů k uveřejněným odpovědím na základě InfZ, dostupných na webových stránkách města XXX."
Odpověď: NIKDE. Z aktuálního znění InfZ dle našeho názoru nevyplývá povinnost vždy přesně citovat žádost.

S pozdravem...

Nejlépe, kdyby tyto žádosti poslalo mnoho lidí.
IP zaznamenána

mhepp

  • Příspěvků: 339
    • Zobrazit profil
Re:InfZ
« Odpověď #18 kdy: 09 Května 2024, 13:27:21 »

V tom případě bych doporučoval podat spoustu InfoZ na otázky patřící k odpovědím:
Citace
Na úřední desce vidím odpovědi na dotaz dle infoZ. Jaké byly otázky? Pro přehlednost žádám odpověď ve tvaru
„Otázka: ...
Odpověď: ...“

Například na odpověď „NIKDE. Z aktuálního znění InfZ dle našeho názoru nevyplývá povinnost vždy přesně citovat žádost.“

Otázka: "Kde může občan zjistit znění dotazů k uveřejněným odpovědím na základě InfZ, dostupných na webových stránkách města XXX."
Odpověď: NIKDE. Z aktuálního znění InfZ dle našeho názoru nevyplývá povinnost vždy přesně citovat žádost.

S pozdravem...

Nejlépe, kdyby tyto žádosti poslalo mnoho lidí.
IP zaznamenána

Eric

  • Příspěvků: 655
    • Zobrazit profil
Re:InfZ
« Odpověď #19 kdy: 09 Května 2024, 15:53:58 »

Asi se opakuju, ale dozorovou pravomoc má ÚOOÚ.
Případně by bylo dobré upozornit ombudsmana.
IP zaznamenána

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 933
    • Zobrazit profil
Re:InfZ
« Odpověď #20 kdy: 09 Května 2024, 17:09:47 »

Na UOOU jsem to už také poslal,ale oni nikdy neodpoví dříve než za 90 dní

+ tam mám ještě jednu zajímavost.
SO1 předal moje osobní údaje ohledně mé Žádosti,   právní kanceláři a ta suplovala i doručování ( to už víme, že zcela chybně)

Ale dal jsem dotaz:
Na základě jakého zákona/předpisu/vyhlášky  parazitka Neschopná, předala  podání ze dne xxxx ohledně Žádosti o uplatnění nároku na náhradu škody za nemajetkovou újmu, k vyřízení externí právní kanceláři YYYY včetně osobních údajů a následného doručování odpovědi žadateli?

Odpověď byla:
1) Zákon č. 89/2012 Sb., občanský zákoník, ve znění pozdějších předpisů.

Tak jsem lehce upravil dotaz:
Na základě jakého paragrafu zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník,  parazitka Neschopná, předala  podání ze dne xxxx ohledně Žádosti o uplatnění nároku na náhradu škody za nemajetkovou újmu, k vyřízení externí právní kanceláři YYYY včetně osobních údajů a následného doručování odpovědi žadateli?

Odpověď: odmítnutí žádosti s důvodem:
Vzhledem k tomu, že žadatel žádá o poskytnutí názoru, nikoli o existující informaci ve smyslu § 3 odst. 3 zákona o svobodném přístupu k informacím, je tímto splněn důvod pro odmítnutí bodu 1 žádosti o poskytnutí informací podle § 2 odst. 4 zákona o svobodném přístupu k informacím.

úplně si tedy nemyslím, že požaduji nějaký názor, ale relevantní podkladovou informaci,která existuje, na jejímž základě daný úředník konal.
Názor by to  podle mne byl, kdybych vznesl dotaz ve stylu : Je v souladu se zákonem č.89/2012 , že parazit předává.....

A tím, že napoprvé odpověděli a neodmítli, tak by se to hodilo i jako argument do Stížnosti na neposkytnutí Inf. 
Nebo myslíte, že to nemá šanci a je zbytečné čekat 30 dní na zamítavou odpověď?

« Poslední změna: 09 Května 2024, 18:23:19 od sennheiser »
IP zaznamenána

Kokrhel123

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 262
    • Zobrazit profil
Re:InfZ
« Odpověď #21 kdy: 09 Května 2024, 18:17:30 »

Vy jste žádal sdělení konkrétní informace (paragrafu), parazitka vám místo toho sdělila názor, že jste chtěl názor.

Tohle vlákno čtu jako guilty pleasure, držím palce vaši neústupnosti.
IP zaznamenána

Eric

  • Příspěvků: 655
    • Zobrazit profil
Re:InfZ
« Odpověď #22 kdy: 10 Května 2024, 00:48:51 »

Dostat řízení mimo sféru působnosti parazitů, tzn. na nadřízený orgán.
IP zaznamenána