Procesní záležitosti > Odborná literatura

Bezpečný přehled o podáních v datové schránce.

(1/4) > >>

pk202:
Pokud mi přistane "něco" v datové schránce, vždy jsem měl problém,  jak se podívat alespoň o co se jedná a od koho to je, abych se rozhodl, zda se přihlásím a bude mi písemnost tím dnem doručena, nebo si počkám na desetidenní fikci. Vymyslel a odzkoušel jsem na to následující postup.
Přihlásíte se do své DS a přejdete do Nastavení -> Seznam uživatelů -> Přidat uživatele tam vyplníte nacionále nějakého dobrého známého nebo někoho z rodiny...prostě někoho komu důvěřujete a dole zaškrtnete pouze Zobrazovat seznamy a dodejky.  Další práva pak můžete průběžně měnit v nastavení daného uživatele. Novému uživateli přijde zásilka do vlastních rukou, kde budou uvedeny jeho přihlašovací údaje. Po přihlášení do schránky pomocí těchto údajů pak vidíte kdo a co vám tam leží alespoň v podobném rozsahu jako na lístku od pošťačky v případě listinné zásilky.

Téma jsem připíchnul nahoru. - možná přesunout do Doručování? // Číkus

 

Andreas Baader:
Kdyz mam nastavene notifikace na email o doruceni nove DZ, tak v to emailu taky vidim od koho byla pisemnost dorucena nebo je vice informaci o dorucene zprave timto zpusobem?

iWarp:
V mailový notifikaci vidíte akorát do které schránky to přišlo a číslo zprávy (plus ještě poznáte, pokud je to systémová zpráva). Odesílatele a předmět ale z mailu nezjistíte.

Bejvávalo.

Jan Novák:
Ještě se to dá vylepšit použitím aplikace datovka od cz.nic
https://www.datovka.cz/cs/

Umožňuje to odeslat zprávu aniž by člověk otvíral schránku.

Mám v tom svůj účet, kde musím pro přihlášení vyplnit klasicky heslo a tam stahuju zprávy.
A k tomu mám účet pověřené osoby s právem vidět doručenky, kde jsem si heslo uložil a na kliknutí se to synchronizuje, (aniž to něco vyzvedne)

Ze svého účtu pak můžu dát odeslat zprávu a v účtu pověřené osoby pak můžu zkontrolovat kdy to bylo doručeno. Takže žádné zvažování, zda mi podaný odpor či odvolání nevyzvednou celou schránku...

Lexx:
K tomu doplním, že pokud má pověřená osoba oprávnění odesílat zprávy, tak k tomu není nutná další aplikace.
Pod účtem pověřené osoby se přihlásím na mojedatovaschranka.cz, vidím hlavičky dodaných zpráv a zároveň můžu odesílat zprávy. To vše aniž by došlo k doručení dodaných zpráv.

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Přejít na plnou verzi